Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2010, 08:37   #21
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Osłabienie silnika poniżej 2000 rpm z klimą może bardziej odczuwają posiadacze turbiny ze stałą geometrią (jak ja), a nasi koledzy ze zmienną geometrią twierdzą, że jest ok.
Może jakieś małe referendum ? kto odczuwa zamulenie i jaka turbina?

Pomijam poszarpywanie (pewnie jest tego jakiś inny powód).

chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 11:08   #22
lipas70
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 2.0 zetec
Rocznik: 1997
Postów: 87
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Witam. Podłączę się do tematu. U mnie jest wyczuwalny spadek mocy na klimie. Żona natomiast jeździ Focusem II 1.8 tdci i nie ma różnicy czy z klimą czy bez, śmiga aż miło.
Ale to co zauważyłem ostatnio to hałasowanie sprężarki klimy (najbardziej na zimnym silniku) i lekkie bicie kała pasowego. Auto jest z 1997 roku i może się kończy sprężarka lub jej łożysko albo sprzęgiełko. Może opory w starych urządzeniach są na tyle duże, że zabierają tyle mocy silnika.
Czy właściwym rozwiązaniem jest regeneracja sprężarki w jaki kolwiek sposób, czy założenie używki lub nowej (straszne koszta)
lipas70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 11:09   #23
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Odczuwalny znaczny spadek mocy poniżej 2000rpm, powyżej bez różnicy, turbina ze stałą geometrią, silniczek po chipie, żadnego szarpania nie odczuwam, macie chyba coś skopane.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 21:19   #24
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

z tym szarpaniem to prawdopodbnie wtyczka rezystora, o ktorym znalazłem jakiś temat na forum. Jeśli wentylator od klimy wyje jak szalony to na 99% problemem szarpania jest ta wtyczka. Jak bede miał dłuższą chwilę wolnego to sprawdzę, czy diagnoza słusznaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
2.0 TDCI EGR-Bypass De-Cat, będzie IC i chip
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 21:58   #25
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mogę tylko powiedzieć, że mam to samo. Muł że hoho. czy to normalne dla niego? hmm porównując inne samochody jakimi jeździłem (podobna moc) takiego spadku czy włączonej klimatyzacji na pewno nie miałem. Pozdrawiam
Ja mam taki sam silnik jak ty z tym że mam klime ręcznnie sterowaną i praktycznie nie wyczuwam spadku mocy na klimie a chłodzi dobrze. także nie nie rozumiem o o chodzi
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 22:40   #26
Tom3ek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1600
Rocznik: 1994
Postów: 48
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

w każdym aucie czuć spadek mocy, w jednym mniejszy w innym większy, ja odczywam w swoim Mondku i to dość spory (większe wyprzedzanie, klima wyłączona)
Tom3ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 09:17   #27
Grzegorz0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Ford
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Spadek mocy do mometu zgasniecia przy jeździe na jalowym biegu . Kable czy świece czy Cos innego mk 3
Grzegorz0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 09:28   #28
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

To poszarpywanie to napewno jest objaw uszkodzonego rezystora dmuchawy o którym kolega już wyżej wspomniał. Dotyczy to mundków z przed liftu. Puźniej był już inny patent. Naprawa wtyczki rezystora jest opisana na forum łącznie ze zdjęciami. Przerabiałem ten temat. W momencie włanczania wentylatorów to nawet światła mi przygasały i czuć było szarpnięcie. Spowodowane to jest dużym obciążeniem jakie daje w momencie altek.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 12:41   #29
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

ciekawe zachowanie diselków po włączeniu klimy. U mnie przy 110 koników (benzynka) minimalnie odczuwalne włączenie klimy. Natomiast kiedy jeździłem audi a4 1,6 (benzynka 1997), to faktycznie po włączeniu klimy, moc uciekała z silnika. Może przebieg ma wpływ na działanie klimy ??? Trzeba by było rozłożyć na atomy budowę spreżarki !

Ostatnio edytowane przez tomas1111 ; 28-07-2010 o 12:43
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 13:06   #30
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Nie wiem na ile to miarodajne, ale na zgaszonym silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kręciłem palcami kółkiem klimatyzacji (tym z 3 śrubami) i raczej leciutko szło- może kwestia wytworzenia odpowiedniego ciśnienia.. Muszę to zrobić zaraz po zgaszeniu silnika, kiedy klimatyzacja działała. Jeśli dalej będzie łatwo to raczej problemy ze sprężarką odpadają.
Przyglądałem się jeszcze wykresom ze ScanXL w czasie pracy klimy i zmulenia na II biegu w czasie przyspieszania z 10km/h - nie wiem czy prawidłowo jest sterowany EGR - w pewnym momencie mimo wciśniętego pedału przyspieszenia EGR się otwierał... Muszę to powtórzyć...
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.