Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2008, 22:01   #1
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Zegary - Przekładka z 96 do 92

Witam. Posiadam Transita 150L z 92 roku, jednak jest to wersja wzmocniona, ale nie o to chodzi. Moje pytanie dotyczy technicznej możliwości zastąpienia moich standardowych zegarów (zdjęcie poniżej);
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(moje jednak są bardziej zadbane, a i kolejność wskaźników jest odwrotna) na zegary od rocznika 96 (fotka poniżej)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub choćby w uboższej wersji (bez obrotomierza), jak te na ostatnim zdjęciu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Generalnie, pewien jestem, że niektórzy "fachowcy" nie będą mieć z tym problemu, ale ciekaw jestem czy każdą wiązkę trzeba ciągnąć osobno (np. do każdej kontrolki), czy prędkościomierz nie będzie "cyganił", ogólnie czy jest to realne.

Pozdrawiam

__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2008, 08:57   #2
Andrzejkudowa
ford::average
 
Avatar Andrzejkudowa
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Kudowa Zdrój
Model: Transit
Silnik: 2,0 PB :)
Rocznik: 1992
Postów: 60
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Podejdą ale trzeba wymienić cały kokpit na nowszy, do tego dobry elektryk samochodowy, nie wiem jak tam napęd prędkościomierza, bo chyba jest już na kablach a nie lince i w skrzyni jest impulsator. No i oborotmierz pociągnięty z alternatora to też trochę kombinacji. Ale myślę , że warto , bo odrazu inaczej się jeźdźi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja w swoim pierwszym Transicie( 2,0 benzyna) miałem zegary z granady, a w obecnym mam z Taunusa, trzeba niestety ciąć kable i wiązkę przarabiać , ale warto.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg t2.jpg (55.4 KB, 1256 wyświetleń)
Andrzejkudowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2008, 10:39   #3
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Andrzej, te zegary na Twojej fotce już całkiem inaczej się prezentują. Gdzie można je dostać? Na allegro nie znalazłem niestety, a o takie warto byłoby powalczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozostaje sprawa podświetlenia zegarów, nie podoba mi się podświetlanie całych tarcz, dlatego myślałem o innych kompatybilnych, w których tylko cyferki są podświetlane i o takie właśnie by mi chodziło.
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2008, 11:00   #4
Andrzejkudowa
ford::average
 
Avatar Andrzejkudowa
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Kudowa Zdrój
Model: Transit
Silnik: 2,0 PB :)
Rocznik: 1992
Postów: 60
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Tych moich(z Forda Granady) do diesla nie podepniesz(przynajmniej obrotomierza), albo podepniesz z mnóstwem kombinacji i naprawdę dobrym elektrykiem. Ja walczyłem kiedyś z nimi długo, ale w końcu się udało i wszystko działało jak trzeba, ale to była 2,0 benzyna.
Co do podświetlenia to ja zawsze wywalam te niebieskie osłonki z pod żarówek i wymieniam wszystkie żarówki na nowe. Podświetlenie jest później żółte, ale różnokolorowe żarówki to też nie problem i kolory masz do wyboru, pełno tego na allegro.
W standardowych zegarach z Transita to można właśnie wywalić osłony żaróweczek(te niebieskie), wstawić nowe żaróweczki(kolor do wyboru), i nalepić na tarcze naklejki(kolor też do wyboru, są na allegro). Z tym , że z tymi naklejkami to może być czytelniej, ale za to wieśniacko wyglądać.

A no i w sumie najważniejsza sprawa to czysta błyszcząca(od wewnątrz zegarówi i od zewnątrz), nie zaśniedziała,nie zmatowiała i nie porysowana szybka która jest w zegarach !
Jeżeli zrobiła się matowa to odrazu szukać drugiej szybki.
Andrzejkudowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2008, 13:48   #5
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

A co do tych naklejek na tarcze, rozkręciłem kiedyś te zegary, ale tylko tą szybkę żeby ją przeczyścić i niestety okazało się, że to nie kurz, poprostu zmatowiała. Widziałem na allegro (i to dosyć niedaleko jeśli chodzi o odbiór osobisty) całe zegary, dokładnie te same, które mam troszkę brudne (wiadomo), ale z celującą szybką, chciałem wziąć, ale prawde mówiąc gość wydał mi się trochę dziwny. Ja w moich nie mam żadnych osłonek żarówek. Żarówke wkładam do plastikowej obudowy, którą poźniej włożyłem w obudowę zegarów. Świeci normalnie, w sumie światło takie lekko żółtawe. Nie wiem tylko czy da się zdjąć wskazówki z zegarów by śmiało przykleić te naklejki jak te na fotce;
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2008, 15:24   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Szybkę zegarów poleruje się bez problemu tarczką polerską - bardzo miękką, wolne obroty, mały docisk, żeby nie zagrzać tworzywa.
Ścierniwo to może być nawet pasta do zębów, ja używałem pasty ściernej do lakieru samochodowego.
Efekt lustrzany.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2008, 15:54   #7
kosmowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Kościan
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2,5 TD
Rocznik: 1996
Postów: 101
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Cytat:
Napisał wojtekjanus
Szybkę zegarów poleruje się bez problemu tarczką polerską - bardzo miękką, wolne obroty, mały docisk, żeby nie zagrzać tworzywa.
Ścierniwo to może być nawet pasta do zębów, ja używałem pasty ściernej do lakieru samochodowego.
Efekt lustrzany.
A ja mam pytanko czy tą plastykową szybkę od reflektorów też można by spolerować tym sposobem bo mi zmatowiały i przez to słabiej świecą pozdrawiam.
__________________
krzysztof
kosmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 12:05   #8
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Cytat:
Napisał wojtekjanus
Szybkę zegarów poleruje się bez problemu tarczką polerską - bardzo miękką, wolne obroty, mały docisk, żeby nie zagrzać tworzywa.
Ścierniwo to może być nawet pasta do zębów, ja używałem pasty ściernej do lakieru samochodowego.
Efekt lustrzany.
Mógłbyś dać jakieś namiary na tą pastę? Czego najlepiej użyć do polerowania? Czy wystarczy miękka szmatka? A co do tych naklejek na zegary (ponawiam pytanie), jak w bezpieczny sposób zdjąć wskazówki by spokojnie przykleić te tarcze?
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 13:51   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Pasta nazywa się "TEMPO", jest w tubce.
Ręcznie najlepiej nanieść cienką warstwę na polerowany fragment i później miękką flanelą polerować, jak głębsza rysa to powtórzyć.
Reflektor - jak najbardziej, tylko przy mechanicznym polerowaniu (np wiertarką) trzeba zachować ostrożność, żeby nie przegrzać miejscowo plastiku, bo się topi i marze - powolutku, cierpliwie, na wolnych obrotach, mały nacisk, efekt super.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2008, 15:40   #10
Andrzejkudowa
ford::average
 
Avatar Andrzejkudowa
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Kudowa Zdrój
Model: Transit
Silnik: 2,0 PB :)
Rocznik: 1992
Postów: 60
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Ja mogę tylko dopowiedzieć, że jeżeli chodzi o paste to tylko oryginał Tempo(na Orlenach można kupić). Nie brać coś podobnego nazywającego się tempo coś tam , bo się narobicie a efekt mizerny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A wskazówkę to ściągam ostrożnie palcami i zakładam tak samo. ALE UWAGA
Trzeba to robić bardzo ostrożnie, bo można wygiąć wałek na którym jest zamocowana wskazówka lub porysować tarcze zegarów.
Andrzejkudowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.