Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2008, 11:46   #11
Miniula
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: [MK3] Klamka schowka pasażera

Gdzie szukać tej klamki i jak ona sie nazywa po angielsku :fcp15

Miniula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2008, 15:58   #12
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: [MK3] Klamka schowka pasażera

Poszukać to już musisz sam, bo rozumiem że jesteś poza Polską. Jednak gdy będziesz w kraju to część ta jest np tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


A po angielsku część ta nazywa się :

LOCK ASSY-GLOVE COMPARTMENT, LIGHT (gdy klamka jest jasna), EBONY (gdy klamka jest czarna). Klamka jest razem z zamkiem schowka.

Nr tej części to : 1S71 A06072 BBBJM2
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 15:01   #13
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] Klamka schowka pasażera

Witam

Spotkało mnie to samo szczęście z schowkiem co poprzedników. Pomoc dla nich w opisie poniżej.

Narzędzia potrzebne do naprawy:
1. szczypce wąskie, zakrzywione na końcu,
2. lusterko,
3. śrubokręt, aby rozkręcić 3 śruby wewnątrz schowka, śrubokręt płaski,
4. wiertarka + wiertło 3 mm
5. śruba o średnicy 3mm (jak wykorzystałem śrubę z gniazda elektrycznego)

Czas od 15 do 35 minut.

Kiedy już stwierdzimy urwaną klamkę, to aby otworzyć schowek, to należy przy pomocy wąskich szczypiec /przy pomocy lusterka/ zlokalizować cienkę blaszkę, która robi za spreżyna języka zamka i wyciągamy ten język, dzięki czemu język opadnie i schowek zostanie otwarty. Samo zamocowanie sprężyny gwarantuje, iż nic nie uszkodzimy. Jest to według mnie jedyny bezpieczny sposób otwarcia schowka.
Następnie po otwarciu schowka rozkręcamu 3 śruby torsowe i wyjmujemy zamek. Nie ma potrzeby wyjmowania całego schowka.
Po rozebrania schowka widzimy, że w dźwigni klamki zostało urwana dźwignia, którą nie polecam sklejać, ponieważ działa na nią duża siła przy otwieraniu schowka. Wyrównujemy powierzchnie pilnikiem i wiercimy otwór o średnicy 3 mm. W otwór wkręcamu śrubę. Ja wykorzystałem śrubę ze starego gniazda elektrycznego. Należy pamiętać, aby otwór został tak wywiercony, aby powstała dźwignia z śruby chwytała wypustkę języka. Całośc składamy w odwrotnej kolejności, pamiętajac o sprężynie klamki schowka (spiralna) oraz wkładamu blaszkę/sprężynę w jej miejsce /patrz zdjęcie/ aby sprężynowała język zamka. Po skręceniu zamka w klapie schowka, sprawdzamy czy pokrywa się zamyka. Można przy pomocy szczypiec wyregulować ucho poprzez nagięcie w odpowiednio stronę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomas1111 ; 07-01-2012 o 15:16 Powód: dodanie zdjęć
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2012, 14:51   #14
prodigybrzeg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-04-2010
Model: mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: [MK3] Klamka schowka pasażera

U mnie w zamku schowka wyłamał się trzpień który opuszcza rygiel w dół. Na zdj.1 widoczny jest już po sklejeniu klejem dwuskładnikowym. Rygiel opuszczany jest poprzez pociągnięcie klamki do siebie (trzpień popycha rygiel do dołu), a powraca na swoje miejsce (rygluje schowek) poprzez płaską sprężynkę (stalową blaszkę) która popycha rygiel z powrotem do góry na swoje miejsce. Gdy wsadzimy śrubokręt z prawej strony klamki i zrzucimy tą sprężynę ze swojego miejsca to rygiel luźno opadnie w dół i schowek się otwiera.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCN4472.jpg (24.1 KB, 64 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN4475.jpg (23.5 KB, 65 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN4479.JPG (97.1 KB, 67 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN4477.jpg (22.1 KB, 64 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN4474.jpg (20.6 KB, 64 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez prodigybrzeg ; 08-01-2012 o 19:53
prodigybrzeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 23:54   #15
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Czy Klamka schowka pasażera z anglika pasuje do europejczyka??

Ten patent ze śrubką wygląda na solidny, też o nim myślałem, ale zastanawiam się czy ze względu na nietypowy kształt całość nie będzie się przycinała, gdy przewiercę pół milimetra nie tam gdzie trzeba.

Sklejałem już ten trzpień 3 razy, ale na razie tylko klejem szybkoschnącym a raz lutownicą. Jak widać moje sposoby nie okazały się niezniszczalne.

Z tym urywaniem to jest tak, że ja po takiej naprawie gdy sam otwierałem schowek (z odpowiednim wyczuciem), to przez rok nie miałem problemów. Żona chyba dwa razy miała pecha z tym urywaniem, a niedawno z kolegą pojechaliśmy na narty i trach, kolega zatrzasnął w schowku nawigację urywając przy tym uchwyt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekawe kiedy w końcu zdecyduję się na wszczepienie angielskiego implanta...
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 19:08   #16
Transolot
ford::average
 
Avatar Transolot
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Skąd: Stolica
Model: Transit MK5
Silnik: 2,5d motor 4FB
Rocznik: 1999
Postów: 131
Domyślnie Odp: Czy Klamka schowka pasażera z anglika pasuje do europejczyka??

Czy ktoś montował klamkę schowka w Mk3 (zamiennik) dostępna m.in tutaj > [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy okazji podrzucę video z awaryjnym otwieraniem schowka, jutro sprawdzę czy działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Youngtimer fun
Transolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.