Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2009, 21:19   #1
urodzony4lipca67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: leszno
Model: focus
Silnik: 1,6 zetec
Rocznik: 2001/02
Postów: 7
Domyślnie 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

witam. to mój pierwszy post na tym forum. od tygodnia jestem posiadazcem focusa zetec 16 v kombi. mam pytanie dotyczące przewozu dziecka z przodu na siedzeniu. samochód ma od strony pasażera 2 poduszki - przednią i boczna. córka ma 9 lat i w związku z tym mam pytanie czy może ona siedzieć obok mnie z przodu na poduszce podwyższającej czy musi na tylnym siedzeniu.?

urodzony4lipca67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 21:57   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

przepisy mówią wyraźnie 150 cm lub 12 lat
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 05:54   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Witam
Akcent jest na słowo "z przodu" czy na słowie "poduszka podwyższająca"?
Wyjaśniam po raz kolejny - wszystkie nieporozumienia wynikają ze skrutów myslowych.
Z przodu nie można przewozić dziecka ALE tyłem do kierunku jazdy (gdy są poduszki pasażera). Poprostu wystrzeliwujące poduszki docisnęły by dziecko z fotelikiem do oparcia siedzenia.
Z przodu mozna przewozić dziecko "normalnie" = przodem do kierunku jazdy, bo nie zagrażają mu poduszki.
Czy z przodu czy z tyłu musisz mieć fotelik.

Czyli w Twoim przypadku możesz przewieźć dziecko (przodem) w foteliku.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-05-2009 o 06:00
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 06:28   #4
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Cytat:
Napisał urodzony4lipca67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. to mój pierwszy post na tym forum. od tygodnia jestem posiadazcem focusa zetec 16 v kombi. mam pytanie dotyczące przewozu dziecka z przodu na siedzeniu. samochód ma od strony pasażera 2 poduszki - przednią i boczna. córka ma 9 lat i w związku z tym mam pytanie czy może ona siedzieć obok mnie z przodu na poduszce podwyższającej czy musi na tylnym siedzeniu.?
Dzieci mogą jezdzic z przodu gdy będa miały 12 lat lub będa miały 150 cm wzrostu takie mamy przepisy w Polsce
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 09:12   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Cytat:
Napisał Pietro71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieci mogą jezdzic z przodu gdy będa miały 12 lat lub będa miały 150 cm wzrostu takie mamy przepisy w Polsce
Gdzie Ty znalazłeś taki przepis.
Warunki które podajesz (wiek i wzrost) to wtedy dziecko może jeździć bez fotelika
Przepisy NIE precyzują na którym siedzeniu ma być przewożone dziecko.

Jeśli się mylę to proszę podać konkretny artykuł w Prawie o Ruchu Drogowym
Bo ja znam takie przepisy (które potwierdzają MOJE twierdzenie)
artykuł 39.3 (w dalszej części podanegi linku)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I proszę nie wprowadzać kolegów w błąd
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-05-2009 o 09:19
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 12:00   #6
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Więc możemy zatem przyjąć, że powyżej 12 lat, lub powyżej 150 cm wzrostu dziecko może być przewożone na przednim fotelu, skoro nie ma zapisu, który tego zabrania, prawda?
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 12:29   #7
Mr_Hide
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-05-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
(...)Z przodu nie można przewozić dziecka ALE tyłem do kierunku jazdy (gdy są poduszki pasażera). (...)
Twój skrót myślowy jest tez nadmierny: bo z przodu można przewozić dziecko:
a) w głebokim foteliku (dla b.małych dzieci) - TYLKO tyłem do kierunku jazdy I JEDNOCZEŚNIE przy wyłączonej poduszce pasażera (o ile jest poduszka i zarazem można ja wyłączyć) lub jeśli takowej poduszki nie ma
b) na podkładce podwyższającej (ja to nazywam "poddupnikiem' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - o ile dzieciak nie ma 150cm LUB 12 lat.

Z tyłu - fotelik pełny (normalnie - przodem do jazdy) lub "poddupnik", jak w punkcie b).

Przerabiałem ten temat do niedawna, bo własnie mój młodszy skończył niedawno 12 lat. A ja nie lubie płacić "głupich" mandatów!
Mr_Hide jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 12:32   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Cytat:
Napisał Vosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc możemy zatem przyjąć, że powyżej 12 lat, lub powyżej 150 cm wzrostu dziecko może być przewożone na przednim fotelu, skoro nie ma zapisu, który tego zabrania, prawda?
Powyżej 12 lat lub 150cm to nie musi mieć fotelika i jeździ na którym chce siedzeniu

Jeśli ma mniej to musi mieć fotelik ALE na dowolnym fotelu (także na przednim)
Tylko niemowląt nie można przewozić na przednim siedzeniu, tyłem do kierunku jazdy, jeśli są aktywne poduszki (poduszka ) pasażera.


Cytat:
Napisał Mr_Hide Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój skrót myślowy jest tez nadmierny: bo z przodu można przewozić dziecko:
a) w głebokim foteliku (dla b.małych dzieci) - TYLKO tyłem do kierunku jazdy I JEDNOCZEŚNIE przy wyłączonej poduszce pasażera (o ile jest poduszka i zarazem można ja wyłączyć) lub jeśli takowej poduszki nie ma
b) na podkładce podwyższającej (ja to nazywam "poddupnikiem' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - o ile dzieciak nie ma 150cm LUB 12 lat.

Z tyłu - fotelik pełny (normalnie - przodem do jazdy) lub "poddupnik", jak w punkcie b).

Przerabiałem ten temat do niedawna, bo własnie mój młodszy skończył niedawno 12 lat. A ja nie lubie płacić "głupich" mandatów!
Twój post jest strasznie zagmatwany ALE masz rację.
W sumie, aby rozpatrzeć wszystkie możliwości tobyśmy musieli zrobić tabelkę:
przodem do kierunku, tyłem do kierunku, z poduszkami, z poduszkami wyłaczonymi, bez poduszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najważniejsze - nie ma bezwzględnego zakazu przewożenia dziecka na przednim siedzeniu.
W konkretnych warunkach można przewozić dziecko w foteliku, na przednim siedzeniu z aktywnymi poduszkami


WAŻNE: w Focusie 1 NIE MA wyłącznika poduszki przedniego pasażera.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-05-2009 o 12:37
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 12:40   #9
Mr_Hide
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-05-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Dziecko powyżej 12lat/150cm a brak tylnych zagłówków.

Przy okazji temat: Dziecko powyżej 12lat/150cm a brak tylnych zagłówków.
W "przed-poprzenim" aucie (nio nie była Foka) nie było z tyłu zagłówków. Dzieciaki już na tyle spore, że mogły jeździć na "poddupnikach" - ale nie dawał mi spokoju brak zagłówków z tyłu (jeździmy dużo po mieście - widywałem już "live" sytuacje, gdy pierwszą czynnością pogotowia po tryknięciu z tyłu był gorset na szyję pasażera.)
A z pełnych fotelików juz wyrosły...

Długo kombinowałem - aż w końcu znalazłem foteliki na tyle wysokie i mocne, że chroniły jeszcze ich szyje i głowy. Zastąpiły w ten sposób zagłówki. Chłopaki sie buntowali - ale nie było "zmiłuj", aż do nastęnego auta.

W Foczkach tego problemu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jak widzę często indolencję innych rodziców w tej kwestii, to drżę o te dzieci...
ZResztą - podobny problem z zapinaniem pasów przez dzieci i na tylnych siedzeniach... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mr_Hide jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 12:58   #10
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: 9 - cio letnie dziecko na przednim siedzenuiu? czy można?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powyżej 12 lat lub 150cm to nie musi mieć fotelika i jeździ na którym chce siedzeniu
No może z wyjątkiem siedzenia kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja o tym wiem, odniosłem tylko wrażenie, że starasz się doszukać paragrafu, który jasno to precyzuje, a takiego po prostu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.