Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2009, 11:27   #1
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Lampka smarowania.

Witam chciałem spytać czy to norma jak transit dłużej postoi lub z nocy smarowanie zgaśnie po 2 sekundach.Wlałem nowy olej półsyntetyk Firmy GM o nazwie Genuine 10/40w może miałem wlać mineralny jakis lepszy?i dlatego wolniej gasnie smarowanie.Mam 2500d zwykły wolnossący.

tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 11:35   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Lampka smarowania.

Raczej jest ok. Dopóki nie będzie zapałała się podczas pracy, to się nie przejmuj. Olej 10W/40 jest jak najbardziej odpowiedni do 2,5D. Rzadszy olej w niskich temperaturach wymaga trochę dłuższego czasu, aby pompa osiągnęła nominalne ciśnienie, bo olej szybciej ucieka po kanałach - ale to zaleta, nie wada: silnik szybciej jest po uruchomieniu prawidłowo smarowany w najdalszych zakamarkach układu olejenia.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 13:55   #3
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Odp: Lampka smarowania.

Dzięki teraz jestem spokojny myslałem że coś z panewkami lub wałkiem w moim Fordziku nie tak.Pali super narazie właśnie taki kanisterek zapala się na chwile pomarańczowy na desce niewiem co oznacza.Raz tylko rano zapaliła się spirala jak było -4stopnie mam go od 22listopada.
tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 15:53   #4
rsztefek
ford::average
 
Avatar rsztefek
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: Cieszyn
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 112
Domyślnie Odp: Lampka smarowania.

Kanisterk pomarańczowy to chyba woda w paliwie. Sprawdź filtr paliwa.
__________________
Mondeo mk3 2,0 2003
rsztefek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 18:58   #5
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Odp: Lampka smarowania.

Cytat:
Napisał tomek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
narazie właśnie taki kanisterek zapala się na chwile pomarańczowy na desce
Ta kontrolka oznacza wodę w paliwie, ale przy odpaleniu powinna poświecić te 2 sekundy. Jeśli w czasie jazdy się zapali wtedy oznacza, że masz chrzczone paliwo. Na spodzie filtra paliwa masz właśnie ten czujnik wody plastikowy wkręcany w filtr. Idą od niego bodaj 2 kabelki. Powinno się oświecić przy odpaleniu tak jak kontrolka ciśnienia oleju czy ładowania, to taki test byś wiedział, że kontrolki są sprawne i można im ufać.
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 19:03   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Lampka smarowania.

Idą trzy kabelki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji: tak jak samotestuje się obwód czujnika wody w paliwie, także identycznie powinien samotestować się obwód poziomu płynu hamulcowego w zbiorniczku na pompie. Niestety - czujnik płynu to porażka totalna - we wszystkich moich Transitach przestawał działać (korozja styków) po kilku miesiącach.
I tak jak nigdy nie miałem problemów z wodą w paliwie, tak kilka razy wyciekł mi płyn hamulcowy w trasie (tylne cylinderki) i miałem duże kłopoty :537:. Gdyby czujnik działał, to zawczasu wiedziałbym, co się szykuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2009 o 19:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.