Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2013, 10:52   #521
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał kasjopeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Jeżdżę kuga II 163, jest cichsza od mondka 140, aczkolwiek na początku wydawała się jeszcze cichsza.
Właśnie wczoraj Fuga przeszła zmianę softu w związku z akcją serwisową nz czujniki. Jest ciut żwawsza i cichsza, czyli dostała cały nowy soft.
Ja odebrałem w zeszłym tygodniu 1,6 EcoBoost 182 KM i wciąż nie mogę się przekonać do tego auta. Jechałem 150 konną wersją i było nieźle. Tutaj jest jakaś padaka. Ponadto - niestety - przesiadłem się z Passata i bardzo doskwiera mi brak wielu przydatnych rzeczy: mało schowków, brak regulacji wysokości siedzenia pasażera, brak auto-hold (toczenie się samochodu jeśli nie trzyma się nogi na hamulcu), tragiczne radio i obsługa urządzeń bluetooth, skąpy komputer pokładowy (np. brak czasu jazdy), brak oddzielnego licznika przejazdu dziennego, nie możliwość ustawienia prędkości przejazdu na tempomacie bez jego włączania (w vw można ustawić prędkość z jaką chcesz jechać a następnie uruchomić tempomat i samochód będzie z taką prędkością jechał), działanie tempomatu od prędkości 40 km/h (nie można toczyć się w korku - vw 20 km/h), brak automatycznego blokowania drzwi po ruszeniu samochodu, brak możliwości ustawienia aby otwierały się tylko drzwi kierowcy a po drugim naciśnięciu - wszystkie, brak sterowania głosem i komunikatów głosowych po polsku, brak schowków w bagażniku oraz przetłoczeń w których zmieściłyby się jakieś drobiazgi, wnęki z boku mogły by mieć jakieś przepierzenia aby z nich rzeczy nie wypadały.

To na szybko po pierwszych dniach jazdy. Niestety przez pięć lat jeździłem dieslem więc w tej chwili przestawienie się na spalanie w okolicach 13 l/100 km jest trudne, chociaż to tylko 3 litry więcej niż w passacie. Szkoda, że ma porównanie z takim samochodem a nie jakąś toyotą albo renówką bo pewnie byłbym dużo bardziej zadowolony.

Ale idzie zima i 4x4 na pewno pokarze swoje zalety.

Na pewno cieszę się, że samochód w końcu mam po 7 miesiącach oczekiwania.

Z pozytywów: Fajny jest elektryczny bagażnik i system parkowania (zmieścił się w miejscu, które ja minąłem bo uznałem, że jest zbyt wąskie.

vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 13:17   #522
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Też mam taki model (182KM). Co do osiągów są niezłe (może musisz przyzwyczaić się do automatu).
A poza tym:
- jest możliwość przestawienia otwierania drzwi (kierowcy lub wszystkie) - poczytaj w instrukcji
- auto hold jest tylko do ruszania - trzyma 3 sek. (a poza tym jak w automacie byś ruszał - toczył się bez naciskania gazu?)
- schowki - rzeczywiście jest ich mało
- co do radia - jakie masz radio?
- sterowanie głosem po angielsku to nie to co po polsku ale kilkanaście komend można się nauczyć.
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 18:14   #523
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

witam w środowy deszczowy wieczór. dziś mam informacje że moja Kuga już została wyprodukowana (to od marca niezły wynik). Teraz trzeba czekać na wysyłkę do Polski
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 18:29   #524
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam taki model (182KM). Co do osiągów są niezłe (może musisz przyzwyczaić się do automatu).
A poza tym:
- jest możliwość przestawienia otwierania drzwi (kierowcy lub wszystkie) - poczytaj w instrukcji
- auto hold jest tylko do ruszania - trzyma 3 sek. (a poza tym jak w automacie byś ruszał - toczył się bez naciskania gazu?)
- schowki - rzeczywiście jest ich mało
- co do radia - jakie masz radio?
- sterowanie głosem po angielsku to nie to co po polsku ale kilkanaście komend można się nauczyć.
Hej jacektp. Radio mam podstawowe, ale Soniak w niczym lepszy nie jest - brak informacji jaki utwór z BT leci i samo sterowanie sporo pozostawia do życzenia. Co do sterowania głosem, angielski znam dość dobrze i sobie radzę, ale już czytanie SMSów przez angielskiego lektora to nie jest dobry pomysł. AutoHold w VW działa tak, że samochód stoi do momentu dodania gazu i się nie toczy - łatwo się do dobrego przyzwyczaić.

Dzięki za info o otwieraniu drzwi - szukam w instrukcji
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 18:59   #525
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Jakość muzy przez BT jest nie najlepsza, osobiście urzywam pendrive 8GB z pokazną biblioteką mp3 gdzie wszystko działa jak z CD. Odnośnie Sony to większa ilość głośników dodatkowo podnosi jakość dzwięku.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 19:13   #526
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

W sony poza większą ilością głośników są one jeszcze lepszej jakości niż te podstawowe i sam wzmacniacz też jest lepszy. Różnica jest wyraźnie słyszalna.
A co do BT, to u mnie Sony pokazuje zarówno artystę jak i tytuł utworu, także jest to uzależnione od telefonu. Jakość streamingu BT też zależy od telefonu, bo u mnie jest bardzo dobra. Jednak zdecydowanie najprościej przez USB.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 20:09   #527
Qga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: był2009 jest2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
.... działanie tempomatu od prędkości 40 km/h (nie można toczyć się w korku - vw 20 km/h).....
z tego co wiem to inteligentny tempomat ACC dziala od 25 km/h
Qga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 20:38   #528
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

vpw - to czemu nie zamowiles tiguana, tylko kuge?
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 21:24   #529
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dziś mam informacje że moja Kuga już została wyprodukowana...
No to liczymy w jakim czasie dotrze do klientaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2013, 13:13   #530
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vpw - to czemu nie zamowiles tiguana, tylko kuge?
No cóż - cena. Tiguan z wyposażeniem Kugi to jakieś 5-8 tys więcej.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.