Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2006, 17:13   #1
jama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2005
Skąd: Białystok
Postów: 28
Domyślnie Nie mogę uruchomić silnika

Witam
Przez ostatnie kilka dni mamy trochę mrozu i jeszcze wczoraj odpalałem bez większych problemów, a było około -18. Dziś (-26) już lipa, więc rano pojechałem autobusem do pracy. Po południu kupiłem nowy akumulator (już dawno miałem taki zamiar), centra futura o odpowiednich parametrach i niestety NIE ZAPALIŁ. Próbowałem kilkanaście razy. Chwilami jakby już miał zaskoczyć, ale niestety. Nie mam pomysłu co jest nie tak. W książce Etzolda niewiele znalazłem, tu jedyną przyczyną braku zapłonu na zimnym silniku jest taki czy inny problem z pompą paliwa. Moja jest sprawna.
Pomocy

__________________
Jama, Whitestok
jama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 21:37   #2
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie

Możliwe że paliwko zmroziło. No z tym to najprościej poczekać jak się trochę ociepli.
Jak kręciłeś to mógł się zalać-wyczyść wszystkie świece i próbuj znowu, możesz trochę dodawać gazu. Jak masz gaz to później pozbądź się tego paliwa wyjeżdżając je zatankuj nowe.jak nie pomoże to napisz więcej objwów odpalania powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2006, 21:55   #3
marco13
ford::beginner
 
Avatar marco13
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-12-2005
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TTDI
Rocznik: 2001
Postów: 31
Domyślnie

Hejka. Miałem to samo w tamtym tygodniu. 3 dni mpk do roboty. Jesli u Ciebie jest to samo co u mnie to 80 zł i po sprawie. Zmień świece. Wsadziłem championy i teraz bezproblemowo. Przed wymianą akku kręcił jak wariat, silnik jakby chciał zaskoczyć, ale tylko kilka razy strzelił w rurę i tyle. Zmień świece-prawdopodobnie to odpowiedź na Twoje pytanie. Pozdro.Marek
marco13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2006, 09:14   #4
Jupiter2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: KOŁO
Postów: 146
Domyślnie

no ja mam to samo, dzis przy -28 st. i nowym akumulatorze, odpalilem go po 3 czy 4 probach, rozrusznik kreci ok, czuc ze ciezko mu, ale w koncu odpalil. A moze wlac jakis specyfik przeczyszczajacy czy denaturat do baku aby nie zamarzalo paliwo ??
Jupiter2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2006, 18:44   #5
jama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2005
Skąd: Białystok
Postów: 28
Domyślnie

Witam
Dzięki bardzo za cenne rady. Zastosowałem wszystkie razem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po trzech dniach stania, dziś rano przyjechał kumpel i zaholował mnie do garażu ocieplanego. Samochodzik sobie postał, a ja pojechałem na zakupy. Kupiłem nowe świece, filtr paliwa, a kumpel dowiózł mi specyfik do benzynki, który wymiata wodę i czyści wtryski (firmy STP). Wymieniłem filtr (operacja mało skomplikowana), świece, dolałem tego czegoś, no i oczywiście miałem nowy akumulator kupiony w piątek.
No i się zaczęło, odpaliłem auto i nie wiedziałem co robić, obroty falują, szarpie, gaśnie .... ale to temat na osobny post. Chętnie opowiem jak walczyłem, ale w każdym razie ustawiło się. Pracuje równo, jak wcisnąłem pedał to szedł jak burza, żadnego zająknięcia, co mnie często spotykało wcześniej.
Oczywiście tak naprawdę to dopiero jutro rano sprawdzę, co dały te wszystkie zabiegi, bo nocuje pod blokiem, a ma być znowu -25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Dam znać zainteresowanym.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
__________________
Jama, Whitestok
jama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2006, 19:01   #6
Alek_d
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Postów: 8
Domyślnie

No to masz szczęście. Ja wymieniłem przy -22 świece i przewody i nic! Załapuje jakby na 1 2 cylindry i dalej milczy. Jutro próba przy innym akumulatorze. Jak nie odpali to czekam do wiosny...
__________________
Alek_D
Alek_d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2006, 19:47   #7
jama
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2005
Skąd: Białystok
Postów: 28
Domyślnie

Wyjęcie akumulatora kompletnie resetuje komputer, dlatego napisałem, że podnoszenie auta to temat na inny posta, ale może faktycznie warto o tym napisać teraz. Otóż miałem dwie pierwsze próby bez powodzenia. Może dlatego, że wymieniałem filtr paliwa i nastąpiła przerwa w dopływie paliwa. Po odpaleniu kompletnie się zaskoczyłem, auto pracowało jakby na dwóch cylindra (jak traktor), za chwilę przeszło w falowanie obrotów, a po dodaniu gazu i odpuszczeniu gasło, zero wolnych obrotów. I tak chyba z pięć razy. Miałem dość i zdecydowałem się wyjechać na zewnątrz. Pojeździłem trochę po okolicy, ale dalej musiałem gazować na luzie żeby nie zgasł. Przyjechałem pod garaż i wyłączyłem silnik. Postał 20 minut i znowu odpaliłem. Oczywiście obroty zaczęły falować, ale tym razem poczekałem i po chwili ustliły się na około 950 i od tego momentu spoko. Pojeździłem trochę po mieście i było ekstra.
Nie jestem specjalistą, ale coś czuję, że nawet jak auto odpali to ustawienie się komputera przy -22 może być jeszcze trudniejsze. Ale może ktoś już robił taki eksperyment i się mylę.
__________________
Jama, Whitestok
jama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2006, 00:12   #8
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jama
Nie jestem specjalistą, ale coś czuję, że nawet jak auto odpali to ustawienie się komputera przy -22 może być jeszcze trudniejsze.
Nie powinien Ci jutro wariować i pływać.
Zasadniczo komp ustawia się raz, ale ja bym Ci radził jak jutro wrócisz z pracy (autem) zgasić go ciepłego. Odłączyć aku na 2- 3 min. Podłączyć i opis znajdziesz na forum:
Forum Ogólne ť Ford Garage ť Techniczne ABC ť Samoadaptacja ECU EEC IV i EEC V
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2006, 09:16   #9
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

A ja mam taki problem ,ze mi autko zapala nawet przy tych - 25 ale co pochwile gaśnie bo gubi obroty początkowo ma te 1500 podtm je zmniejsza na te 900-800 i wtedy gaśnie i nie ma rady i tak jest z 5 razy dopuki nieco się nie podgrzeje potem już śmiga i pali od kopa początkowo na skrajnie zimnym silniku nie che isć. zaoberwowałem ,ża auta u mnie w pracy zatankowane 95 nie odpalają rano ja leje zimą 98 i odpalam ciekawe czy to ma znacenie czy to zbieg okolicznosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-01-24, 10:22 ]
a tak przy okazji czy te specyfiki magiczne do bęzyny są skuteczne a co warznejsze czy nierobią cos czego bym niechciał ,żeby robiły?
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2006, 10:20   #10
borewik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2005
Skąd: podkarpacie
Postów: 42
Domyślnie

też mam problem z obrotami.. odpala ale gaśnie, znalazłem na to sposób a mianowicie ruszyć auto powoli (toczyć się), wydaje mi się że jest to lepsze rozwiązanie niż palić go 10 razy aż się nagrzeje?
borewik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.