Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2007, 13:11   #51
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie

Moje średnie spalanie w okresie 3 ostatnich miesięcy wyniosło 7,03l/100km. Jazda średnio spokojna, bez większego żyłowania silnika ( obroty do 3000), zmiana biegów do 2500 obr. Głównie dojazdy do pracy 2 x 16km.

skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 16:56   #52
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Zaczynam już czuć powoli samochód i jego potencjał... spalanie rośnie średnio o 0,2l/100km co tydzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 21:07   #53
Krzyziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Postów: 29
Domyślnie

zaczalem sie przejmowac spalaniem i stwierdzilem, ze te 0,5, czy nawet litr wiecej nie jet warte frajdy z jazdy. jak sie staram to mi pali 8,2 a jak jezdze sobie dynamicznie z bananem na twarzy, to 9, 9,5. Nie warto sie przejmowac
Krzyziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 22:00   #54
monga
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Glogow
Postów: 119
Domyślnie

ja moim focusem z pelnego baku do rezerwy robie 350km wychodzi jakies 13 litrow na 100 jezdze codziennie min 2x6km do pracy zmiana biegow w okolicy 2000rpm na zimnym silniku ale to niezmienia faktu ze spalanie jest wysokie dlaczego???????
__________________
Byl Focus jest Mondeo
monga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 03:01   #55
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Monga
2x6km do pracy zmiana biegow w okolicy 2000rpm na zimnym silniku ale to niezmienia faktu ze spalanie jest wysokie dlaczego?
2000rpm to trochę nisko na zmianę biegu - spore obciążenie dla silnika. Ale jak jedziesz 6km, samochód stygnie przez 8h, znów jedziesz 6 km, po drodze pewnie staniesz na światłach kilka razy, 13l to na prawdę wcale nie najgorszy wynik. Tym bardziej na motor 1.8 ...swoją drogą fajna bryczka
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 06:29   #56
Krzyziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Postów: 29
Domyślnie

monga, źle robisz. Ja mam 2.0 i pali mi od 8 do 9,5. Jeszcze 10 nie spaliłem, a mieszkam w wielkim mieście. Po pierwsze to, że zmieniasz bieg na jak najniższych obrotach bardzo obciąża silnik. Potrzebujesz więcej energii do osiągnięcia danej prędkości, dłużej turlasz samochód. Generalnie, przy większych odleglościach ze świateł do świateł, czy na trasie, wciskam gaz na 3/4 pedału i zmieniam bieg przy 2,5 tys obrotów. W ten sposób osiągam szybko żądaną prędkość a silnik utrzymuje na optymalnym poziomie obrotów przy jak najlepszym wykorzystaniu energii z mieszanki.
Poczytajcie trochę o jeździe ekonomicznej.
Inna sprawa to Twoje krótkie dojazdy, silnik sie nie nagrzeje, więc wątpię czy zejdziesz poniżej 10 litrów.
Krzyziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 10:27   #57
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krzyziu
Ja mam 2.0 i pali mi od 8 do 9,5
Cudotwórca? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale z tym wciskaniem gazu na 3/4 to chyba trochę przesadziłeś. Twój silnik ma potężny moment więc rozpędzenie wcale nie ciężkiego samochodu nawet przy niskich obrotach mało go obciąża. Ja ze swoim mizernym 1,6 wciskam do połowy i bieg tak samo 2500rpm. Prosta matematyka monga, depcz swój tak na 5/8, zmieniaj bieg przy 2500rpm to poczujesz różnicę. A tak bardziej poważnie jak robisz takie krótkie trasy to po tym jak odpalisz samochód to daj silnikowi 1-2 minuty, niech sobie "pocyka" na wolnych obrotach, odciąż mu na ten czas elektrykę (wyłącz klimę, nadmuchy, światła, radio, grzanie szyby jednej, drugiej, lusterek, tyłka i czego tam jeszcze możesz). U mnie zależnie od temperatury na zewnątrz, max. po dwóch minutach (jak było -15 niedawno) wskazówka od temp. płynu w układzie chłodzenia lekko się podnosiła, wtedy ruszałem. Jak silnik złapie trochę temperatury to: raz ładniej pracuje, dwa jak ruszasz zaraz po odpaleniu to chla morze paliwa, trzy to zdrowiej dla silnika.
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2007, 23:15   #58
monga
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Glogow
Postów: 119
Domyślnie

no wlasnie dlatego na zimnym jade spokojnie bo jak juz wejdzie na temperature optymalna to czasami sdostaje do 6000rpm zeby sie niemulil przewaznie niemam czasu zeby go odpalic na 2 minuty bo zawze do pracy sie spozniamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.No powoli sie przyzwyczajam do tego spalania ale lekko przesadza,Jeszcze jedno jak silnik osiagnie optymalna temperature to spada mi wskazowka predkosciomierza niby vss ale tylko jak osiagnie temperature na zimnym nigdy dlaczego moze tez przez to pali wiecej bo filtry swiece kable oleje i plyny wymieniam dosc czesto
__________________
Byl Focus jest Mondeo
monga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 05:45   #59
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Skoro i tak się spóźniasz do pracy to dwie minuty nie zrobią nikomu różnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli samochodem jeździsz tylko do pracy, to prostym rozwiązaniem jest policzyć zużycie paliwa na miesiąc albo tydzień, koszty będą wtedy łatwiejsze do przełknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał monga
jak silnik osiagnie optymalna temperature to spada mi wskazowka predkosciomierza
nie do końca rozumiem jak to Ci spada ta wskazówka[/quote]
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 09:13   #60
monga
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Glogow
Postów: 119
Domyślnie

no objawy niby jak od vss ale tylko na rozgrzanym jak niemiales u siebie to bedziesz to mial focusy to majaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Byl Focus jest Mondeo
monga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.