Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2007, 16:11   #1
nazgul
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2007
Postów: 6
Domyślnie szalejące obroty focus 1,8 99r

Mam straszny problem z swoją foką. Sprawa wygląda następująco. Podczas długiego weekendu w trasie zaczeły szaleć obroty na wolnym biegu bywało nawet 5500 strach jechać. trafiłem do ASO Rzeszów wymienili silniczek krokowy(tzw zawór bocznikowy) problem na chwilę ustał. Niestety jeszczetego samego wieczora zaczałem zauważać że obroty na jałowym skaczą do 1200 a po zatrzymaniu powoli spadają do 750. Zaznaczam żę w kolejnych dniach problem nasilał się ąż w końcu bywało 2000 na jałowym. w czasie tego wszystkiego tzn od długiego weekend'u od czasu do czasu zapala się kontrolka poduszek tzn 5 cykli po dwa mrugnięcia a później na stałe. Znowu pojechałem do ASO wprowadzili jakąś kalibrację i nowy program do silnika mówili coś o 48 płycie czy coś wykasowali błędy od poduszek móili że to kod napinaczy cośprzesmarowali styki i połączyli na nowo. Wyjechałem zadowolony z warsztatu, następnego dnia trasa i suchajcie jałowy bieg i obroty zostaą na tych co przy biegu tzn czwórka 2000 dojeżdżam do skrzyzowania wysprzęglam obroty zostają na tych 2000 a pózniej rosną. Zauważyłem że nie jest tak zawsze tzn raz tak raz jest wszystko ok. CO ciekawe jak zgazuje samochód i wyjdę powyrzej 3000 to obroty spadają normalnie do 750 na jałowym. Acha byłbym zapomniał jak stoję i silnik pracuje na jałowym wszystko jest ok. dodaje gazu obroty do 2500 i puszczam i spadają normalnie. Dzisiaj też zauważyłem że na jałowym coś terkocze jak traktor tylko ciszej a jak wcisnę sprzęgło to jest cisza. Ludzie pomocy bo jak znam życie to w ASO rozłożą ręce a jajuź 700 stów wydałem.

[ Dodano: 2007-05-20, 17:11 ]

nazgul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2007, 18:34   #2
Krzyziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Postów: 29
Domyślnie

ja mam podobne problemy i do wymiany idzie czujnik prędkości
Krzyziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2007, 18:43   #3
nazgul
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2007
Postów: 6
Domyślnie

Dzięki
Ale gdybyś mógł wytłumaczyć co ma czujnik predkośc do tych obrotów.
nazgul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2007, 19:32   #4
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Sprawdź czy nie masz odłączonego czujnika położenia sprzęgła. Czujnik jest pod nogami przy pedale sprzęgła. Powinien być podłączony do przewodów. Może coś tam nie łączy.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2007, 20:39   #5
nazgul
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2007
Postów: 6
Domyślnie

Witam ponownie
właśnie postawiłem swojego focusa na parkingu dzięki za wpis o tym czujniku przy sprzegle jutro jade do ASO i dupki mają cos z tym zrobić na gwarancji naprawy tego silniczka krokowego zapodam im temat z czujnikiem moze bawłany coś wykombinują. wydaje mi sięże to może być to bo raz jest ok a raz szaleństwo i 2000 obrotów na jałowym. Martwi mnie jeszcze ta poduszka i toże jak wciskam sprzęgło to wyrażnie silnik ciszej pracuje. radźcie cos błagam.
nazgul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 15:03   #6
Krzyziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Postów: 29
Domyślnie

u mnie przeboje z obrotami skończyły sie właśnie na wymianie tego czujnika prędkości. A doszliśmy do tego w prostu sposób, pod jego odłączeniu wszystko było w normie. Ale w jaki sposób to działa - nie mam pojęcia
Krzyziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 19:51   #7
nazgul
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2007
Postów: 6
Domyślnie

Witam ponownie
Właśnie wróciłem z serwisu i co?.. dupa blada kolesie testowali próbowali cudowali i jak trzyma obroty tak trzyma dalej. Musiałem zostawić samochód bo mówili że bedą konsultować z jakims magikiem z siedziby głównej Ford Polska, podejrzewaja moduł silnika czyli kilka tysi w plecy ale ich chyba pozabijam jak to będzie to zapodam im jeszcze temat z tym czujnikiem prędkości bo jak teraz mówiłem to odpowiadali że komputer nic nie pokazuje zadnych błedów i oni rozkładją ręce to jest chyba mój pierwszy i ostatni ford, ajak mi ktoś powie cos złego o francuzach to mu się wysmieje w twarz smigałem megankę 1,6 16v z 99 i nic się nie działo jedyne co wymieniłem prze 50 tys kilometrów to pompę wody( miałem wypadek facet mi ją skasował szkoda to było fajne autko :fcp11 ). Jak coś naprawia z tymi obrotami i z tą poduszką to opisze może komuś pomogę bo mnie czeka chyba niezły wydatek niech szlak trafi forda.
nazgul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 21:34   #8
abdullah7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Postów: 3
Domyślnie

Witam

Niestety od 2 dni też mam podobne problemy. Przy dojeżdżaniu do świateł obroty same wzrastają 4000, innym razem wachają się w okolicach 2000-3000, i bardzo powoli spadają w dół. Byłem u mechanika, przeczyścił silniczek krokowy, jednak po krótkiej przejażdżce okazało się że praktycznie nic to nie dało, no może ciut szybciej te obroty spadają. Spróbowaliśmy odpiąć przepływomierz - po odpięciu i "gazowaniu" silnika, obroty normalnie szybko spadają w dół (tzn po zwolnieniu pedału gazu), więc wygląda, że to może być to, do końca nie mam pewności. Kurcze, ten przepływomierz ponad 500zł kosztuje!

Użytkowniku nazgul, czy Twoje problemy udało się już rozwiązać?? Możesz coś doradzić? Bo jeśli to jednak nie przepływomierz jak ocenia niby mój mechanik.....eh.

Krzyziu, jak z tym czujnikiem prędkości jest dokładnie?

Dzięki za info
abdullah7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 21:35   #9
Krzyziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Postów: 29
Domyślnie

bo w focusach I jest starego typu soft i problem z obrotami nie jest wykrywany na kompie, nie wysypie żadnych błędów. Niech odłączą ten czujnik i wtedy zrób jazde próbną.
Nie narzekaj tak na fordy, to nie od marki a egzemplarza zależy. Znajomy miał meganke i jak ją w końcu sprzedał to dwa dni w dziale balował że znalazł na nią frajera
Krzyziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 22:02   #10
abdullah7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Postów: 3
Domyślnie

Fakt, po podłączeniu kompa nie wywalało błędu, żeby to był przepływomierz lub cokolwiek innego w moim przypadku. Poszukam jutro ten czujnik prędkości :>
abdullah7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.