Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2007, 12:06   #1
jazzon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2007
Skąd: ||3miasto||
Postów: 9
Domyślnie dziwny "pisk" przy odpalaniu :(

Witam ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam taki problem...
czasami przy odpalaniu wyraźnie słychać dziwny krótki "pisk"... trochę przypomina on ślizganie się paska klinowego... z tym, że w mojej galaktyce ponoć nie ma paska tylko łańcuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na początku działo sie to tylko przy odpalaniu zimnego silnika ale ostatnio dzieje się tak również przy rozgrzanym...

czego może być to objaw??
proszę o pomoc i poradę!!!

Pozdrawiam
jazzon

__________________
http://www.succumb.pl
świeżo upieczony GalaxyUser

Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 12:45
jazzon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 13:23   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

łańcuch masz w 2300 na bank, i tego się generalnie nie rusza jak nie słychać, wymiana przy naprawie głównej silnika !!!! a jak spojrzysz pod maskę to obok obudowy filtra powietrza masz jeszcze pasek klinowy do napedu alternatora i sprężarki.......i ten czasami trzema wymienić. Ja własnie kupiłem pasek aby wymienić bo czasami rano "popiskuje".
Koszt wymiany niewielki więc warto, jak kupiłem "geitsa" za 52 zł

ps. jaki masz przebieg ?
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 13:31   #3
pku20
ford::beginner
 
Imię: geniek
Zarejestrowany: 20-04-2007
Skąd: tuchola
Model: s-max
Silnik: 1,8 D
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie

witaj. miałem podobny problem,doszło do tego ze zaczoł słabo kręcić myślałem ze to ako

i doradzono mi sprawdzić rozrucznik ,faktycznie musiałem wymienić szczotkotrzymacz

na nowy koszt niecałe 40zł teraz kręci jak szalony i niema jusz tego dziwnego pisku.

pozdrawiam.
pku20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 14:20   #4
T.M
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-07-2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 90
Domyślnie

To raczej nie pasek. Ten piszczałby znacznie dłużej. Łatwo sprawdzić. Podłącz na wolnych obrotach wszystkie odbiorniki prądu, ogrzewanie szyb, foteli, światła długie, krótkie halogeny, wszystko, to co żre dużo prądu. Wtedy stary pasek powinien piszczeć.
Krótki pisk może być z rozrusznika. Bendix czasami od razu nie odbija i silnik krótko kręci rozrusznikiem. W tym przypadku trzeba będzie to naprawić.
pozdrawiam
Tomek
T.M jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 19:52   #5
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomi98
masz jeszcze pasek klinowy do napedu alternatora i sprężarki
Ten tylko może piszczeć.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2007, 20:41   #6
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie

Cytat:
Napisał T.M
Bendix czasami od razu nie odbija i silnik krótko kręci rozrusznikiem
To może być to.Trzeba wtedy nasmarować przekładnię planetarną w rozruszniku.Stary pasek piszczy dłużej,gdy jest wilgotne powietrze.Odgłos z rozrusznika będzie zawsze podobny,niezależnie od wilgotności i temperatury.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2007, 20:06   #7
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

u mnie pisk podczas rozruchu znikł, wczoraj wymieniłem pasek, który był już w śrenim stanie i na razie spokój !
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2007, 21:39   #8
asasino
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Postów: 1
Domyślnie

W silniku 2.3 jest pasek płaski wielorowkowy. Najczęstszą przyczyną jego piszczenia jest brak osiowości kół pasowych, rolek i napinacza. Z kolei przyczyną tego stanu rzeczy jest zużycie łożysk w rolkach lub zużycie napinacza. W moim samochodzie miałem identyczny przypadek i okazało się, że podczas pracy rolka napinacza "ukosowała" się i pasek schodził z rolki (1/4 paska pracowała poza rolką)
asasino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2007, 09:28   #9
marian 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: mazowieckie
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 42
Domyślnie

Potwierdzam opinię asasino. Właśnie przerabiałem ten problem choć oczywiście trudno mi wyrokować w tym przypadku ale objawy bardzo podobne. Zaczynało się od popiskiwania rano lub pod obciążeniem, jak się rozgrzał to było ok. Diagnoza padła na napinacz paska wielorowkowego gdyż pasek nie dawno zmieniłem. Diagnoza okazała się słuszna z tym że miałem pecha ponieważ do tego doszła rolka napinacza i koło pasowe wału korbowego czyli cały napęd alternatora a to się wiązało z większym kosztem niestety. Ale teraz po wymianie jest miodzio. Tyle moich spostrzeżeń z własnego doświadczenia choć Tobie oczywiście życzę aby Ci pomogła wymiana paska bo od tego trzeba by zacząć. Pozdrowienia.
marian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 00:01   #10
kriss_k700
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Skąd: Droitwich,uk
Model: Ford Galaxy Ghia X
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 87
Domyślnie

Witam
U mnie też występuje ten pisk gdzieś od ok roku....
Na pewno u mnie jest to rozrusznik.
Nic z tym nie robie bo szczerze mi się nie chce i nie mam na to warunków,przez ten rok nic sie nie zmieniło ani na lepsze ani na gorsze....hm jak bede w Polsce przy najbliższej okazji to coś z tym zrobie,nie jest w moim przypadku to wielki problem (na 10 odpaleń 3-4 razy zapiszczy,czasami wcale i nie ma na to wpływu pogoda czy temperatura)ale trzeba przyznać że irytujący.
Pozdrawiam
__________________
krzysiek
było 2.8ghia,2.3ghia
kriss_k700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.