Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2008, 15:37   #1
moskit
ford::beginner
 
Avatar moskit
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIII V6 Ghia Executive
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

Zastanawiam się jak zamocować antenę CB. Nie chcę używać zwykłego magnesu bo rysuje lakier, nakładanie folii powoduje że lakier zmienia odcień (może ktoś mnie poprawi, ale chodzi chyba o to że nierówno lakier matowieje od słońca).
Nie wiem czy chcę robić dziurę, więc chyba zdecyduje się kupić bagażnik na dach.

Mam do was koledzy pytanie:
Jak mocujecie swoje anteny CB i czy macie jakieś "uszkodzenia" z tego powodu?

Jakich bagażników używacie?

moskit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 16:33   #2
Zajka
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

Ja mam na magnesie z podkładką przyklejoną do klapy. Zamiast bagażnika kup uchwyt(np taki http://www.allegro.pl/item404578109_...klep_lodz.html) do klapy jak nie chcesz wiercić.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 19:27   #3
Pablo67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

Ja mam antenę na magnesie z gumową podkładką pod spodem i nie rysuje lakieru. Wdług producenta wytrzymuje prędkość 120-130 km/h. Jechałem 140 i też nie spadła. Jeśli jeżdzisz szybciej, to lepiej zamontować na stałe albo do relingu. Licho nie śpi :fcp4
__________________
A ja tam lubię swojego Mondziaka.
Pablo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 19:40   #4
BearM
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Kielce
Postów: 83
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

Jeżeli mogę coś dodać: mocowanie na stałe ma też tą zaletę że antenka jest "zmasowana" i dzięki temu lepiej "zbiera". Dodatkowo unika się walających po samochodzie przewodów. Wszystko ładnie jest schowane pod podsufitówką- widać tylko końcówkę kabelka wychodzącą u mnie przy konsoli środkowej. Więc jest nie tylko praktycznie- ale i ładnie.

W poprzednim samochodzie miałem President'a z dużym magnesem- sprzedawca twierdził że spokojnie wytrzyma i 160kmh. Oczywiście i dach był zabezpieczony folią samoprzylepną, zaś na spodzie magnesu była guma. Ale to co się zaczęło dziać: podkładka wyeliminowała problem porysowania przez antenę, ale załatwiłem sobie dach samym przewodem (prawdopodobnie w czasie jazdy delikatnie nim szarpało gdyż miałem małe zarysowania zgodnie z kierunkiem jazdy auta- więc raczej nie spowodowane zdejmowaniem i zakładaniem antenki). Jednak najgorsza rzecz jaka się stała to na wiosnę przy prędkości około 130-140kmh antenę po prostu zerwało mi z dachu. Gość który sprzedawał mi antenę mówił że może w coś w nią uderzyło (np. ptak) ale ja nie miałem czasu szukać dowodów rzeczowych gdyż najbardziej moją uwagę przykuwała wgnieciona przez spadającą antenę klapa bagażnika.

Tyle co mogę dodać w tej kwestii.

Michał
__________________
"Porównywanie Jacka Kurskiego do Janusza Palikota to przyrównywanie cepa do laski lorda"-K. Kutz
BearM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 20:59   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

ja mam na magnesie i mam tylko gume pod nią śr magnesu to 125mm a dł.całej anteny to 165cm i nigdy nie miałem problemów i wytrzymała predkość nawet 180 km/h i nie ma problemów z ściąganiem powiem szczeże że jestem zadowolony z mojego zestawu nigdy mnie nie zawiódł
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 22:41   #6
marco13
ford::beginner
 
Avatar marco13
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-12-2005
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TTDI
Rocznik: 2001
Postów: 31
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

Magnes faktycznie rysuje dach. Mam antenkę chyba najpopularniejszą czyli Hustler. Dach przeorany okrótnie, ale to od zdejmowania-moja wina. Nie chwalę się tylko przedstawiam fakt, ostatnio niemal całe Czechy grzałem 200 km/h i antenka cały czas na miejscu więc chyba trzeba mieć pecha by spadła. Pzdr
marco13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 16:17   #7
micb
ford::beginner
 
Avatar micb
 
Imię: Mic
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Zurych | Luksemburg | Rybnik
Model: Volvo XC60 AWD Summum | Mondeo Mk3 VTech | Corvette C5 Targa
Silnik: D5 V-Tech | 2.0 TDCi V-Tech | LS1 5,7
Rocznik: 2009 | 2001 | 2000
Postów: 46
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

ja mam duza solidna podstawe magnesowa ktora przychodzi w standardzie z antenka President Dakota v-2
do tego jest gumowa matka miedzy magnesem a dachem i poki co nie mam zadnej ryski - trzeba tylko zadbac zeby dach w miejscu gdzie daje sie matke byl czysty i zeby nie bylo piasku ani pylu zadnego

co do predkosci to mialem (wg mojego licznika) 220kmh juz i nie spadla - navi pokazywalo wtedy 203kmh; zaznaczam ze predkosc te utrzymywalem dosc dluga chwile wiec gdyby mialo sie cos stac to pewnie juz by spadla; aha - bylo tez dosc wietrznie jak to zwykle bywa tu gdzie mieszkam;
__________________
- Koledzy, jak tam sciezka na Litwe?
- ...
- ...jedzmy dalej, nikt nie wola...
micb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 17:28   #8
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

Podstawka magnetyczna + guma ,Rys na dachu nie stwierdziłem .Przy antenie 1,5m na stałe o garażu musiałbym zapomnieć.
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2008, 12:16   #9
BearM
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Kielce
Postów: 83
Domyślnie Re: [Mk3] Jak mocujecie anteny CB? Szukam dobrego bagażnika...

Moze temat nie dotyczy anteny CB- ale bezpośrednio jest związany z odbiorem sygnału CB.
O co może chodzić: radio (UNIDEN 520) jest podłączone do zasilania przez wtyk zapalniczki. Jeżeli cokolwiek podłączę do 2-giego gniazda w aucie to poziom szumów gwałtownie rośnie (trzeba zredukować potencjometrem na odbiorniku o prawie 50%). Kupiłem filtr przeciwzakłóceniowy i zamontowałem na dodatkowym gnieździe do zapalniczki które założyłem- i nadal dzieje się to samo. Co więcej- często poziom szumów na gnieździe z filtrem jest większy niż po podłączeniu do innego gniazda bez tego filtra.
O co może chodzić- gość instalujący CB poszedł po bandzie i wysnuł diagnozę że to wina elektroniki w aucie, a nie radia.

Czy może ktoś spotkał się z czymś podobnym i czy znalazł jakieś rozwiązanie?

PZDR

Michał
__________________
"Porównywanie Jacka Kurskiego do Janusza Palikota to przyrównywanie cepa do laski lorda"-K. Kutz
BearM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.