Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2010, 17:44   #1
yarek
ford::average
 
Avatar yarek
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: DDZ
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003 FL
Postów: 141
Domyślnie Wymiana świec żarowych

Witam
Mam zamiar sprawdzić, i wymienić jeśli trzeba świece żarowe, gdyż miga mi sprężynka, i auto gorzej pali jak silnik jest zimny. Zauważyłem też skoki obrotów na zimnym silniku, i głośniejszy klekot silnika. Jak silnik się trochę nagrzeje to wszystkie dziwne zachowania znikają, a sprężynka wciąż miga.
Nie wiem tylko gdzie świece się znajdują, i tu moja prośba, czy może mi ktoś podać lokalizację świec w TDCi.
Pozdrawiam

yarek jest offline  
Stary 04-01-2010, 20:06   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych

Jeśli chodzi o migającą sprężynkę to wymiana świec żarowych raczej nie pomoże ale skoro prosisz to masz. Świece się znajdują pod kolektorem dolotowym od przodu silnika, żeby się do nich dostać trzeba zdemontować rurę EGR i kolektor dolotowy, no i należy wykręcać świece ostrożnie bo jak się ukręcą to przechlapane. Poszukaj na forum info o świecach bo niedawno było
jendrekmak jest offline  
Stary 09-01-2010, 10:59   #3
MONDOFE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2010
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych

Cytat:
Napisał yarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam zamiar sprawdzić, i wymienić jeśli trzeba świece żarowe, gdyż miga mi sprężynka, i auto gorzej pali jak silnik jest zimny. Zauważyłem też skoki obrotów na zimnym silniku, i głośniejszy klekot silnika. Jak silnik się trochę nagrzeje to wszystkie dziwne zachowania znikają, a sprężynka wciąż miga.
Nie wiem tylko gdzie świece się znajdują, i tu moja prośba, czy może mi ktoś podać lokalizację świec w TDCi.
Pozdrawiam
Czesc.
Twoj problem to nie świece a na 99 procent wtryskiwacze, pojedz do ASO na komputer. Temat przerabiałem dwukrotnie. powodzenia.
MONDOFE jest offline  
Stary 09-01-2010, 11:23   #4
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych

Pozostaje Ci podjechać do kogoś kto Ci sprawdzi błędy na kompie, na 99% został jakiś ślad po tym problemie. Bo tak w ciemno to można by książkę napisać o tym i dalej nie mieć pewności.
Temat zamykam.
Jak będziesz coś wiedział to na samej górze w tym dziale masz wątek migająca sprężynka zestawienie. Napisz tam co i jak.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.