Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2010, 15:21   #1
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie szarpie pod obciązeniem

Witam
Moj probl z mondkiem (1,8 benz, bez gazu, 125km) to taki ze podczas przyspiesz szarpie (wiem wiem szukaj-szukałem) patrzylem, ale u mnie nietypowo bo jesli przyspieszam delikatnie wciskajac gaz to nic a jak raptownie to jakby na ktoryms cylindrze odlaczalo iskre. robilem reset komp, adaptacje (przez klemy i pozniej chwila na wolnych obr i 2 tys) chwile ustało na ok 50km i teraz znowu. Czy wina swiec i kabli.
Ps ostatnio wymienialem chlodnice bo strzelila, przed tym tak sie nie dzialo wszystko bylo ok
prosze o pomoc.

mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 07:05   #2
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

wymienione swiece przewody i dalej to samo,;( pierwsze kilkadzies km ok a pozniej kaszanka. nikt nie poradzi??
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 10:04   #3
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

witam!
jak na moj gust to cewka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.najlepiej jakbys mial jakas inna na podmiane, wtedy wszystko bedzie jeasne .
pozdrawiam...
__________________
Było Scorpio 2.0 DOHC EFI 91 Sedan CL Exclusive
Jest Mondeo 1.8 Zeta 16V 96 Turnier Ghia
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 21:19   #4
bialy88
ford::beginner
 
Avatar bialy88
 
Zarejestrowany: 14-09-2009
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

witam
kolego miałem taki samo problem do dnia dzisiejszego wymieniłem świece i przewody i w jednym gnieździe na świece, była duża wilgoć pancerz od przewodu był pokryty rdzą, także sądzę jak problem przez kilkadziesiąt kilometrów ustąpił to może znowu od spodu silnika wlała się tam wodą i problem nastąpił ponownie. Ja nie posiadam osłony od dołu silnika a aura jest taka jak widać dlatego po wjeździe w kałużę woda dostaje się w to samo miejsce. Oczywiście to są moje domysły mam nadzieje że mi się to nie powtórzy, a jeżeli nastąpi (oby nie) to wstawię samochód do grzanego garażu na kilka dni może wystarczy aby ta wilgoć wyschła i będzie dalej wszystko ok.
__________________
LEWY PAS, GAZ I PŁYNĘ
bialy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 17:16   #5
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

Cytat:
Napisał hilly3077 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam!
jak na moj gust to cewka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.najlepiej jakbys mial jakas inna na podmiane, wtedy wszystko bedzie jeasne .
pozdrawiam...
Dzieki koledzy, faktycznie okazalo sie ze jak hilly3077 mowil ze padla cewka, wymieniona i narazie smiga wiec po problemie.

pozdrawiam
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 12:45   #6
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

Cytat:
Napisał mkre5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki koledzy, faktycznie okazalo sie ze jak hilly3077 mowil ze padla cewka, wymieniona i narazie smiga wiec po problemie.
Witam, mam podobny problem, tylko, że u mnie na dodatek nie zawsze pali jak jest ciepły, mieliście to samo?, bo nie chcę ładować kasy w pwn. Pozdrawiam.
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 13:29   #7
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

Jeżeli chodzi o problem przy odpalaniu ciepłego silnika to jest to wina zaworu EGR. Zrób tak: po zgaszeniu ciepłego silnika wciśnij pedał gazu do oporu i puść (czasem słychać syknięcie).
Ogólnie znana przypadłość w tych silnikach - ja się tym nie przejmuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 19:58   #8
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o problem przy odpalaniu ciepłego silnika to jest to wina zaworu EGR. Zrób tak: po zgaszeniu ciepłego silnika wciśnij pedał gazu do oporu i puść (czasem słychać syknięcie).
Ogólnie znana przypadłość w tych silnikach - ja się tym nie przejmuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy, że jeżeli tak zrobię to przy następnym odpaleniu nie będzie problemu ?
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 08:52   #9
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: szarpie pod obciązeniem

Cytat:
Napisał angelot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy, że jeżeli tak zrobię to przy następnym odpaleniu nie będzie problemu ?
tak powinno pozniej palic bez probl
tak mamy z naszymi mondkami
trzeba po kazdym zgaszeniu jakby "oproznic" recyrkulacje
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.