Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2013, 17:24   #1
Drake
ford::amateur
 
Avatar Drake
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus ST170
Silnik: 2.0 Duratec ST
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Ti-VCT - błąd P000A (dane do analizy)

Witam serdecznie,

niedawno przesiadłem się na fokę MK2 1.6 Ti-VCT. Przebieg 80kkm (oryginalny).
Zauważyłem, że samochód na niższych obrotach nie jedzie tak jakbym chciał, ale myślałem, że to po prostu niska moc i mała pojemność (wcześniej miałem i w sumie dalej mam ST170).

Po wpięciu do kompa przez Ford Diagnostics ukazał się P000A Intake (a) Camshaft Position Slow Response (Bank 1)
czyli dosłownie dolot - pozycja wałka rozrządu, wolne działanie

Motor od 4000 rpm dostaje życia, czuć kopnięcie w plecy i trzyma to do samej odcinki, natomiast poniżej jest źle, nie powiem tragicznie, ale źle. Na tyle źle, że musiałem się tą sprawą zainteresować.

Wpiąłem się dziś przez ELM327 i zrobiłem wykresy kątów wyprzedzenia/opóźnienia wałków rozrządu wraz z obrotami i wychyleniem przepustnicy, oto one:


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


żółty - obroty

niebieski - wychylenie przepustnicy

czerwony i zielony - kąty wyprzedzenia i opóźnienia wałków


I Panowie dziwna sprawa :

1) wykres zielony skacze, wałek cały czas w trakcie jazdy płynnie zmienia swój kąt o kilkanaście stopni. Jak wcisnę gaz - jest od razu reakcja ze strony PCM i cewka puscza do koła VCT ciśnienie zmieniając kąt wałka.

2) wykres czerwony stoi przez cały czas, aż nie przekroczę 4000 RPM, dopiero wtedy jak widać kąt wałka zaczyna się opóźniać. Tym mocniej, im wyższe obroty. Poniżej 4000 rpm, na postoju - kąt jest identycznie ten sam.



Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą do jakiegoś dobrego duszka posiadającego Ti-VCT i interfejs ELM327 o cyknięcie mi danych, już bez robienia wykresu jak to działa u niego. Jeśli ktoś nie ma ScanXL a chciałby mi pomóc, proszę napisać na PW, we wszystkim pomogę i poinstruuję, a jeśli ktoś jest z Bielska lub okolic to podjadę, wepnę się, minuta jazdy i wszystko będę wiedział.

Bo głupota brać się od strony mechanicznej skoro jakaś dobra dusza może wyelminiować ewentualny problem

Jeszcze myślałem o tym żeby zamienić czujniki ciśnienia oleju (cewki od VCT przy wałkach) z dolotu na wydech i odwrotnie, może to ich wina i jedna nie cofa się i nie puszcza kanału 'wyprzedzającego'. Kąt wałka wynosi zero, co oznaczałoby że teoretycznie rozrząd nie jest przestawiony. Następuje jedynie wyprzedzenie, nie następuje opóźnienie (a powinno) co wskazywałoby na cewkę

Olej wymieniałem na millersa 5W30 + filtry Fomoco. Był robiony rozrząd 10.000km - tak też myślałem, że był robiony bez blokad i może przestawiony jest lekko, tj. koło było przesunięte podczas zakładania paska rozrządu.


Proszę jeszcze raz o pomoc,


Ostatnio edytowane przez Drake ; 15-03-2013 o 18:12
Drake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.