Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2009, 07:37   #11
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

Cytat:
Napisał kazimierzw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby wlewać mixolu przy tankowaniu. Czy to nie zaszkodzi??????????
nie... nie zaszkodzi....
był już temat mixolu poruszany na forum - poszukaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 07:16   #12
kazimierzw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

Cytat:
Napisał mch12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie podczas jazdy ok.80-100 km/h jak wcisnę sprzęgło to obroty nieznacznie spadają, jak wrzucę na luz spadają zawsze do ok. 1000 , po zatrzymaniu do zera pojazdu obroty spadają w okolice 800 780, zawsze tak mam
No chyba to nie jest całkowicie normalny objaw, chociaż w niczym to nie przeszkadza.
kazimierzw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2009, 22:08   #13
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

dlaczego nie normalny, byłem u mecha z tym objawem i ten powiedział że jest dobrze takie obroty na jałowym biegu są OK.
oczywiście że nie przeszkadza , jest to bardzo wygodne i człowiek się nie męczy i nie gazuje samochodu, wydaje mi się że musi mieć jakieś podtrzymanie obrotów, jazda jest płynniejsza
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2009, 14:00   #14
rederik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

@kazimierzw: udało się Tobie rozwiązać problem? ja podejrzewam czujnik położenia pedału sprzęgła (czerwony, znajduje się nad pedałem, trzeba zdjąć osłonę spod kierownicy). Przesmarowałem go, przeczyściłem styki i wielkiej poprawy nie ma. W wolnej chwili będę próbować dostać się do wnętrza, ale nie mam pewności czy ten czujnik jest rozbieralny?
rederik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2009, 15:20   #15
kazimierzw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

Szczerze mówiąc nic nie robiem w tym kierunku. Nie jest to ciągły objaw, tylko występuje czasami więc machnąłem na to ręką. W końcu to w niczym nie przeszkadza a szukać sobie problemów to raczej nie mam ochoty. O tym czujniku to czytałem gdzieś i pewnie to jego zasługa. Ale jestem ciekawy w którym miejscu się dokładnie znajduje i jak się do niego dostać.
kazimierzw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2009, 20:09   #16
rederik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

Przy okazji poszukiwań o dokładaniu tempomatu znalazłem fotkę czujników położenia pedału sprzęgła i hamulca.
http://www.fordmondeo.org/wiki/images/4/49/Old_loom.jpg
By się dostać do tego czujnika musisz zdemontować plastikową obudowę pod kierownicą (2 śruby pod klapką schowka z lewej strony, 1 z lewej na dole, 1 na środku, 1 po prawej, zwróć uwagę na wyjęcie czujnika temperatury, by nie zerwać kabli). Czujnik znajduje się na samej górze pedału.

Tutaj masz zdjęcie jak to wygląda wewnątrz (z lewej czujnik poł. ped. sprzęgła) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez rederik ; 23-06-2009 o 20:11
rederik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 13:04   #17
damianos33
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

Cytat:
Napisał rederik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji poszukiwań o dokładaniu tempomatu znalazłem fotkę czujników położenia pedału sprzęgła i hamulca.
http://www.fordmondeo.org/wiki/images/4/49/Old_loom.jpg
By się dostać do tego czujnika musisz zdemontować plastikową obudowę pod kierownicą (2 śruby pod klapką schowka z lewej strony, 1 z lewej na dole, 1 na środku, 1 po prawej, zwróć uwagę na wyjęcie czujnika temperatury, by nie zerwać kabli). Czujnik znajduje się na samej górze pedału.

Tutaj masz zdjęcie jak to wygląda wewnątrz (z lewej czujnik poł. ped. sprzęgła) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

witam,

ja rozbieralem ten czujnik - wlasciwie to mi sie rozlecial. W srodku sa 2 sprezynki i plastykowy bolec do ktorego przymocowane sa metalowe styki. Po puszczeniu, nacisnieciu sprzegla ten czujnik powoduje prawdopodobnie wlaczenie/wylaczenie jakiegos obwodu elektrycznego. Zastanawialem sie wlasnie czy to w ogole naprawiac ale z opisu problemow widze, ze bedzie to mialo wplyw na obroty silnika przy zmianie biegow wiec chyba zainwestuje - koszt 33 pln Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
damianos33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 14:06   #18
pietrek00
ford::average
 
Avatar pietrek00
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 156 HP
Rocznik: 2003
Postów: 87
Lightbulb Odp: Obroty silnika tdci 130km

Witam podłącze się do tego tematu. Moj problem z obrotami silnika jest taki, ze po przekręceniu kluczyka i odpaleniu silnik wskakuje na obroty ok 1100, pozniej na 700 i pracuje jak powinno być. Wszystko dzieje się bardzo szybko, ale wydaje mi sie ze tak nie powinno być. Gdzieś wyczytałem ze może świece, ale teraz jest ciepło. poza tym żadna kontrolka sie nie świeci.
pietrek00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2009, 16:50   #19
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

Myśle że chwilowe zawieszenie obrotów to dobry objaw, bo dzieki temu podczas szybkiej zmiany biegu na ma aż tak wysokich siłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odnośnie "double clutching'u"(podwójnego wysprzęglania) to sprawdza się on w każdym samochodzie podczas redukcji biegów, skrzynia forda nie jest tu jakimś wyjątkiem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2009, 23:01   #20
rederik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Obroty silnika tdci 130km

Gorzej, jeśli to "chwilowe" zawieszenie ma miejsce przy np. 2000 obr, potrafi samo się "podbić" do np. 2300 obr i bez ponownego wciśnięcia sprzęgła nie ustępuje...
A czy podniesienie obrotów i zmiana przy takowych biegu na wyższy nie wywołuje ślizgania się sprzęgła?
Zresztą zauważyłem, że u mnie podtrzymanie czy nawet podbicie obrotów występuje, gdy zdejmę nogę z pedału gazu, np. jadąc 60 na 3. biegu. Samochód potrafi wtedy na moment delikatnie przyspieszyć.

Generalnie mnie problem mocno irytuje i w żadnym poprzednim aucie, ani w innym mondeo tego nie zaobserwowałem, więc nie uwierzę, że jest do dobry czy normalny objaw...
rederik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.