Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2016, 11:59   #1
munal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2016
Model: SMAX II
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Brzydki zapach z klimy

Witam, czy ktos z Was spotkał się może z podobnym problemem?
Samochód ma przejechane 14 tys i zaczelo od jakichs 2 tys smierdziec w aucie, głownie zaraz po uruchomieniu silnika - zapach jakby stechlizny. Dodam ze od czasu do czasu, nie zawsze po uruchomieniu samochód mocno paruje, i to nie tylko gdy na zewnatrz 30st. W ASO bylem, 2x ozonowanie, wymiana filtra, a ostatnio wpuszczenie srodka odgrzybiajacego i nadal wyczuwalny jest brzydki zapach, teraz jeszcze w dodatku polaczony z zapachem tego srodka co zostal wpuszczony... Z gory dzieki za rady/info.

Munal

munal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 12:22   #2
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Brzydki zapach z klimy

Próbowałeś przed końcem jazdy wyłączyć klimę i włączyć nadmuch ciepłego powietrza?
Spróbuj tak kilka razy i zobacz czy jest poprawa.

Też miałem nieprzyjemny zapach z nawiewu zaraz po odpaleniu i u mnie powyższa procedura pomogła.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 12:27   #3
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Brzydki zapach z klimy

Pisaliśmy o tym chyba w wadach wieku dziecięcego Mondeo Mk5. Problem nie rozwiązany.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 12:40   #4
munal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2016
Model: SMAX II
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brzydki zapach z klimy

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisaliśmy o tym chyba w wadach wieku dziecięcego Mondeo Mk5. Problem nie rozwiązany.
To by sie zgadzalo, bo w ASO gosc mi mowil ze maja mondeo z tym samym problemem i po kilku interwencjach nadal to samo. Moze jakas wada konstrukcyjna układu... szkoda, bo to uciazliwe zwlaszcza jak z dziecmi sie jedzie i niewadomo co za syf wylatuje z nawiewu.

Dzieki wielkie za info

Bump:
Cytat:
Napisał Pitterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałeś przed końcem jazdy wyłączyć klimę i włączyć nadmuch ciepłego powietrza?
Spróbuj tak kilka razy i zobacz czy jest poprawa.

Też miałem nieprzyjemny zapach z nawiewu zaraz po odpaleniu i u mnie powyższa procedura pomogła.
Dzieki za sugestie, sprobuje u siebie to wykonać.

Pzdr
munal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 16:21   #5
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Brzydki zapach z klimy

Mam co prawda starszy model, ale ja zawsze przed końcem jazdy wyłączam AC, ale dmucham zimnym. Nie lubię szoku temperatury przy wysiadaniu. Dodatkowo staram się wietrzyć auto po jeździe.

Nie powiem, smrodek też sie z czasem pojawia, ale raczej przy włączaniu / wyłączaniu AC, nigdy w trakcie. Nowy filtr i ozonowanie co roku. Więc to chyba norma.

Ostatnio edytowane przez woro_woro ; 14-09-2016 o 16:26
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 18:02   #6
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Brzydki zapach z klimy

U mnie także przy uruchamianiu silnika i AC nie miły zapach lecz nie stęchlizny tylko jak mi się wydaje świeżego silikonu, octu czy coś takiego. Ozonowałem i odgrzybiałem, ale nic nie pomogło.
Jutro spróbuję dmuchnąć ciepłym powietrzem bez AC.
__________________
Była Galaxa 1.9 TDI 110km, S-max 2.0 TDCI 121 Kw Titanium
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 17:49   #7
miras500
ford::average
 
Avatar miras500
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: JAWORZNO
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 177
Domyślnie Odp: Brzydki zapach z klimy

Bump: Witam panowie też przerabiałem ten problem w Mondeo mk4.Czyszczenie wymiana filtra i dalej to samo 2 razy w ciągu roku i smrodek się powtarzał.Ale poszłem za radą kolegi z forum powiedział żeby klimy wogóle nie wyłaniczać przyciskami.Czyli zapalenie i gaszenie auta z włączoną klimą.I pomogło zero smrodu.Pisał że powiedzmy jedziemy na załączonej klimie i ją wyłaczymy bez nawiewu to zamykają się jakieś klapki i przez całą noc po włączonej klimie w ciągu dnia zaczyna kisnąć.Wiec spróbowałem eksperymentować przez kilka dni przed zgaszeniem auta całkowicie wyłaniczałem klime po paru dnia smrórd.Gdy zaczołem znowu nie wyłaniczać klimy no stop chodzi smrodu brak.

Ostatnio edytowane przez miras500 ; 15-09-2016 o 17:59
miras500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.