Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2018, 13:14   #11
jan_sz001
ford::amateur
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 10-12-2016
Skąd: kraków
Model: focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

witam czy udało się rozwiązać problem z tymi drganiami

Bump:

jan_sz001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2021, 09:04   #12
piokraz
ford::amateur
 
Avatar piokraz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Kościerzyna
Model: Ford
Silnik: S-Max
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku. Może ktoś spotkał się z takimi objawami. Bardzo podobne jak w opisie niżej. Ford S-Max 2.0 TDCI 140 km na biegu jałowym na wolnych obrotach przenosi drgania na całą budę, są to delikatne drgania, odczuwalne i widoczne np. na lusterkach jest to dość irytujące ( nie jest to mój pierwszy diesel w poprzednich autach nie miałem takiego objawu ), przy zwiększeniu obrotów do ok 1500 obr/min zanikają te drgania przy jeździe też nic nie czuć, przy wciskaniu sprzęgła również nie ma żadnych zmian czy niepokojących objawów. Sprawdzałem wstępnie poduszki pod silnikiem, ale wyglądają ok.

Ostatnio edytowane przez piokraz ; 02-08-2021 o 09:31
piokraz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2021, 09:10   #13
polcad
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Wawa
Model: mondeo mk4
Silnik: diesel TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Cytat:
Napisał piokraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy zwiększeniu obrotów do ok 1500 obr/min zanikają te drgania przy jeździe też nic nie czuć, przy wciskaniu sprzęgła również nie ma żadnych zmian czy niepokojących objawów. Sprawdzałem wstępnie poduszki pod silnikiem, ale wyglądają ok.
U mnie jest tak, ze na postoju pojawiaja sie baaardzo delikatne drgania jak zwieksze obroty do ok 1500 obr/min. Nie ma ich ponizej ani powyzej. W czasie jazdy tego nie czuc, nie wiem czy ich nie ma, czy tylko nie czuc, bo to delikatne drgania. Ale tak jest od kiedy pamietam i nic z tym nie robie. Po czesci tez dlatego, ze nie mam pojecia co moglbam zrobic.
Mam w planach wyczyscic EGR, ale nie mam pojecia gdzie go szukac, ile to odkrecania i na ile realna jest to robota w domowych warunkach (kanal mam).

i mam pytanko- czy ktos czyscil, wymontowywal czujnik przeplywu powietrza na dolocie?
polcad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2021, 20:40   #14
Michał82
FCP member
 
Avatar Michał82
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Lublin, Piaski
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 85
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

U mnie trzęsło budą na wolnych i przy przyśpieszaniu - aż zerwało czapkę na poduszce od strony rozrządu. Po wymianie poduchy jest spokój, ale silnik nie daje za wygraną i strasznie telepie na wolnych, przy czym poducha zapobiega przenoszeniu tego telepania na budę. Dzisiaj zauważyłem, ze z dolotu powietrza do puszki z filtrem, na połączeniu tuż przy lampie, podczas pracy silnika dmucha mi powietrzem. Zdziwiło mnie to, bo w końcu powietrze powinno być zasysane do filtra a nie wydmuchiwane przed nim (już prędzej spodziewałbym się takiej akcji za filtrem, w kierunku turbo. Oprócz poduchy wymieniłem lambdę, mechanior miał auto 2 dni i stwierdził, że jest ok, żadnych błędów, a jak wspominałem wcześniej - silnik chodzi jakby miał wyskoczyć spod maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy jeździe tego nie czuć, ale na postoju, przy otwartej masce, widać jak nowa poducha dostaje łomot.
__________________







Michał82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2022, 11:05   #15
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Dziwne wibracje na wolnych obrotach

Kilka miesięcy temu doprowadzało mnie to do szału, potem nagle przeszło. Znowu powróciło.
Panowie mechanicy mówią, wydech uderza o coś, dwumasa, łożysko oporowe, poduszki, itp itd
Dorwałem sąsiada. zaciągałem ręczny i puszczałem sprzęgło. Silnikiem telepało przód tył. Górna poduszka ugina się w rękach.
Ciut lepiej po wymianie, ale brak kanału spowodował wizyte u mechanika. Oczywiście diagnoza dwumasa.
Ale za to poduszki u dołu - orzekł gumy "nieprzerwane" Wkurzyłem się, kazałem jednak dolna na środku wymienić (logika mówi że skoro górna nie trzymała wcale, to dolna ma po tyłku i przebieg 290 tysi)

Czekam na wynik wymiany
Pytałem już na forum wcześniej, ale jakbym zapytał o świecącą diodkę dpf miałbym 7 stron podpowiedzi. Auto jeździ płynnie, skrzynia biegów bajka, nie szarpie, przyśpieszanie bez problemów. Jak gasze silnik to po prostu obroty zanikają i wibracje też.
Teoria znajomego
Sprężyny w dwumasie luźno siedzą. Jak mu depnie to sie ustawiają inaczej, siedza sztywno w gniezdzie i brak jest wibracji. Mam jezdzic i dupy nie truć ....

Jak dojde co i jak to napiszę
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2022, 13:05   #16
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Wibracje na obrotach jałowych

Żeby nie było. Przebieg 290 tys,,komplet sprzeglo + 2masa ma okolo 45 tys
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2022, 22:18   #17
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Wibracje na obrotach jałowych

Dolna poduszka pod skrzynią zmieniona. Druga dolna - simerblock zle wprasowany. Sama poduszka została. W aucie spokoj. Serwis i tak cbromoli, ze 2masa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.