Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2011, 18:33   #1
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie

Witam, 1,5 roku temu założyłem instalkę taką jak w temacie, co jakiś czas musiałem jeździć na regulację bo palił moim zdaniem dużo i tak zostało do tej pory , np. ostatnio łyknął 18l, fakt, że nie oszczędzałem pedału gazu ale myślę, że za dużo. Ale głównym problemem jest to, że czy ciepły czy zimny bardzo często nie chce odpalić za pierwszym razem, gazownik stwierdził, że gaz zostaje w instalce czy coś takiego ale myślę, że sam nie wiedział dlaczego tak jest albo nie chciało mu się zajrzeć i na odczepne wymyślił taki motyw. Dlatego proszę kolegów, może ktoś ma jakiś pomysł, wiem, że trzeba cisnąć gazownika, żeby coś z tym zrobił ale <> chciałbym wiedzieć jaka może być przyczyna. No i to spalanie, czy nawet jeżeli jazda miejska i pedał czasami w podłodze to powinien albo może tyle palić ?

Dodam jeszcze, że na benzynie pali elegancko.

__________________
Pozdro. Janusz

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 20-09-2011 o 08:35 Powód: pkt 21 regulaminu
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 19:51   #2
czesioczesio1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: sosnowiec
Model: ford galaxy
Silnik: 2300 lpg BRC
Rocznik: 1998
Postów: 88
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

cos ci gazownik ............ mi galaxy 2,3 na tej samej instalacji pali 13 l zmien gazownika

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 20-09-2011 o 08:35 Powód: wulgaryzm
czesioczesio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 20:33   #3
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

18l/100km to v6 bedzie palilo, a ty masz cos ewidentnie skopane w instalce. co do odpalania jest mozliwosc ze pozostaje gaz w wezykach doprowadzajacych do kolektora ssacego ale to by byla wina montujacego. zawsze mozesz zrobic taka probe - przed zgaszeniem silnika przelacz na benzyne i odczekaj pare sekund, zgas samochod i zobaczysz jak bedzie odpalal. jesli bedzie poprawa to faktycznie pozostaje gaz w kolektorze.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 07:11   #4
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

Cytat:
Napisał czesioczesio1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cos ci gazownik .............. mi galaxy 2,3 na tej samej instalacji pali 13 l zmien gazownika
- w jeździe mieszanej pali 13-14, gazownika na razie nie chciałbym zmieniać, instalkę mam jeszcze na gwarancji, po weekendzie jadę, niech poprawiają.
__________________
Pozdro. Janusz

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 20-09-2011 o 08:36 Powód: wulgaryzm
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 07:14   #5
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli bedzie poprawa to faktycznie pozostaje gaz w kolektorze.
- w takim przypadku jest możliwiość w miarę nieinwazyjnej naprawy ?, na instalkach kompletnie się nie znam.
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 08:20   #6
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

u mnie byłe też problem z odpalaniem na ciepłym, okazało się że instalacje podpieli pod 12V które zanika chwilę po zgaszeniu auta ...
zmienili podłącz i problem zniknął

a co do spalania, to sporo, mnie c-max pali 15L z przyczepą 1000kg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po krk w cyklu mieszanym to tak 10-11L

dziwne że nie wyskakuje błąd ... mój to zaraz wywalał czek

a na benzynie palił normalnie ?
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 13:50   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

Cytat:
Napisał angelot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w takim przypadku jest możliwiość w miarę nieinwazyjnej naprawy ?, na instalkach kompletnie się nie znam.
to zalezy co jest skopane, a moze byc kilka rzeczy. przede wszystkim zbyt dlugie wezyki doprowadzajace gaz, zbyt daleko nawiercone otwory lub pod zlym katem, zasilanie wtryskow tez moze miec znaczenie - np po zgaszeniu wtryski jeszcze podadza gaz a nie powinny, ewentualnie zawiesza sie ktorys wtryskiwacz/e. gazwonikiem nie jestem, a inf ktore podalem sa zaczerpniete czesciowo od znajomego gazwonika i z internetu.
nie zmienia to faktu ze tak byc nie powinno
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 15:41   #8
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

Po przełączeniu na benzynę pali normalnie, ale ile pali PB to nie wiem, nigdy nie sprawdzałem, gazownik wysokie spalanie tłumaczył tym, że przy dobrze wyregulowanej instalce mondek powinien palić 20 do 30% więcej lpg niż PB, nie wiem czy mam jakiś argument żeby czepiać się , że spalanie jest za wysokie, ale nie zmienia to faktu, że mondek nie chce palić jak powinien.
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 16:38   #9
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

do 20% wiecej moze palic to fakt ale niech lyknie benzyny nawet 10l/100km to spalanie wyjdzie na lpg o 2l/100km wiecej czyli 12l/100km. zobacz na moj przypis, takie spalania mial moj na pb przed montazem lpg. teraz lpg w cyklu miejski miesci sie 10,5l/100km gdzie miasto to krakow, a ja pokonuje male odleglosci (w obliczeniach uwzgledniam spalona benzyne na jeden zbiornik gazu).
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2011, 18:32   #10
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: BRC SEQUENT 24 ciężko i dużo pali

Witam, odświeżam temat. W piątek byłem u gazownika, stwierdził, że wszystko jest ok, parametry instalki i mapa super. Mówił też coś, że wtryskiwacze albo parownik może puszczać gaz i dlatego może ciężko palić bo gaz zostaje w przewodach. Tym samym spalanie może być wyższe. Nic jednak nie zrobił bo podobno nie można tego sprawdzić, szczególnie, że nie zawsze ciężko pali. Jeżeli znowu się powtórzy palenie dopiero za drugim razem, mam zdjąć przewód idący od parownika do kolektora i sprawdzić po wyłączeniu silnika czy przewodem gaz nie ucieka. Mówił, że tylko w ten sposób można sprawdzić parownik. Sam już nie wiem, wierzyć gazownikowi czy nie i czy są inne sposoby na sprawdzenie szczelności instalacji ?
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.