Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2013, 13:54   #1
peterbike
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2012
Model: MKIII
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie podwyższone obroty przy zmianie biegów

Witam wszystkich,
proszę o poradę (TDCI 2.2), od jakiegoś czasu, podczas zmiany biegów przy wysprzęgleniu obroty nie spadają do poziomu normalnego tylko wskazówka zatrzymuje się na 1200 - 1500 i powoli opada. Bez znaczenia czy silnik zimny (tu bym zrozumiał) czy rozgrzany. Podczas postoju są minimalne falowania, ale praktycznie nie odczuwalne. Objaw nie jest stały, tzn raz występuje, raz jest normalnie. Niestety przypadłość ta powoduje nieciekawe odczucia w czasie jazdy. Może mieliście podobne doświadczenia?
Dodam że auto ma 190kkm, nowy EGR i jest po regulacji wtrysków (były praktycznie w stanie idealnym). Przed wtryskami było tak samo. EGR przez dłuższy czas był "ślepy" i też tak się działo. Po wymianie EGR objaw jakby większy.
Będę wdzięczny za informacje

peterbike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 23:29   #2
luki0123
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-10-2011
Skąd: Kielce
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: podwyższone obroty przy zmianie biegów

podepnę się pod temat bo u mnie jest bardzo identyczny objaw, który nie występuje non stop tylko od czasu do czasu. Zauważyłem, że dzieje się to przede wszystkim w gorące dni...

pozdrawiam
luki0123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 00:08   #3
papilio
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Pułtusk
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 167
Domyślnie Re: podwyższone obroty przy zmianie biegów

Ja mam tak samo z tym że u mnie w gorące dni autko faluje na jałowym. Tzn gdy zimy nie ale gdy się rozgrzeje tak. I pozniej po przejechaniu paru kilometrow jest juz ok. bez falowania. Ciekawe co to jest moze TTTM. ...
papilio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 09:42   #4
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: podwyższone obroty przy zmianie biegów

Witam jest nas wiecej . Zarówno w tym jak i w moim poprzednim obroty zostawaly przy zmianie biegu wiec po zmianie wiadomo - autko troszke przyspieszylo. Dzieje sie tak czasami jak i Wam. Tak samo sie dzieje mojemy jednemu koledze i drugiemu..... Ten typ chyba tak ma.
tan temat juz byl poruszany ale nikt nie potrafi wyjasnic co to moze byc. Padaja tylko propozycje szukania to to to to.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 25-05-2013 o 13:52
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.