Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2015, 02:57   #1
NTT1996
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Sochaczew
Model: Ford C-max mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Całkowita utrata mocy

Jakiś czas temu jadąc chciałem wyprzedzić samochód, kierunek depnę gaz a o zamiast przyśpieszyć traci obroty szarpie nie dałem rady musiałem się schować. Dwa dni temu wybrałem się do rodziny na drodze korek (stoję), chce ruszyć daje gazu a obroty nic doszły do 3 tys i spadają tak jakby jeden z cylindrów przestał działać musiałem zjechać na pobocze po minucie dopiero mogłem kontynuować jazdę przejechałem 5 km zjeżdżam z ronda, to samo (jadę na dwójce daje gazu obroty do 3 tys silnik zaczyna nierówno pracować obroty spadają do 2 tys , zrobiłem luz prze-gazowałem silnik z trudem osiągnął wysokie obroty dałem z powrotem dwójkę jakoś dało rade ). Kilka godzin później wracam do domu ,wyjeżdżam na główną drogę rozpędzam samochód (dwójka>trójka) 3 tys obrotów i efekt ten sam tylko tyle że nie ustaje jadę na trojce (60 km/h maks)obroty spadają do 2 tys samochód się dławi redukcja do dwójki obroty skoczyły do 3 tys i na tym się zatrzymały (cały czas nie równa praca) zatrzymałem samochód prze-gazowałem ,nic nie dało, jechałem przez 15 km nie więcej niż 60km/h na dodatek co chwile samochód nie ma siły jechać prędkość spada nawet do 40km/h. Doczłapałem się do domu od razu dzwonie do szwagra (Mechanika) mówi żebym w pierwszej kolejności sprawdził świece i przewody ale wszystko w porządku nie zostaje nic innego jak zaprowadzić samochód do niego , jadąc samochód nie miał siły jechać nawet 40km/h czasem maks 20km/h, a 100 m od celu zgasł i nawet niema siły zapalić, musiałem go dopchnąć . Podłączyliśmy pod komputer ale nie ma żadnych błędów ani zmian. Silnik był robiony w zeszłe wakacje a pompa paliwa z 2 tygodnie temu świece wymieniano przy naprawie silnika . Nie wiemy co robić może miał ktoś taki przypadek albo słyszał o czymś takim
Proszę o odpowiedź

NTT1996 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2015, 07:58   #2
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Całkowita utrata mocy

Sprawdź cewkę. Po odpięciu złącza miernikiem sprawdź opór na zacisku 1 i2 oraz 3 i2 . Powinno być między 0,4-0,6 Om
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.