Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2015, 08:41   #781
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Bardzo dobry materiał porównawczy - ponad 80 wysokiej rozdzielczości zdjęć pokazyjących szczegóły Forda Transita, Fiata Ducato, Mercedesa Sprintera i Renault Mastera.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2015, 08:21   #782
MirKul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Dolnośląskie
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium po lifcie
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam!
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji zakupu Connecta z 2014 r:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na 100% był uderzony z przodu. Sprzedawca nie kryje tego - twierdzi, że wymienił cały pas przedni ze wzmocnieniami, chłodnicami itd. Do tego oczywiście maska, błotniki, zderzak, lampy. Ponoć silnik, osprzęt nietknięty i zrobiony idealnie. Ponoć poduszki nie strzeliły - stąd moje pytanie, czy to możliwe? I czy można to jakoś zweryfikować podpinając pod komputer? (pytałem w serwisie - ponoć nie ma takiej informacji). Do tego ciekawe wyposażenie i silnik ECONETIC. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję...
Pozdrawiam,
MirKul
MirKul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 09:16   #783
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Transit Custom- sprawdzenie

Witam,
proszę o jakiekolwiek informacje na temat tego auta:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

WF01XXTTG1FK02952


z góry dziękuję.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 20:55   #784
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Transit Custom- sprawdzenie

Wejdź w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wprowadź nr VIN w ramkę i kliknij wyszukiwanie.
Pod wyświetlonymi informacjami masz tekst :
"Dostępnych jest więcej mniej ważnych funkcji danego pojazdu, kliknij, aby rozwinąć listę."
Tam jest pełna informacja o wyposażeniu fabrycznym.

Najbardziej mnie zastanawia informacja: " Bez zabezpieczenia podwozia" - auto jest świeże i zapewne bez korozji, ale trzeba je oczyścić i trysnąć od spodu masą zabezpieczającą i potem zabezpieczyć w profilach zamkniętych...
Koszt naprawy uszkodzonej blacharki nie będzie duży.
Cena moim zdaniem jest atrakcyjna - jeżeli nie ma tam jakiegoś haczyka o którym nie wiemy. To jest przecież prawie nowe auto...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-10-2015 o 14:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 10:39   #785
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzięki auto już sprzedane.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 08:45   #786
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Nie dziwię się, sam bym się chyba decydował...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 30-10-2015 o 08:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 01:08   #787
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Kilka pytań dot. zakupu

Witam,
Jako że sprzedałem swojego osiołka '97, rozpocząłem poszukiwania jakiegoś nowszego blaszaka. Przyznam że jakoś tak ze względu na rdzę nie stawiałem na Transita, ale trafił mi się do kupienia egzemplarz bezwypadkowy z pewnym przebiegiem 189kkm, w skrócie rocznik '08, 2.2tdci 110KM, 5 biegów(VXT75).
Ale ponieważ nie piszę w dziale "Kupujemy auto" to chciałem nie o konkretny egzemplarz zapytać a raczej ogólnie:
- Czy są jakieś mniej lub bardziej polecane wersje tego silnika, z VIN wyczytałem że ten który oglądam to PUMA - to dobrze czy źle?
- Czy to nie jest czasem silnik PSA, czy to PSA ma silnik Forda? Jak sprawdzałem vin Citroena Jumpera 2.2 101KM to też mi wyskoczyło że silnik PUMA - przypadek?
- Próbowałem szukać info o spalaniu to tu na forum znalazłem info od 7 do 14L/100km - na prawdę są takie różnice w zależności od sposobu jazdy czy z powodu jakiś niesprawności?
- Na co zwrócić uwagę przy oględzinach takiego Transita - jakie są najczęstsze bolączki?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 15-11-2015 o 01:52
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 08:07   #788
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Kilka pytań dot. zakupu

Puma to jest cała rodzina dieslowskich silników Forda, z początku stosowanych nie tylko w Transitach, ale także w innych osobowych Fordach. Od 2008 roku tylko w Transitach oraz w "trojaczkach" - dostawczych Citroenach, Peugeotach i Fiatach. Nawet silnik 5 cyl. 3,2l 200KM to jest Puma.

Poczytaj wątek o zakupie Transita - tam jest aż nadto wiadomości o tym, co sprawdzać podczas zakupu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 12:36   #789
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Kilka pytań dot. zakupu

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Puma to jest cała rodzina dieslowskich silników Forda, z początku stosowanych nie tylko w Transitach, ale także w innych osobowych Fordach. Od 2008 roku tylko w Transitach oraz w "trojaczkach" - dostawczych Citroenach, Peugeotach i Fiatach. Nawet silnik 5 cyl. 3,2l 200KM to jest Puma.

Poczytaj wątek o zakupie Transita - tam jest aż nadto wiadomości o tym, co sprawdzać podczas zakupu.
ok, dzięki
Zaglądałem do działu o zakupach Transita ale tam głównie pytania o konkretne auta, a tylko czasem znalazłem jakieś ogólne info o tych autach.
No ale przekopałem dopiero 15 stron z tych 79, więc może jeszcze coś znajdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 16:18   #790
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Kilka pytań dot. zakupu

Posiadam właśnie taki model jakim jesteś zainteresowany i mam go ok. 5 lat . Kupiłem go z przebiegiem 160 lub 180 tys km teraz mam już prawie 515 tys km więc mogę sporo o nim powiedzieć.
Transity te są bardzo wrażliwe na jakość paliwa oraz ogólnie stan układu paliwowego. Osoba która leje byle jakie paliwo, nie wymienia filtrów lub jakieś tanie zamienniki może mieć problemy z wtryskiwaczami lub pompą.
Wtryskiwacze są piezoelektryczne więc w grę wchodzi raczej tylko wymiana na nowe a koszt ich jest znaczny. Wsłuchaj się w pracę silnika czy nie ma typowego stukania/ klekotu- często stukają wtryski.
Dobrze by było podłączyć się pod komputer i sprawdzić korekty wtrysku. Co prawda nie dadzą one jednoznacznej odpowiedzi o stanie wtryskiwaczy ale na pewno można będzie coś więcej wywnioskować.
Często zapychają się EGRy- wsłuchaj się czy po zgaszeniu silnika jest typowy dźwięk dla egra (takie kilkukrotne chrobotanie, trzeszczenie ). Jeśli nie ma tzn że jest zapchany egr (kontrolka silnika będzie się paliła na desce).
Jeśli falują obroty często winowajcą jest czujnik ciśnienia na pompie.
Sprawdź czy po jeździe na dziurach nie słychać łomotu z tylnych kół. (często wyrabiają się otwory kołków ustalających w jarzmach) i wtedy trzeba zazwyczaj wymieniać całe jarzma na nowe.
Osobiście na rdzę nie narzekam- nie mam się do czego przyczepić i auto nie jest pognite (rocznik 2007) ale wiem, że lubi ruda wychodzić w okolicach przednich drzwi (okolice stopnia - a dokładnie pod tym plastikiem).
Co do spalania. Spalanie 6,5-7,5 l.(silnik 2,2 TDCI) przy delikatnej jeździe. Więcej niż 8,5 l mi nie spaliło. (dane podałem dla spalania w trasie).
To tak w skrócie co mi przyszło na myśl.
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.