Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2008, 19:16   #1
kowal 112212139
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Postów: 22
Domyślnie slaby silnik po wymianie rozrzadu

WITAM MAM PYTANIE !!! CZY MOZE KTOS PODPOWIEDZIEC CO MOGLO SPOWODOWAC NAGLY SPADEK MOCY SILNIKA PO WYMIANIE ROZRZADU !!!! JESZCZE WCZORAJ MOJ MONDEO 2.0 ZETEC 1996 ROK W AUTOMACIE CHODZIL JAK PSZCZOLKA DO MOMENTU WJECHANIA NA WARSZTAT , ZOSTAL WYMIENIONY CALY KOMPLETNY ROZRZAD I POMPA WODY I PO TYM ZABIEGU JAK SIE NIM PRZEJECHALEM TO AZ SIE ZALAMALEM JAK UBYLO MU OKOLO 30% MOCY
MECHANIK POWIEDZIAL ZE TO NIE JEGO WINA I POJECHAL ZE MNA DO WARSZTATU NA TEST KOMPUTEREM KTORY TOTALNIE NIC NIE WYKAZAL A SAMOCHODEM NIE DA SIE NAWET WYPRZEDZAC JEST TERAZ TAK SLABY ZE AZ STRACH NAWET JADAC SPOKOJNIE 80 KM/H I DODAC GAZU DO OPORU TO NIC SIE NIE DZIEJE A JESZCZE WCZORAJ W IDENTYCZNEJ SYTUACJI
AUTOMAT REDUKOWAL DO TROJKI I SZEDL JAK RAKIETA A TERAZ BIEGI NA MAX TO ZRZUCA PRZY 3200 OBROTOW I JEST MULOWATY

JESLI KTOS WIE CO MOZE BYC PRZYCZYNA TO PROSZE O PODPOWIEDZ
EMAIL [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

kowal 112212139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2008, 19:22   #2
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

Słyszałem o numerach typu, że pasek założony był dobrze, ale przy wymianie mechanik się przygapił i o jeden ząb był przesunięty na którymś kole. To nie jest sytuacja z mojego doświadczenia ale ponoć tak zrobiony silnik zapala i jeździ.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2008, 19:53   #3
kowal 112212139
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

mi tez mechanik wciskal ze to nie jego wina i probowali szukac wszelkich mozliwych wad ale nic z tego bo silnik jest naprawde zadbany a jak powiedzialem ze pojade do serwisu forda zeby zdiagnozowali przyczyne to probowali straszyc cena i strata czasu ale jak zobaczyli ze sie uparlem i nie chce odpuscic to naglw wlasciciel warsztatu odpowiednio spojrzal na mechanika ktory to wczoraj robil i mechanik tez nagle stwierdzil ze to i tak nic nie da ale moze caly rozrzad jesdzcze raz rozebrac i sprobowac ustawic ale odrazu zaznaczyl ze to pewnie nic nie da bo dobrze ustawil !!!!! tylko czemu taki spadek mocy bez przyczyny ????? i faktycznie silnik normalnie odpala i dzis przejechalem nim jakies 250 km i nic sie nie stalo a w poniedzialek rano maja jeszcze raz ustawic ten rozrzad i mam nadzieje ze mondeo znowu bedzie mialo swoje 136 konikow a nie jak teraz jakies 80 i to chyba tez z przesada
POZDRAWIAM KRZYSIEK
kowal 112212139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2008, 20:16   #4
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

Do sprawdzenia rozrządu wystarczy zdjąć dekiel zaworów, ustawić wał w GMP i spojrzeć na tuł wałków rozrządu.Robota na 20 min.Nie ma potrzeby rozbierać cały rozrząd.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2008, 09:55   #5
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

w/g mnie cudów niema,mechanik cos spier.....,skoro wczesniej było ok
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2008, 16:56   #6
somer
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Zebrzydowice;Śląsk CB: Somer
Postów: 83
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

Wystarczy że przy zakładaniu paska pomylił się o jeden ząbek na dolnym kole.
Jak robiłem to pierwszy raz to też tak sobie zrobiłem.
Silnik pali normalnie,ale nie ma mocy.
Po prostu mechanik się nie zna na mondeo lub się pomylił.
Jak to będzie rozbierał drugi raz ot patrz mu na ręce ,założę się ,że cechy na kole się nie będą zgadzać.
Poczytaj książkę tak jest dość dokładnie opisana wymiana paska
somer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2008, 17:50   #7
kowal 112212139
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

dzis po kilku podpowiedziach dokladnie obejrzalem pokrywe zaworow i okazuje sie ze nie byla nawet tknieta sruby jak byly zabrudzone tak dalej sa brudne i nawet nie ma sladu zeby ktos je odkrecal i po uszczelce tez widac ze pokrywa zaworow nie byla ruszana jak wiec ten (FACHOWIEC) !!!!!! mogl wogole ustawic rozrzad ? chyba zalozyl ten pasek tak jak mu pasowalo
kowal 112212139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2008, 19:00   #8
Dredy
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Skąd: Lublin
Postów: 141
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

Cytat:
Napisał kowal 112212139
dzis po kilku podpowiedziach dokladnie obejrzalem pokrywe zaworow i okazuje sie ze nie byla nawet tknieta sruby jak byly zabrudzone tak dalej sa brudne i nawet nie ma sladu zeby ktos je odkrecal i po uszczelce tez widac ze pokrywa zaworow nie byla ruszana jak wiec ten (FACHOWIEC) !!!!!! mogl wogole ustawic rozrzad ? chyba zalozyl ten pasek tak jak mu pasowalo
Dobry mechanik nie musi ustawiać rozrządu na tzw liniał. Ważne,żeby nie przeskoczył mu pasek o jeden ząbek. Ja jak koledzy stawiam na to. Sprawdź to i założę się że tak jest.
__________________
...przeze mnie droga w wiekuiste męki,
jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki...
Dredy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2008, 07:14   #9
kowal 112212139
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

witam bylem jeszcze raz w tym warsztacie co mi wymienial rozrzad i jeszcze raz ustawiali go po swojemu i faktycznie to nic nie pomoglo jak mnie zapewnial ten (mechanik) co to robil i byli na tyle bezczelni ze chcieli mi wmowic ze mam totalnie zajechany silnik wiec poprosilem zeby mi wystawili na pismie ze jeszcze raz ustawili rozrzad i z ich strony jest wszystko ok !!! i od nich pojechalem prosto do bylego serwisu forda w koszalinie (WIKARSKI) i tam powiedzialem co bylo robione i pan ktory przyjmowal zgloszenie wsiadl i sie przejechal moim mondeo to byl chyba tak samo zalamany jak ja ze silnik zamiast 136 km to ma moze 70 km i wjechal nim na warsztat rozebrali rozrzad i ustawili po swojemu (CZYLI TAK JAK SIE NALEZY) i po 2 godzinach dzwonia do mnie ze samochod juz chodzi jak powinien chodzic i silnik odzyzkal swoja moc a przyczyna byly zle ustawione fazy rozrzadu i napisali mi to na fakturze i pojechalem z tym znowu do tych co to zle zrobili no i niestety jak zobaczyli fakture z serwisu to im miny zrzedly i wlasciciel warsztatu szybko oddal wszystkie pieniadze jakie probowali wyciagnac za spartaczona usluge no i oczywiscie za fakturke z serwisu
kowal 112212139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2008, 09:03   #10
overloaded26
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-09-2006
Skąd: Siedlce
Model: Foka GHIA
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 177
Domyślnie Re: slaby silnik po wymianie rozrzadu

Brawo brawoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp29
__________________
To już minęło, ten klimat ten luz. Wspaniali ludzie nie powrócą juz
overloaded26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.