Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2016, 19:14   #21
bialy023
ford::beginner
 
Avatar bialy023
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Białystok
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Główny podejrzany - chłodnica EGR nie potwierdzone. Sprawdzenie u specjalisty wykazało że jest szczelna. Szukamy nieszczelności w układzie dalej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 201af9f52659ee9d500f3c7a46de2b19.jpg (68.0 KB, 112 wyświetleń)

__________________
Wszyscy mają prawo do szczęścia ale nie wszyscy mają szczęście do prawa.
bialy023 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 21:57   #22
miodek742
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 09-03-2011
Skąd: inowrocław
Model: s-max
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Miałem ten sam problem w 1.8 . Wystarczyło wymienić korek odpowietrzenia zbiorniczka płynu chłodniczego i po 4 latach walki z problemem w końcu sukces. Kosztowało mnie to dwukrotną wymianę obudowy termostatu. Okazuje się, że jest to najsłabszy element układu.
miodek742 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 12:12   #23
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Witam.Ma podobnie.Ubywa płynu ile bym nie dolał.Zawsze zostaje na minimum i nizej nie schodzi.W serwisie stwierdzili ze TTTM.Profilaktycznie woze flaszkę na dolewke.Kiedyś pekł przewodzik doprowadzajacy chlodziwo z baniaczka do chlodnicy.Komp z temp silnika nic nie wskazywał o przegrzewaniu silnika a plynu było tyle co w przewodach...Wymieniłem przewód i dekielek baniaczka.Profilaktycznie dolewam co jakis czas tak pomiedzy min/max.pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 11:10   #24
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Cytat:
Napisał Palek_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Ma podobnie.Ubywa płynu ile bym nie dolał.Zawsze zostaje na minimum i nizej nie schodzi.W serwisie stwierdzili ze TTTM.Profilaktycznie woze flaszkę na dolewke.Kiedyś pekł przewodzik doprowadzajacy chlodziwo z baniaczka do chlodnicy.Komp z temp silnika nic nie wskazywał o przegrzewaniu silnika a plynu było tyle co w przewodach...Wymieniłem przewód i dekielek baniaczka.Profilaktycznie dolewam co jakis czas tak pomiedzy min/max.pzdr!
Odkopałem co by nie tworzyć nowego tematu.
U mnie podobnie mam 2,0 TDCi 140KM i od jakiegoś czasu ile bym nie dolał płynu, to na dnie zbiorniczka jest płyn po jakimś tam krótkim czasie (dzień, dwa dni) silnik się nie przegrzewał, ale za to na postoju spod maski przy wycieraczkach wydobywał się dym dokładnie para (śmierdzi płynem), jak zbiornik jest na full uzupełniony, żadnego wycieku nie mogę zaobserwować, jak podniosę szybko maskę to i tak ta para się szybko rozwiewa, że nic cholera nie mogę ustalić, skąd do jest, dodatkowo czuć zapach płynu w kabinie, ale to nawiew zaciąga własnie ten "dymek" jedynie co ostatnio zauważyłem w zbiorniczku, (wiecie jak ciężki jest dostęp żeby dolać i się zawsze coś rozleje i kapie), że ewidentnie od spodu na wysokości wlewu płynu z jakiegoś prostokątnego otworu leci płyn i to jak uzupełniam!!! Na zdjęciu w białym okręgu, czy to jest otwór pozostałość wtrysku przy produkcji zbiornika, do mocowania dwóch części zbiornika, czy to jakiś otwór przelewowy, czy po prostu jest tam pęknięcie??? Tylko skąd ta para, może tak parować ze zbiorniczka przez szczelinę gdzie temp płynu jest około 85'C ? Na silnik raczej z tego zbiornika nie doleci, jak odkręciłem korek wczoraj jak wydobywała się para spod maski to był syk, cholery można dostać.
Co Wy na to, macie jakieś teorie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg d6-d7d5e62c4e8f8b739f3000c8dae772bd.jpg (36.3 KB, 153 wyświetleń)
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 13:08   #25
gryfindor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2016
Model: s max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

ten otwór jest jako przelew z korka jak zadziała ciśnieniowy zawór z nim

Bump: tez walczę z tym problemem uzupełnię na maxa i za kilka dni mam poniżej minimum. Może to tak jest ze ciśnienie w układzie i leci potem tamtędy. A jak uzupełniasz to jedyny sposób to założyć na butelkę od płynu chłodniczego końcówkę od płynu do spryskiwaczy zawsze dają do 5 l butelek taką nakładkę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. inaczej lejesz właśnie po gwincie tego korka z zaworem a jak się przyjrzysz to tam jest ta prostokątna dziura o której mówisz. Ja swój korek testowałem manometrem i niby się otwiera dobrze tzn przy takim ciśnieniu jak tam pisze. A syk jest jak odkręcasz bo ciśnienie się wyrównuje ( w ukł. jest wyższe i zapewne część płynu ci wraca do zbiorniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
gryfindor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 16:52   #26
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Witam.Ja mam wiecznie na MIN.Dolewam do poziomu MAX i za pare dni mam znowu na kresce MIN.Wycieków nie zauważyłem a poniżej MIN poziom płynu nie spada.Temp. silnika normalna.Profilaktycznie woże ze soba butelke plynu na ewentualna dolewke.pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 07:27   #27
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

U mnie zawsze był płyn na max przez tyle lat tylko tera po zimie są jaja, ale wam się para nie wydobywa spod maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znaczy mi tylko wtedy jak uzupełnię na max płyn.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 18:51   #28
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Lipa na maxa, gdzieś jest nieszczelność z tyłu silnika, między kabiną a silnikiem, lipa na maxa zero dostępu, trzeba oddać do warsztatu, mam nadzieję że od spodu jakoś się dostaną, bo chyba nie będą wyciągać silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 13:33   #29
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Mój wylądował w końcu w warsztacie zaprzyjaźnionym i okazało się że ciekło przy EGR a dokładnie chyba przy tej chłodnicy jakiś oring i leciało na kolektor wylotowy i stąd ta para Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak on tam się dostał i to zrobił to nie mam pojęcia, może od dołu.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 20:55   #30
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Ubywający płyn z chłodnicy

Tylko od góry ... i trochę gimnastyki bo od dołu nie ma dostępu , są filmiki na YT .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.