Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2011, 16:28   #1
borys42
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-03-2011
Skąd: Piotrków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie brak biegow..????

Witam mam ze swoim focusem taki problem , mianowicie biegi sa ,ale nie wchodza. Sa poniewaz po pelnym wcisnieciu sprzegla autko samo jedzie ........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., przy wstecznym nawet slychac zgrzyty .Na wylaczonym silniku biegi smialo wchodza , lecz gdy odpalimy na biegu ( ze sprzeglem ) auto rwie do przodu , i gdzie logika gdzie sens ????, a jeszcze na wolnych obrotach czasem mu sie zdarzy dojsc do 3 tys ....... czasem 1,5 tys ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Czy to moze byc wina sprzegla ( skoro na sucho wchodzi ale po odpaleniu ciagnie to chyba sprzeglo jeszcze jest) czy lozyska oporowego z wysprzeglikiem ( nie rozlacza skrzyni od silnika ) czy ciengien ( nie schodza do konca ) . Prosze o szybka odpowiedz i pi razy drzwi ile bym musial uskladac kasy na przyjemnosc szybkiego jej zaniku na rzecz mechanika


Ostatnio edytowane przez borys42 ; 01-03-2011 o 17:19
borys42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 16:55   #2
tomek7812
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: białystok
Model: fokus
Silnik: 1600
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: brak biegow..????

zobacz poziom płynu hamulcowego sprzegło jest wyciskane hydraulicznie i zbyt niski poziom płynu jest czesta przyczyna takich niedomagań ze strony sprzegła
tomek7812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 19:41   #3
bolloa
ford::beginner
 
Avatar bolloa
 
Zarejestrowany: 08-06-2008
Skąd: Tarnów
Model: Ford Focus I Ghia
Silnik: 1,6 16V 100 KM
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: brak biegow..????

Miałem podobne objawy w moim fokusie niestety nie obyło się bez wymiany sprzęgła ( rozsypały się sprężynki w tarczy i coś tam blokowały) .Koszt kompletu( tarcza,docisk ,łożysko) LUK do focusa 1.6 z przesyłką to 420zł
bolloa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 21:26   #4
borys42
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-03-2011
Skąd: Piotrków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: brak biegow..????

a co do tych falujacych obrotow ?? macie jakies pomysly , silniczek krokowy czyszczony , przyplywomierz rowniez , a co do plynu to jest go full
borys42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 22:01   #5
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: brak biegow..????

Witam,żeby nie zakładać nowej "książki" podepnę się w tym miejscu. Mianowicie taki problem właśnie mi się wydarzył-kiedy to jadąc sobie i na skrzyżowaniu po zredukowaniu biegu z 4 na 2 jakoś tak ta dwójka weszła dziwnie jakby wpadła jak nóż w masło i co się okazało-mam tylko dwójkę,nie mogę jej wyjąć ani zrobić nic innego. Skrzynia jest na dwójce i nic nie mogę dźwignią zrobić, która to stoi w nijakim położeniu,bo ani z wyglądu to nie jest na dwójce,anie luz, takie położenie które wskazuje na luz,ale nie mogę ani w prawo ani w lewo. Robi się jedynie taki ruch przód-tył w linii ok 3cm i tyle. Jak sprzęgło wcisnę to wtedy prawidłowo wszystko się rozłącza,ale biegu wyjąć nie mogę. Może Koledzy ktoś ma jakieś ukierunkowania co to może być wszak skrzynia w mojej Foce pracowała cicho i nigdy żadnych problemów przed 150tys.km nie było. Jutro mus popatrzeć na to okiem może nie wiem linka gdzieś spadła,urwała się, nie wiem jakich innych niedomagań i gdzie ich szukać. Będę z góry wdzięczny na jakies wskazówki od czego ewentualnie zacząć.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 12:53   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: brak biegow..????

Prawdopodobnie ktos ci rozkrecal ciegna od mechanizmu zmiany biegow i slabo skrecil ale nie jestem pewien tego na 100%. Sprawdze jak znajde chwilke czy tak moglo sie stac.
Jesli to nie bedzie to to bedziesz mial pecha z zakleszczonym -uszkodzonym wodzikiem w skrzyni. Rzadki przypadek lecz niestety mozliwy.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 13:22   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: brak biegow..????

studiujac dokladniej temat moge stwierdzic kilka przyczyn:
-padla ci 1-linka-dlatego dzwignia chodzi w przod tyl ale niechodzi na boki bo jest wlaczona 2 i niemozesz jej wylaczyc. Oby to byla ta przyczyna lub cos blisko niej bo to jest najprostsze i najtansze rozwiazanie.
-zablokowal sie mechanizm selektora...niewiem czy dojdzie do niego z zewnatrz -mozna sprobowac wyjac akumulator, podstawke akumulatora i filtr powietrza i sie sprobowac pomeczyc jeszcze od spodu. PS. Pod samochod i tak musisz wchodzic i bez podnosnika lub kanalu sie nieobejdzie.
-ostatnia mozliwosc to zablokowany wodzik w skrzyni-to byloby najgorsze.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 16:18   #8
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: brak biegow..????

Więc powiem co udało mi się osiągnąć bo mały sukces bo auto jeździ po kilku minutach. Napewno obie linki są ok, zarówno tu przy dźwigni zmiany biegów jak i przy skrzyni. Wyjąłem obudowę filtra powietrza wsadziłem rękę do tych linek i poruszyłem takim czymś co wygląda jak jakiś odlew na końcu tej linki od góry, na tym czymś od góry jest litera F. Popchnąłem za to coś i bieg wyskoczył, tak jakby klasyczny przykład zakleszczenia. Ale ok. teraz zrobiłem i ciekawe ile znów pojeżdżę i co zrobić aby nie było kolejnej wpadki. Przy linkach nikt wcześniej nic nie grzebał więc nie mogł nic zepsuć. Dźwignia ładnie chodzi. Jak myślicie co robić,czy jeździć i a może nie wpadnie mi znów.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 17:40   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: brak biegow..????

To F to jest wlasnie mechanizm selektora i on sie zablokowal.
To jest ta druga mozliwosc o ktorej wyrzej pisalem.
Tylko ciekawe dlaczego sie zablokowal.
Bardzo rzadki przypadek.
Mam pewna teorie
...sprawdz poziom oleju w skrzyni skoro z linkami jest wszystko ok.
A moze miales jakies przeglady ostatnio robione? i komus cos spadlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mimo wszystko dziwne ze jesli masz z linkami wszystko ok to ze nie odblokowal sie za pomoca drazka zmiany biegow. Moze jesli nawet nikt nic nieruszal to warto byloby sprawdzic czy aby mechanizm wybierania biegow jest dobrze wyregolowany bo twoje poruszanie reka powinno byc porownywalne z ruszaniem drazka jesli jest wszystko ok, chyba ze 1 z linek jest w ktoras strone naciagnieta i skonczyla sie jej mozliwosc ruszenia drazkiem bo drazek od biegow doszedl do oporu.

Osobiscie bym sie nie przejmowal poki co jesli olej jest w skrzyni!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 18:22   #10
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: brak biegow..????

Opcje że coś spadło odpada. Co do oleju raczej też bo niedawno sprawdzałem,ale jak wziąłem w rękę to urządzenie z F to fakt na ręku został mi taki smar w stytlu wyciśnięty olej i zakurzony,ale to raczej jakaś pozostałość,bo nic nie kapie na osłonę pod silnikiem. Ale zajrzę do oleju. Zastanawia mnie to
Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
warto byloby sprawdzic czy aby mechanizm wybierania biegow jest dobrze wyregolowany
bo nie wiem jak można wyregulować to,czy to coś w stylu naciągnięcia linek jak np w rowerze od hamulców. Byłbym wdzięczny za wskazówki. Taka kwestia mi sie kojarzy bo kiedyś jadąc tak wziąłem za drążek zmiany biegów i tak się jakby ruszął np na dwójce jakiś 1cm w przód,tak jakby bieg był zapięty a na dźwigni został taki luz, coś jakby wkładanie biegu było nie do końca poprawne w stylu,że zaczynamy wkładać bieg a dalej sam wsuwa się po synchronizatorach.
Ale sprawdzę poziom oleju,obejrze ten selektor i będę jeździł i czekał i obym się nie doczekał niczego . Dzięki Kolego mjprzem za cenne wskazówki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.