Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2013, 19:43   #1
Jakub87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Lubartów
Model: Clio
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

Witam!
Powoli zaczynam ogarniać wszystko w aucie, np. dzisiaj dorwałem płytę do nawigacji. Wszystko działa jak należy, jednak wyświetlacz w zegarach(większy) nie działa-wcześniej działał, wcześniej tzn przed naprawą immo. Czym to może być spowodowane? coraz bardziej wątpię w "mechaników"... najpierw auto stało prawie pół roku bo nie odpalało, a teraz zaczynają wychodzić różności po tej naprawie- np. nie działało radio(cały czas wyświetlało komunikat PHONE), teraz nie działa pilot do radia i jak się dzisiaj okazało - wyświetlacz od nawigacji... da się sprawdzić czy w ogóle jest on sprawny po tych "naprawach"? czy może wyświetlanie informacji z navi jest po prostu gdzieś wyłączone?

pozdrawiam
Jakub

Jakub87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 10:06   #2
Jakub87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Lubartów
Model: Clio
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

Witam ponownie,
Przed chwilą miałem okazję wypróbować ELMConfig - i nie wiem czy dobrze rozumiem, ale w menu HEC/configuration/Navigation(level3) mam zaznaczone pole, także wydaje mi się, że konfiguracja jest ok?
Druga sprawa odnośnie wcześniej wspomnianego wyświetlacza-w momencie kiedy robię test zegarów mały ekran działa bez problemu, natomiast duży nic zupełnie nie wyświetla...
Czy możliwe jest, że "mechanik" który ożywił auto wgrał jakiś zły soft do zegarów?
pozdrawiam,
Jakub
Jakub87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 10:38   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

Cytat:
Napisał Jakub87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy możliwe jest, że "mechanik" który ożywił auto wgrał jakiś zły soft do zegarów?
Z "mechanikami" wszytko jest możliwe... Niestety do przedliftowych zegarów nie ma możliwości wgrać softu ELMconfigiem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 10:47   #4
Jakub87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Lubartów
Model: Clio
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z "mechanikami" wszytko jest możliwe... Niestety do przedliftowych zegarów nie ma możliwości wgrać softu ELMconfigiem.
Ok, to że ELMconfigiem nie wgram softu do zegarów wiem, jednak czy istnieje taka możliwość, że został wgrany przez tych magików zły soft? czy może coś jeszcze innego? Z tego co pamiętam to 'mechanik' wspominał, że zegary były 'uszkodzone' i że pewnie będą musieli szukać innych bo tych nie uruchomią-jednak udało im się to, przy czym wspominali, że mieli problem ze znalezieniem softu do nich...

dodam jeszcze, że odczytałem jeden błąd z zegarów: U1900
Jakub87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 14:45   #5
matik185
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-08-2013
Skąd: Turek
Model: C-Max
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

U1900 CAN Communication Bus Fault
Ten blad ma 99% uzytkownikow maxia .. olej go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
on na pewno nie jest przyczyna problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matik185 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 17:14   #6
Jakub87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Lubartów
Model: Clio
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

Ok, dzięki za informacje. Umówiłem się z mechanikiem na piątek żeby zobaczył co jest źle(z innym mechanikiem niż ten, który reanimował auto...). Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Jakub87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 20:20   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

"Mechanicy" programatorem moga wgrać/wgrywają do danych zegarów taki wsad, jaki im wpadnie w ręce. Ponieważ zegary z dużym wyświetlaczem i z tym mniejszym pewnie mają taki sam procesor (Motorola), to wgrali to, co mieli w zasobach.

Za wydaną kasę na pracę "mechaników" przy zegarach miałbyś pewnie zegary poliftowe z dużym wyświetlaczem i zero problemów z navi... Jest oczywiście kwestia założenia takich zegarów, bo na razie specjalizujemy się w tym ja (na Śląsku) i mayak (w Warszawie), ale za to jaki efekt!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

T.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-09-2013 o 20:31
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 21:37   #8
Jakub87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Lubartów
Model: Clio
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Mechanicy" programatorem moga wgrać/wgrywają do danych zegarów taki wsad, jaki im wpadnie w ręce. Ponieważ zegary z dużym wyświetlaczem i z tym mniejszym pewnie mają taki sam procesor (Motorola), to wgrali to, co mieli w zasobach.

Za wydaną kasę na pracę "mechaników" przy zegarach miałbyś pewnie zegary poliftowe z dużym wyświetlaczem i zero problemów z navi... Jest oczywiście kwestia założenia takich zegarów, bo na razie specjalizujemy się w tym ja (na Śląsku) i mayak (w Warszawie), ale za to jaki efekt!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

T.
Dzięki za info. Odnośnie wydanej kasy-niestety, nie miałem na to wpływu ponieważ auto należy do mnie od niecałego miesiąca, wcześniej należało do mojego przyszłego teścia, także wszelkie decyzje itp były podejmowane przez niego-jedyne co udało mi się zrobić, to namówić na zabranie auta od pierwszego z 'mechaników', który z tego co wyszło na koniec narobił najwięcej zamieszania...
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak udać się w piątek do znajomego mechanika i niech on próbuje coś zrobić(jeżeli nic mu się nie uda, ma się kontaktować z człowiekiem, który zrobił immo bo to jego znajomy) a jeżeli nie będzie żadnych efektów to cóż, będę musiał umówić się z kolegą Mayak bo do Niego mam bliżej niż do Ciebie(tym bardziej, że w Warszawie jestem co kilka/kilkanaście dni).
Pozdrawiam
Jakub
Jakub87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 10:58   #9
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

wydaje mi się, że nawigacja z 2004 r. nie będzie "gadała" z poliftingowymi zegarami (tak jak kwadratowe radia 6000cd i sony nie wysyłają RDSu do poFL zegarów, tylko owalne radia)


ps.
oczywiście zapraszam jak będziesz w stolicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 11:05   #10
Jakub87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Lubartów
Model: Clio
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie działa wyświetlacz między zegarami(a wcześniej działał...)

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się, że nawigacja z 2004 r. nie będzie "gadała" z poliftingowymi zegarami (tak jak kwadratowe radia 6000cd i sony nie wysyłają RDSu do poFL zegarów, tylko owalne radia)


ps.
oczywiście zapraszam jak będziesz w stolicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze to nawet nie myślałem o wymianie na nowsze zegary - te są dla mnie OK, i niech tak już zostanie, jednak chciałbym żeby działały tak jak kiedyś...
a tak przy okazji - ile +- może wynieść naprawa moich aktualnych zegarów(o ile jest to w ogóle możliwe) u Ciebie(cena może być na priv).
Jakub87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.