Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2009, 11:52   #21
Grześ
ford::beginner
 
Avatar Grześ
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD FOCUS KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Wymieniłem świece,ale jutro sprawdzę czy coś pomogło,niech postoi przez noc,jak nie pomoże to zwiększę dawkę paliwa rozruchu.Jutro napiszę czy coś się zmieniło

Grześ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 12:21   #22
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał Grześ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem świece,ale jutro sprawdzę czy coś pomogło,niech postoi przez noc,jak nie pomoże to zwiększę dawkę paliwa rozruchu.Jutro napiszę czy coś się zmieniło
Ciekawy jestem czy pomogło. Ja dziś jeszcze sprawdzę złącza w filtrze paliwa czy aby tam wszytko ok, a przy okazji wymontuje świeczki i sprawdzę czy rozgrzewają się do białości. No to czekamy do jutra na opinie "Grzesia"
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 12:38   #23
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał Cezar77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawy jestem czy pomogło. Ja dziś jeszcze sprawdzę złącza w filtrze paliwa czy aby tam wszytko ok, a przy okazji wymontuje świeczki i sprawdzę czy rozgrzewają się do białości. No to czekamy do jutra na opinie "Grzesia"
Tez jestem ciekawy i czekam na opinie, bo tez chyba musze swiec wymienic przed ostrymi mrozami i pewnie akumulator tez bo mam jeszcze od nowosci Motorcrafta.
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 13:02   #24
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał gacolini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej Grześ i jak pomogła wymiana świec w Twoim TDCI? Bo ja dzisiaj odpalałem moją foke 1.8TDCI po 2 dniowym staniu pod chmurką i dopiero zaskoczyła za 2 razem, ale po odpaleniu klekotała jak traktor i dopiero po jakiejs chwili przestala. W TDCI świece też dogrzewają komore w początkowej fazie pracy silnika jak w TDDI, czy tylko potrzebne są do odpalenia?
A co do klekotu, to wie ktoś czym może to być spowodowane, bo już przeczytałem całe forum i każdy pisze coś innego, przez co trudno obstawić dokładnie co może być tego przyczyną. Masakra jakaś te silniki TDCI, ani to dobrej mocy nie ma a problemów z tym niemiara :/
Ja ze swoim nie mam problemów. Ma przejechane już 152tys. a nigdy jeszcze nie zawiódł (tfffuu, tfffuuu...) Bieżące, wymiany robię na czas, w silniku oryginalny olej, "legalne" paliwo i od czasu do czasu specjał do czyszczenia wtrysków i jest CACY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 13:05   #25
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał KasiaS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ze swoim nie mam problemów. Ma przejechane już 152tys. a nigdy jeszcze nie zawiódł (tfffuu, tfffuuu...) Bieżące, wymiany robię na czas, w silniku oryginalny olej, "legalne" paliwo i od czasu do czasu specjał do czyszczenia wtrysków i jest CACY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki specjal lejesz do czyszczenia wtryskow do paliwa? I jakimi dieslem zalewasz? Verva, Ultimate, czy zwykły ON?
Moj ma przetoczone 115tys km i juz ma za soba wymiane pompy po 60tys km, czujnik polozenia walka i walka rozrzadu przy 103tys km, no i teraz pojawia sie problem z odpalaniem na zimnym :/ Mam nadzieje, ze wymiana swiec i aku rozwiaze problem.

Ostatnio edytowane przez gacolini ; 02-11-2009 o 13:08
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 13:22   #26
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał gacolini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki specjal lejesz do czyszczenia wtryskow do paliwa? I jakimi dieslem zalewasz? Verva, Ultimate, czy zwykły ON?
Moj ma przetoczone 115tys km i juz ma za soba wymiane pompy po 60tys km, czujnik polozenia walka i walka rozrzadu przy 103tys km, no i teraz pojawia sie problem z odpalaniem na zimnym :/ Mam nadzieje, ze wymiana swiec i aku rozwiaze problem.
ja swój kupiłam jak miał 136tys. (ściągnęłam z Niemiec) i musiałabym poczytać w książce serwisowej co mu wymieniali ale jest po niemiecku i nie bardzo rozumiem. Jeżdżę na BP Ultimate (dolewam STP do czyszczenia wtrysków co jakieś 5-8tys.) Pompę wody ja nie wymieniałam, może była wymieniana w Niemczech skoro Ty swoją wymieniłeś po 60tys. Pierwszy rozrząd właśnie mam wymienić - jest w drodze do mnie. Wymieniałam tylko łożysko, jest jakieś między przednimi kołami jedno po środku bo huczało - nic poza tym. I mam nadzieję, że tak jeszcze będzie długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W zasadzie jak czytam niektóre opinie na tym forum to nie powinnam go sprzedawać bo jest naprawdę cacuszko ale co zrobię - kobietą jestem a kobieta zmienną jest. Nie może być stagnacji. Nie wiem być może jak bym poczytała książkę serwisową to może już to wszystko o czym mówisz było wymienione ale ja nic w nim nie robiłam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 14:46   #27
Mirek383
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Witajcie. Od wielu miesięcy przeglądam forum. W moim focusie podobne objawy rano nie pali i dopiero za 3-4 razem się udaje. Wymieniłem i sprawdziłem wszystkie elementy.Podpięty do komputera wszystko ok. Mechanik stwierdził że trzeba wymienić filtr paliwa, niedawno go wymieniałem ale to firma Filtron - powiedział że do tych silników to musi być dobrej firmy np. Bosch a nie jakieś badziajstwo które przepuszcza powietrze no i na przewodach wymienić uszczelki te wewnątrz podłączeń do filtra. Zamówiłem filtr i do końca tygodnia się okaże.
Mirek383 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 15:01   #28
juniora6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2009
Skąd: kielce
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał Mirek383 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie. Od wielu miesięcy przeglądam forum. W moim focusie podobne objawy rano nie pali i dopiero za 3-4 razem się udaje. Wymieniłem i sprawdziłem wszystkie elementy.Podpięty do komputera wszystko ok. Mechanik stwierdził że trzeba wymienić filtr paliwa, niedawno go wymieniałem ale to firma Filtron - powiedział że do tych silników to musi być dobrej firmy np. Bosch a nie jakieś badziajstwo które przepuszcza powietrze no i na przewodach wymienić uszczelki te wewnątrz podłączeń do filtra. Zamówiłem filtr i do końca tygodnia się okaże.
mam pytanko : przy tej temperaturze co jest teraz jak długo świeci Ci kontrolka grzania świec?
juniora6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 15:36   #29
Mirek383
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Kontrolka nie ma związku z czasem grzania świec. Mechanik sprawdzał i dzisiaj w temperaturze ok 5 st.C czas grzania to ok. 30 s. i to jest dobrze. Kontrolka świec nic nie mówi o świecach ani kiedy padną ani kiedy grzeją. Właściwie to służy ona do wykazywania błędów .Najlepiej sprawdzić probówką podłączyć do zacisku plusowego świec i do masy i mierzyć czas kiedy zgaśnie.
Mirek383 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 15:56   #30
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Czy gdy świeca jest padnięta lub niedomaga to jej rezystancja będzie taka sam jak pozostałych ?. Przed chwilą pomierzyłem rezystancje u siebie i wychodzi na to że na każdej mam taka samą.

Pozatym trochę pogrzebałem i pomyślałem przy moim pierwszym dieselku. Otóż sprawa ma się następująco. Gdy foczka jest ciepła świece nie podgrzewają ani nie dogrzewają cylindra, nawet stojąc w garażu 4 godziny gdy podniosłem maskę silnik dalej był ciepły, po przekręceniu zapłonu nie słychać przekaźnika od świec. Natomiast gdy po całonocnym staniu ostygnie całkowicie, słychać jak rozłącza świece po pierwszym podgrzaniu. No więc morał z tego taki że to chyba jednak świeczki a nie cofające się paliwo czy inne domysły. Bo gdy jest zimny i któraś nie domaga to po prostu ma ciężej odpalić. Akurat w moim przypadku nie galopuje silnik po odpaleniu ale albo muszę go przetrzymać z 3 sekundy dłużej aż zapali, tzn. przeskoczy faze kiedy gaśnie i potem już pali jak ta lala.

Ostatnio edytowane przez Cezar77 ; 02-11-2009 o 16:59
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.