Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2009, 19:01   #61
Grześ
ford::beginner
 
Avatar Grześ
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD FOCUS KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Witam, znalazłem coś o świecach może się przyda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Grześ ; 04-11-2009 o 19:12
Grześ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 19:19   #62
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Kup Beru - Ford sprzedaje je jako swoje.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 19:26   #63
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał Grześ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, znalazłem coś o świecach może się przyda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie test na omy pokazywał ok ale świece nie grzały i to ciekawe heh.

Co do Świec to oryginały robi dla Forda BERU, co do reszty producentów to wedle uznania bo z doświadczenia wiem że nie zawsze NGK czy inne renomowane formy gwarantują że świeca ci posłuży. Ten wybór musisz dokonać sam niestety. Jeśli masz kasę kup BERU jeśli nie jakieś tańsze i też będzie ok. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym który ma sklep z częściami i mówił że ludziska kupują Iskrę za 25zł sztuka i też im hulają, opchnął już ich ładnych kilkadziesiąt albo i lepiej kompletów i jeszcze nie miał reklamacji. Fakt ma oryginały, może dlatego.

Ostatnio edytowane przez Cezar77 ; 04-11-2009 o 19:30
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 06:16   #64
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Jestem po porannym rozruchu, odpalił od strzała ale rzuciło silnikiem , możliwe że za krótko przytrzymałem. Tak czy siak wymiana świec pomogła, foczka odpala rano od strzała. Odrazu widać że świece grzeją bo po przekręceniu kluczyka widać jak światełko przygasa a po zakończeniu czyli kiedy pstryknie przekaźnik światełko także mrugnie. Pozostał natomiast biały dymek z rury. Wydaje mi się że to po prostu para wodna. Dlatego że auto po całej nocy pod wiatą ma jednak sporo wilgoci, zwłaszcza teraz gdy wilgotność powietrza jest niemalże 100% a temperatury w granicy 4 stopni. Po około 3-5 min. parowanie ustępuje, może nawet szybciej. Myślę że gdyby parował na rozgrzanym to miałbym powód do zmartwienia ale na ciepłym nic a nic nie paruje więc uważam że to normalne w takich warunkach.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 13:10   #65
Mirek383
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

każdy mechanior chciał wymieniać dwu-masę albo wtryski a okazało się że rozrusznik słaby. Czekam na nowy i autko będzie cymes.Diagnoz była masa i zawsze na te najdroższe usługi. Każdy miał już koło lub wtryski w warsztacie lub dobrego dostawcę. Dyskusja na forum pozwala zaoszczędzić kupę kasy. Koledzy ograniczone zaufanie do mechaników.
Mirek383 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 13:31   #66
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał Mirek383 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
każdy mechanior chciał wymieniać dwu-masę albo wtryski a okazało się że rozrusznik słaby. Czekam na nowy i autko będzie cymes.Diagnoz była masa i zawsze na te najdroższe usługi. Każdy miał już koło lub wtryski w warsztacie lub dobrego dostawcę. Dyskusja na forum pozwala zaoszczędzić kupę kasy. Koledzy ograniczone zaufanie do mechaników.
Masz rację, pozatym trzeba pamiętać że diesel potrzebuje porządnego kopa przy rozruchu i jeśli rozrusznik kręci bo kręci to wiadomo że będzie problem i ciężkie palenie. To nie to co benzyna że nawet na zacierającym się rozruszniku odpali.

Co do mechaników to jak pisałem wcześniej, dziś co drugi to mechanik, ale samozwańczy. Nie problem wymieniać części na ślepo aż się trafi. Człowiek chce pomocy u mechanika a dokładniej trafnej diagnozy a nie wymiany całego auta na nowe heh.

Czasami warto podyskutować by wpaść na właściwy trop. Mechanik także typuje po objawach. A przede wszystkim używać logicznego myślenia. Jeśli ktoś ma podstawową wiedzę plus to co wyszpera z netu to podejrzewam że sam wcale nie gorzej zdiagnozuje auto niż co niektórzy pseudo mechanicy.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 15:53   #67
juniora6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2009
Skąd: kielce
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał Mirek383 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
każdy mechanior chciał wymieniać dwu-masę albo wtryski a okazało się że rozrusznik słaby. Czekam na nowy i autko będzie cymes.Diagnoz była masa i zawsze na te najdroższe usługi. Każdy miał już koło lub wtryski w warsztacie lub dobrego dostawcę. Dyskusja na forum pozwala zaoszczędzić kupę kasy. Koledzy ograniczone zaufanie do mechaników.
Pytanko-Czy wcześniej nie czułeś że rozrusznik jest lichy? Jak go zdiagnozować czy jest dobry czy nie? U mnie po prostu kręci. Nie wyczuwam żadnego zamulania.
A co do mechaników to ja miałem z nimi takie przejścia w swoim życiu że nie jedna osoba aż się za głowe łapie jak opowiadam o nich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juniora6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 16:09   #68
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał juniora6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanko-Czy wcześniej nie czułeś że rozrusznik jest lichy? Jak go zdiagnozować czy jest dobry czy nie? U mnie po prostu kręci. Nie wyczuwam żadnego zamulania.
A co do mechaników to ja miałem z nimi takie przejścia w swoim życiu że nie jedna osoba aż się za głowe łapie jak opowiadam o nich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jeśli masz akumulator sprawny to rozrusznik po prostu kręci jak rakieta. Trudno to opisać słowami ale to naprawdę słychać, rozrusznik powinien aż wyrywać. Jeśli zaś się zaciera lub jest przytarty, wyraźnie wolniej obraca wałem, tak jakby był przymulony. Prosty test, porównaj jak kręci twój do pierwszego lepszego ale sprawnego. Różnice z pewnością zauważysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 18:37   #69
Mirek383
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

jeden z mechaników podłączył jakiś przyrząd i stwierdził że w czasie kręcenia rozrusznikiem radykalnie zmienia się pobór prądu co świadczy że rozrusznik nie równo kreci .Wzrost prądu następuje kiedy wolniej kręci tzn. się zaciera.
Mirek383 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 06:10   #70
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Foczka gaśnie

Cytat:
Napisał Mirek383 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeden z mechaników podłączył jakiś przyrząd i stwierdził że w czasie kręcenia rozrusznikiem radykalnie zmienia się pobór prądu co świadczy że rozrusznik nie równo kreci .Wzrost prądu następuje kiedy wolniej kręci tzn. się zaciera.
Gdyby był dobrym mechanikiem wiedziałby że rozrusznik ma określony pobór prądu i że podczas rozruchu powinien zużywać tą samą wartość prądu co na tabliczce znamionowej.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.