Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2010, 15:16   #31
Mirek383
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

ludzie kupujecie auta za kilkadziesiąt tysięcy a wałkujecie akumulator za 300 zł, poza tym instrukcja się kłania.

Mirek383 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2010, 16:47   #32
juve1974
ford::beginner
 
Avatar juve1974
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Czarnków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Ktoś wspomniał że jak aku trzyma tydzień to i tak złom.... może i tak, ale mając parę starych aku zrobiłem test jaki polecił mi stary pracownik STW. Mianowicie: rozładowałem aku do cna tak by nie iskrzyło i zamieniłem klemy prostownika (+od- i -do+). po połowie czasu antyładowania cele zostały "odołowione" (takiego określenia użył znajomy). Na drugi dzień zaczynam normalne ładowanie przez całą noc. Efekt jest taki że aku trzyma 3 miesiąc. Minus jest taki że kiedyś to był 55Ah a teraz jest 45Ah . porównał bym to do "zamykania badsektorów na dyskuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale działa
juve1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2010, 18:23   #33
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Temat aku w swoim życiu przerabiałem już niejednokrotnie. Prawda jest taka że podstawowe koszta produkcji aku to ołów, który w ostatnich latach bardzo podrożał. Ten zwrot zużytych aku to nie tylko kwestia ekologii ale w ostatnich latach produkcje zaczynają opierać się na surowcach wtórnych. Tym samym trwałość aku poważnie zaczyna spadać. Co kupić ? To tylko zależy na co cię stać. Masz kasę kup Bosch najlepiej silwer lub vartę. Nie masz kup zwykłą centrę lub zwykłego "noname" - byle z 2 letnią gwarancją którą w razie "W" można wyegzekwować.
Najlepiej sprawują się aku fabryczne - nie wiem czym to jest spowodowane. Normalnie aku ( jak się o niego dba) powinien pociągnąć w dislu 4 w benzynie 5-6 lat. Ojciec na fabrycznym oplu ( producent chyba varta jeździ 9 lat )
Co do ładowania stara szkoła mówi:
1. Akumulator ( najlepiej ) raz w miesiącu ładować prądem 1/10 pojemności aku przez 10 godzin. ( 60 Ah = 6 amper przez 10 godzin )Oczywiście najzdrowiej jest ładować np. 3 amper przez 20 godz.
2. napięcie ładowania 14,5 do 14,7 nie więcej jak 15 V
3. akumulator utrzymywać w czystości ( zabrudzenie obudowy powoduje szybsze samoczynne rozładowanie)
4. nie doprowadzać do szybkiego rozładowywania dużym prądem. Można to porównać z delikatnym " zwarciem klem "
5. nigdy nie pozostawiać akumulatora niedoładowanego lub rozładowanego. Gwarantowane zasiarczenie ( proces nieodwracalny - przynajmniej w pewnym stopniu ) i spadek pojemności aku.
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2010, 19:33   #34
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Jeżęli chodzi o AKU fabryczne, to nic w tym dziwnego. No niestety, ale jak się robi coś do fabryki, to jednak producent samochodu wymaga od dostawcy spełnienia pewnych norm i testuje samochody w wysokiej i niskiej temperaturze. W związku z tym takie części, w tym AKU, muszą/powinny działać OK. Oczywisćie zawsze są wtopy:-) Natomiast, jak się robi AKU to sklepu, to już nikt tego za brardzo nie kontroluje. Taki AKU ma:
1. Nie wybuchnąć :-),
2. Wytrzymać 2lata :-) :-).
Jeszcze jedno. Nie wiem jak z AKU do samochodu, ale np. baterię takie zwykłe jak też większość części do samochodu robi nie zawsze ta firma, której naklejka widnieje na produkcie. Wiem, to wydaje się być debilne i sprzeczne z prawem, ale producenci się tłumaczą, że nie są w stanie "obskoczyć" wszystkich marek, dlatego dzielą między siebie produkty i wymieniają się później... Nie wiem, czy z AKU też tak jest, ale podejrzewałbym, że całkiem może być podobnie.
Co do ładowania, to nawet nie poruszam tematu. Niech każdy robi tak, jak jest przekonany, że jest OK. Ważne, aby wiedział co robi i robił to z głową, czyli był świadom tego co robi:-) Ale jak najbadziej zgodzę się, że przy "doładowywaniu" co miesiać, napięcie 14,5V jest wystarczające, ale nie wiem czy jest sens tak często go "doładowywać".
Jeżeli chodzi o "formatowanie" AKU:-) to ciekawa metoda i przyznam się, że czegoś takiego jeszcze nie robiłem. Może spróbuje na jakimś staruchu:-)

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 05-01-2010 o 19:36
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 09:07   #35
juve1974
ford::beginner
 
Avatar juve1974
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Czarnków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

W tym całym formatowaniu pomyliłem jedno pojęcie... miało być "odsiarczenie" a nie "odołowienie", przecież to było by bez sensu. pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juve1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 09:49   #36
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał juve1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym całym formatowaniu
Oraz "formowanie" a nie "formatowanie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 10:19   #37
juve1974
ford::beginner
 
Avatar juve1974
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Czarnków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał rufik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oraz "formowanie" a nie "formatowanie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem dobrze "formatowanie" czyli lepienie na nowo... czyli czyszczenie i napełnianie
I tak odbiegamy od tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juve1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 13:00   #38
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał juve1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem dobrze "formatowanie" czyli lepienie na nowo... czyli czyszczenie i napełnianie
I tak odbiegamy od tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale taki proces (rozładowanie-ładowania, najlepiej parokrotne) nazywamy właśnie "formowaniem". Tyle, że rozładowania (np. przy typowych aku dla tel. komórkowych) nie robimy do końca, tylko do określonego minimalnego poziomu.
Proces formowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 19:13   #39
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Pochwalę się, a co:
No i kupiłem :-)))
Wybór padł na firmę Polską :-) Stef-Pol! Przede wszystkim zaskoczyli mnie swoją merotyrczną wiedzą po rozmowie telefonicznej. Dowiedziałem się wszystkiego bez najmniejszych problemów- widać, że wiedzą co robią :-)
W innej firmie Pan przez telefon powiedział mi, że on tu tylko pracuje i da mi numer do szefowej:-))) A z szefową, jak to z szefową - dla niej 14V czy 14A to to samo:-) Stwierdziłem - nie ma sensu.

Zarzuciłem parę fotek.
Z takich głównych cech to:
1. Regulowane limiter napięcia: 13.8, 14.9, 16,0 V,
2. Regulowany prąd do 12A,
3. Dwufazowy proces ładowania:
faza 1: stałym prądem,
faza 2: stałe napięcie.
4. Zabezpieczenie przed zwarciem zacisków,
5. Zabezpieczenie przed pomyleniem + z -,
6. Zabezpieczenie termiczne,
7. Pełny serwis garancyjny i po gwarancyjny w Polsce (a nie w Chinach :-) ).

To co rzuciło mi się dodatkowo to:
1. Świetne wykonanie, pomimo plastykowej obudowy,
2. Grube, dobrze zaciśnięte kable i porządne klemy,
3. Zapasowy bezpiecznik - szok,
4. Pełny opis produktu: działanie i sposób obsługi.

Dobra, idę zrobić teścik :-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5963.jpg (81.1 KB, 115 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5964.jpg (75.1 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5965.jpg (39.0 KB, 68 wyświetleń)
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 19:27   #40
juve1974
ford::beginner
 
Avatar juve1974
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Czarnków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

przepraszam z tym Formatowaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cały czas mam w głowie dysk twardy i formatowanie. Uśmiałem sie z siebieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale pochwal za ile, może wpadne sie doładowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i mam: 230pln na stronoe producentaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juve1974 ; 06-01-2010 o 19:31 Powód: a pro po
juve1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.