Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2010, 12:09   #1
diablusia
ford::average
 
Avatar diablusia
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fiesta
Silnik: 1.1
Rocznik: 1992
Postów: 52
Domyślnie Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500 zł.

Witam,
będę zmuszona założyć do mojej babci gaz. Mieszkam w Bydgoszczy obdzwoniłam kilka punktów i cena za założenie to 1500 -1600zł Mam pytanie co myślicie o ew. układzie gazu używanego? (wiadomo że używany bez gwarancji itp) nowy - 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Czy ktoś z was w ostatnim czasie zakładał gaz i jaka była mniej wiecej cena i co ew. myślicie o tym czy lepiej dołożyć i założyc nowy czy zaoszczędzić i kupić używany ... jeśli już założe nowy - wiadomo fiesta 1992 rok - (monowtrysk, 1.1 silnik) czy w razie jakby np. za 2 lata odmówiła posłuszeństwa można wymontować instalacje i założyć do innego auta?? troche zależy mi na czasie od października będę jeździć na uczelnie 100km dziennie... pozdrowienia i dziekuje za pomoc


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 26-08-2010 o 12:31
diablusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 15:22   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

Nie napisałaś, jaka to instalacja, ile ta używana kosztuje i ile ma lat. Pamiętaj, że zbiornik jest ważny 10 lat i później trzeba go wymienić lub legalizować.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 15:29   #3
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

zakładaj nowy,z używanym mgą być problemy na przeglądzie
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 15:51   #4
diablusia
ford::average
 
Avatar diablusia
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fiesta
Silnik: 1.1
Rocznik: 1992
Postów: 52
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

Instalacja będzie montowana w miejscu na koło zapasowego. Jeśli chodzi o użye to jeszcze tak dokładnie się nie rozglądałam to świeży pomysł i naszło mnie tak z tą używanąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jeśli chodzi o przegląd to wujek ma stacje kontroli więc raczej problemów nie będzie ale... bezpieczeństwo to podstawa sprawę finansuje mi i tak mama, i zapewne na raty a więc chyba jednak zdecyduje się na nową
diablusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 17:05   #5
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

Cytat:
Napisał diablusia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instalacja będzie montowana w miejscu na koło zapasowego.
Witaj, diablusia!
W miejsce koła zapasowego zwykle montuje się tylko zbiornik, reszta instalacji mieści się w komorze silnika; zapasówkę masz w koszu pod podłogą bagażnika...to nie najciekawsze rozwiązanie dla zbiornika gazu. Potrzebujesz całego bagażnika w jakim celu, skoro są zbiorniki walcowe montowane przy jednym z nadkoli...?
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2010, 20:10   #6
diablusia
ford::average
 
Avatar diablusia
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fiesta
Silnik: 1.1
Rocznik: 1992
Postów: 52
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

dresant mógłbyś to bardziej rozwinąc? tzn ja potrzebuje bagażnika tak czy siak w przypadku wyjazdow wakacyjnych weekendowych etcGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdzieś trzeba się pomieścić a taki zbiornik w nadkolu ile może kosztować?
diablusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2010, 06:56   #7
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

Cytat:
Napisał diablusia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taki zbiornik w nadkolu ile może kosztować?
diablusia:
nie napisałem, że "w nadkolu", tylko przy nadkolu, czyli między - powiedzmy - tylną lampą a tylnym oparciem; walcowy zbiornik. Masz wówczas 2/3 bagażnika na bambetle a jeszcze jest tylna kanapa (zakładam, że wyjazd solo)...
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2010, 18:34   #8
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

tylko nowa instalka.używanej nikt Ci w dowód nie wbije więc nawet wujek diagnosta nie pomoże.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2010, 21:27   #9
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500

Instalacje mozna sobie wsadzić ale nikt tego nie zalegalizuje. Jedyny sposób to odżałować trochę kasy i kupić nową. Niestety przy każdej zmianie samochodu trzeba inwestować w "nową" instalacje montowaną w warsztacie. Trochę głupio bo graty do sekwencji kosztują 1800zł a za montaż trzeba dać 500zł przy czym i tak najczęściej mechanicy sp#$#@ą montaż.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.