Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2013, 12:17   #31
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Koło dwumasowe składa się z koła z wieńcem zębatym rozrusznika - i jest ono na sztywno połączone z wałem korbowym, oraz drugiego koła, sprężyście zamocowanego do tego pierwszego, do niego mocowany jest docisk sprzęgła.
Czujnik położenia wału sczytuje impulsy z koła pierwszego, na sztywno zamocowanego, więc nie ma żadnych przekłamań odczytu położenia kątowego wału.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 02:04   #32
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

A więc PRZEPRASZAM ... Myślałem, że z elastycznego "koła" sczytuje ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak miło być doedukowanym ...
Od dłuższego czasu Wojtku tylko podwodne mam "problemy" - Luzik. Nawet za kółko nie siadam ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 08:16   #33
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Generalnie kiedy powszechnie wprowadzono dwumasy kilkanaście lat temu - były one jeszcze trochę niedopracowane i wytrzymywały średnio ok. 100.000 km. Obecnie montowane są o wiele bardziej wytrzymałe, mniej więcej dwukrotnie. I na tyle chyba europejscy producenci chcą sobie pozwolić - potem niech martwią się dwumasą Polacy, Słowacy, Litwini, Łotysze itd., itd.
Dwumasa daje większy komfort jazdy - zwłaszcza przy ruszaniu nie ma nigdy żadnych wibracji, jest poza tym wiele teorii (często wątpliwych) co dwumasa chroni i jak należy z nią postępować (np gasić silnik tylko na wciśniętym sprzęgle) - ale prawda jest taka: typowy użytkownik na zachodzie nie zajmuje się tym ustrojstwem bo... nie musi, dopiero tzw wschód Europy ponosi koszt jej wymiany, a nie jest on mały bo wynosi średnio 2.000 zł. (wymienia się najczęściej dwumasę, docisk, tarczę, wysprzęglik).
Wystarczy porównać ilość sprzedawanych w Polsce nowych samochodów i sprowadzanych używanych z Europy zachodniej.
I taka jest prawda...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 18:23   #34
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Witam, nie chcę zakładać nowego wątku więc dopiszę do tego. Od pewnego czasu zauważyłem, że przy pracy silnika na wolnych obrotach słychać delikatne metaliczne dźwięki. Znikają one czasami przy wciśnięciu sprzęgła do podłogi. Dzisiaj byłem u mechanika i pokazał mi, że przy delikatnym wciskaniu sprzęgła ręką czuć punktowe wibracje (stuki). Postawił diagnozę, że padła dwumasa. Nie wiem, czy stuki pojawiają się także podczas jazdy ponieważ ich nie słyszę. Skrzynia chodzi bardzo dobrze. Czasami zdarza się, ze pedał sprzęgła nie odbija do końca. Trzeba pomóc mu wtedy nogą.Wycenił mi koszt kompletu LUK około 3200 zł. Dodatkowo silnik pali mi średnio 13 litrów na 100km (101 kW 137 KM 2,4 TDCI 2005 na bliźniakach). Czy jest to rzeczywiście objaw padniętej dwumasy i czy ma ona wpływ na spalanie silnika. Czekam z niecierpliwością na pomoc. Auto ma przejechane dopiero 122 tys km więc trochę szybko jak na sprzęgło. Może mieć na to wpływ też ciężary które przewożę dochodzące do 2-2,5 tony.
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 20:24   #35
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał Pzwmichal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wycenił mi koszt kompletu LUK około 3200 zł.
Trochę drogo... Koło dwumasowe do twojego silnika to ok. 1200, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kpl sprzęgło ok. 1000 zł, wysprzęglik chyba 400 zł. Ale mogę się mylić... No i chyba jeszcze dojdzie robocizna... Przy takim małym przebiegu sprzęgło powinno być jeszcze ok, kumaty mechanik jest w stanie to ocenić. To 1000 zł oszczędności. U mnie sprzęgło wytrzymało 240.000 km przy takiej samej mocy, w ruchu miejskim i przy mocno dynamicznej jeździe. I jeszcze było ok, ale już dałem sobie spokój i wymieniłem przy okazji wymiany silnika. Słaby powrót pedału może być spowodowany przycieraniem się wysprzęglika.
Cytat:
Napisał Pzwmichal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest to rzeczywiście objaw padniętej dwumasy i czy ma ona wpływ na spalanie silnika.
Nie, nie ma. Jeżeli lubisz przycisnąć i masz ładunek ponad 2t, to na bliźniakach przy 137 KM w zimę tak będzie palił. Latem zużycie spadnie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-02-2014 o 20:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 06:31   #36
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Dzięki Wojtek za odpowiedz. Właśnie cena wydaje mi się dość spora. Znalazłem nawet komplet na allegro tylko nie wiem, czy to te same sprzęgła. Boję się, ze jak zamówię przez allegro i będzie coś nie pasowało to będzie dym, bo Auto będzie rozebrane a ja będę musiał odsyłać i wymieniać części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 09:19   #37
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Ten zestaw wydaje się być ok - sprawdź jeszcze symbol silnika.
Możesz także zadzwonić do sklepu do ASO, podać VIN i poprosić o fordowski nr części, potem w sieci sprawdzić czy to to samo jest...

Pamiętaj, że te sprzęgła to są sprzęgła samonastawne (typu SAC) i przy montażu wymagają wstępnego naprężenia - bez tego, montowane tradycyjnie, mogą ulec uszkodzeniu (przeciągnięcie sprężyny centralnej). Czy ten twój mechanik wie o tym?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 15:26   #38
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten zestaw wydaje się być ok - sprawdź jeszcze symbol silnika.
Możesz także zadzwonić do sklepu do ASO, podać VIN i poprosić o fordowski nr części, potem w sieci sprawdzić czy to to samo jest...

Pamiętaj, że te sprzęgła to są sprzęgła samonastawne (typu SAC) i przy montażu wymagają wstępnego naprężenia - bez tego, montowane tradycyjnie, mogą ulec uszkodzeniu (przeciągnięcie sprężyny centralnej). Czy ten twój mechanik wie o tym?
Ok dzięki, jutro to sprawdzę. Co do montażu to myślę, że chłopaki sobie poradzą, bo przerabiają temat dwumasy dość często w różnych autach. Ale nie zapomnę im wspomnieć
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 16:18   #39
WuRC
ford::beginner
 
Avatar WuRC
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-02-2011
Skąd: Toruń
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Przede wszystkim nikt nie zapytał jak jest moc w Twoim transicie ,a to bardzo istotne.Można powiedzieć że w silnikach 2.4 tddi 75KM i 90KM sztywne koła montowano seryjnie więc założenie takiego nie powinno negatywnie wpłynąć na działanie układu napędowego. Oczywiście Ci którzy w takim silniku mieli dwumasę poczują po zmianie większe wibracje w pewnych zakresach obrotów. Jednak są to drgania do zaakceptowania.
Jeśli natomiast chodzi o silniki 115KM 120KM i 125KM to zdania są różne.Można założyć koło sztywne z całym kompletem sprzęgła, łapę oraz łożysko oporowe jest to bardzo ważne żeby było to z jednego kompletu. W wielu warsztatach miksują takie zestawy stosując starą łapę lub łożysko jest to powodem pózniejszych uszkodzeń układu. Elementy w zamiennikach sztywnych kół na przykład BSG lub LUK mają ine wymiary niż dwumasy.
Drugą istotną sprawa jest stan łożyska wałka sprzęgłowego w skrzyni biegów. Przed wymianą koła na sztywne trzeba bezwzględnie sprawdzić stan w jakim jest to łożysko,jeśli ma oznaki nadmiernego zużycia jest do wymiany, ponieważ koło jedno masowe generuje większe obciążenia dla tego elementu.
Trzecia niezaprzeczalna sprawa to utrata kilku procent momętu obrotowego przy zmianie na koło jednomasowe szczególnie w mocniejszych silnikach.
Po tych wszystkich minusach jeden plus ....cena ,dobry jakościowo zestaw BSG [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] można nabyć za niecałe 790zł. Założyliśmy u nas ponad 50 kompletów bez reklamacji szczególnie sprawdzały się w słabszych silnikach do 115KM ale i kilka 125 konnych przyjęło ten przeszczep bez zarzutu.
WuRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 17:05   #40
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał WuRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim nikt nie zapytał jak jest moc w Twoim transicie ,a to bardzo istotne.
Jest w profilu:
Cytat:
Napisał Pzwmichal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzwmichal
ford::amateur

Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
i pisał też w pierwszym poście:
Cytat:
Napisał Pzwmichal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(101 kW 137 KM 2,4 TDCI 2005 na bliźniakach).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-02-2014 o 19:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.