Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2013, 22:00   #11
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

To jest R2D2 jak w Gwiezdnych Wojnach i steruje Fordem w trybie walki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest czujnik nasłonecznienia od klimy auto.

Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:01   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczepię się do tematu. Czy w Mdo IV przy światłach auto, jest tak opcja że jadąc na światłach drogowych, gdy mijamy się nocą z innym autem, automatycznie włączą się światłą mijania ?
W MND4 chyba tego systemu nie było. Podobnie jak kamery do rozpoznawania znaków oraz systemu do utrzymania pasa ruchu.
Wszystkie te systemy występują jako opcja w Focusie MK3 - zdaje się kamera do znaków i czujnik "świateł automatycznych" (w rozumieniu zmiany z drogowych na mijania) są wzajemnie zintegrowane.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-07-2013 o 22:06
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:01   #13
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

nie widziałem tego w innych mk4 jakoś ;/ wszystkie to mają?
shreku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:03   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

Cytat:
Napisał shreku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czym może być to coś zakreślone ze zdjęcia?
To "coś" to czujnik nasłonecznienia dla potrzeb klimatyzacji automatycznej...
Wiązka pod lusterko fotochromatyczne albo jest albo nie - większy problem jest taki, że lusterko fotochromatyczne ma inne mocowanie do szyby i jego montaż wiąże się z dość ryzykowną wymianą mocowania - przy tej operacji lubi pęknąć szyba...

Możesz pokorespondować z kolegą ACS - ostatnio zakładał sobie lusterko fotochromatyczne metodą bardzo zaawansowanych prac ręcznych - modyfikując w samym lusterku uchwyt tak, aby dało się go założyć na miejsce "zwykłego".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-07-2013 o 22:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:04   #15
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

Cytat:
Napisał shreku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie widziałem tego w innych mk4 jakoś ;/ wszystkie to mają?
O co pytasz konkretnie ?


Dzięki Tedi.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:08   #16
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

no tego czujnika nasłonecznienia do klimy
Bo tak myślę sobię że lepiej chyba kupić auto z automatycznym lusterkiem i dociemnić szyby niż z fabrycznie przyciemnianymi szybami i zwykłym lusterkiem?

Chociaż ładniejszy jest ten z przyciemnianymi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jest troche poprawek lakierniczych i na dzieńdobry trzeba kupić letnie gumy bo auto jeszcze na zimówkach stoi.

Jutro sobię obejrzę dokładnie granatowe i zobacze w jakim stanie jest a w tygodniu wizyta z 2 autami w auto plazie.
shreku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:17   #17
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

Powoli.
Czujnik nasłonecznienia dotyczy tylko i wyłącznie klimy / mają go wszystkie auta z klimą auto - manual prawie niespotykany w Mondeo IV /
Lusterko ściemniające się - ktoś jedzie za tobą w nocy na światłach ono się ściemnia żeby w oczy nie raził światłami.
Światła to wiadomo-wjeżdżasz w tunel, parking podziemny światła błysk /ustawienie auto / - nie łączę tego z trybem skandynawskim bo go nie mam
Szyby nie mają nic wspólnego z tym co wyżej.

Ja wcześniej nigdy nie miałem lusterka auto i po prostu je odchylałem. Teraz mam i jest to wygoda, ale na kolana nie powala.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 19-07-2013 o 22:21
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:22   #18
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powoli.
1. Czujnik nasłonecznienia dotyczy tylko i wyłącznie klimy / mają go wszystkie auta z klimą auto - manual prawie niespotykany w Mondeo IV /
2. Lusterko ściemniające się - ktoś jedzie za tobą w nocy na światłach ono się ściemnia żeby w oczy nie raził światłami.
3. Światła to wiadomo-wjeżdżasz w tunel, parking podziemny światła błysk /ustawienie auto / - nie łączę tego z trybem skandynawskim bo go nie mam
4. Szyby nie mają nic wspólnego z tym co wyżej.
Pozwoliłem sobie zeby łatwiej pisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ad1. ok temat zamknięty
ad2. właśnie, ściemnia się a ma ktoś przyciemnione szyby i lusterko fotochrom? sprawdza się czy wogóle fotochrom nie działa przy ściemnionych?
ad3. właśnie, tryb auto, po włączeniu światła się włączają czy dopiero o zmierzchu/w tunelu
ad3-1. tryb skandynawski, rozumiem że światła palą się poprostu na "0" ? czy palą się w trybie AUTO w ciągu dnia w trybie skandynawskim a w tunelu i po zmierzchu pełne mijania?
ad4. mają z lusterkiem fotochrom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. jeszcze jedna rzecz nie związana trochę z tematem. GoldX ma halogeny w zderzaku, czy są to również doświetlające zakręty czy to dopiero jest przy xenonach i zupełnia inna funkcja?
shreku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:28   #19
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

ad. 1 ok
ad. 2 myślę że będzie działać / jak wyjeżdżam z ciemnego garażu i jest jasno za samochodem to już działa /
ad. 3 tak jak napisałeś, tylko jak będzie odpowiednio ciemno
ad. 3-1 nie mam dobrze nie wiem ale z tego co na forum było i kojarzę to świecą się już od włączenia zapłonu, zawsze tak samo bez różnicy tunel/czrna dziura
ad.4 niech Ci będzie

Niekoniecznie przy ksenonach, ale tylko w kącikach wewnętrznych reflektorów głównych.

Sam nie oglądaj Mondeo IV bo musisz trochę więcej o nich wiedzieć.
Wstaw linki do ogłoszeń / jak są w necie / w dziale "kupujemy auto" to się oceni, opisze.

Dobra spływam.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 19-07-2013 o 22:35
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:40   #20
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Czujnik świateł/deszczu jak rozróżnić

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczepię się do tematu. Czy w Mdo IV przy światłach auto, jest tak opcja że jadąc na światłach drogowych, gdy mijamy się nocą z innym autem, automatycznie włączą się światłą mijania ?
w MK4 przed FL nie bylo. W MK4 FL moze byc (przynajmniej wg instukcji obslugi)
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.