Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2011, 18:17   #1
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Thumbs down Tuleje tedgum zawieszenie tył

wita, kupiłem cały zestaw na tulejek na tył, wyminiłem, stuki i myszkowanie tyłu ustalo, lecz niestety koła są pochylone. Na 99% spowodowane jest to zbyt miękkimi tulejkami tej firmy, więc nikomu więcej nie polecam kupowac tulejek tej firmy, wręcz ostrzegam przed kupywaniem tulejek tedgum, jest to typowy przypadek, który mialu już wielu użytkowników fordów, najlepiej kupować tulejki lemfordera, dodam iż zawieszenie było zlozone zgodnie z instrukcją serwisową, a tulejki zostały zamontowane w wahaczach identycznie ja w orginale,

nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:18   #2
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Tuleje tedgum zawieszenie tył

Cytat:
Napisał nazar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wita, kupiłem cały zestaw na tulejek na tył, wyminiłem, stuki i myszkowanie tyłu ustalo, lecz niestety koła są pochylone. Na 99% spowodowane jest to zbyt miękkimi tulejkami tej firmy, więc nikomu więcej nie polecam kupowac tulejek tej firmy, wręcz ostrzegam przed kupywaniem tulejek tedgum, jest to typowy przypadek, który mialu już wielu użytkowników fordów, najlepiej kupować tulejki lemfordera, dodam iż zawieszenie było zlozone zgodnie z instrukcją serwisową, a tulejki zostały zamontowane w wahaczach identycznie ja w orginale,
ta firma jest w moim mieście ale także nie polecam ale oprócz lemfordera dobre są jeszcze MEYLE HD bardzo dobre w starym audiku tylko te długo trzymały
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:32   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Tuleje tedgum zawieszenie tył

To może na przyszłość:
Number 1: Lemforder, który zresztą robi dla Forda do fabryki np.Focus
Number 2: Meyle - w ASO to polecają jako zamiennik
Number 3: Febi

Wszystkie pozostałości, to oszczędności na krótką metę... Jedni inwestują np. w wycieraczki tylne, a inni w porządne tuleje stalowo-gumowe :-))))

TEDGUM - możesz im na Fejsiku napisać co sądzisz :-)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2011, 21:31   #4
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: Tuleje tedgum zawieszenie tył

odświeżę temat, żeby każdy wiedziała, żeby w zyciu nie kupil TEDGUM, ostatnio zmieniłem te szitowe tuleje w dolnym wahaczy poprzecznym "kości" na orginał z Lemfordera i koła staneły do pionowo, jak ktoś chce to mogę sprzedać za grosze tuleje tedguma. Pisałem nawet maila do tych fajnasiarzy z teduguma, żeby zaprzestali produkcję i krzywdzili nieświadomych właścicieli focusów i gościu mi odpisał:
"Witam.
Prośby tej z oczywistych względów spełnić nie możemy, sprzedajemy ich bardzo dużo, i na miejscu i w całej Polsce i bardzo rzadko zdarzają się takie opinie jak Pana. Przykro nam że zdarzyło się Panu coś takiego ale należało by tutaj wziąćś pod uwagę również sposób montażu elementów zawieszenia (bardzo często się zdarza że już na tym etapie następuje wstępne ich osłabienie lub nawet zerwnie ). Ma Pan oczywiście pełne prawo do dzielenia się swoimi negatywnymi opiniami ale na forum Forda i nie tylko nie brakuje takowych nawet odnośnie części oryginalnych np. szybko zużywających się kół zamachowych dwumasowych. Wszystko zależy od stylu jazdy a stan naszych dróg również pozostawia wiele do życzenia więc może proszę zacząć od wystawienia negatywnej opinii Ministerstwu Transportu oraz GDDKiA.
Pozdrawiam / Best Regards"

Widać, że się tłumaczą, że produkują tylko metal z gumą, a nie tuleje zawieszenia, u mnie orginalny z fabryki Lemforder wytrzymał 200tys po polskich dziurach, a tedgum po zamocowaniu był tak miekki jak lemforder po 300tys. pozdrawiam
nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 16:00   #5
jack155
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: Tuleje tedgum zawieszenie tył

Witam serdecznie. Mam pytanko od ostatniego postu minęło już chwilkę. Ale musze zapytać. Mam do kupienia za 120 komplet tulei Ted guma. Czy ich jakość poprawiła się przez te kilka lat?? Będę robił sam. Więc koszt robocizny odpada. Słyszałem że wymiana tulejek to szkoda roboty. Powie mi ktoś dlaczego?? Na swoim przykładzie a nie ze gdzieś tam słyszał. W sklepie przyjaciel mi mówił żebym spróbował. Ze firma teraz robi lepsze tuleje. Sprzedał już kilkaset kompletów. Nikt nie wrócił po inne.
jack155 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 17:40   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Tuleje tedgum zawieszenie tył

1. zero tuleji
2. patrz punkt 1
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.