Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2012, 11:01   #31
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

Byłem u mechanika ponoć dobry, oglądał samochód, gasił ,zapalał , sprzęgło naciskał. Nie ma żadnej różnicy jak się zagrzeję,nic nie słychać. Czasami jak porządnie już rozgrzany czy po długiej trasie to słychać tak jak na zimnym stuka. Powiedział żebym dał sobie spokój bo to są koszta a ona jest w db stanie ,większość jeździ z dużo gorszym a już na pewno w dieslach bo tak nie słychać i chyba coś w tym jest bo w dieslu zmienia się dwumasę jak już przy gaszeniu porządnie pierdyka a w PB wszystko wyraźniej słychać i za w czasu się wymienia w porównaniu do diesla a dwumasa tu czy tu ma takie samo zadanie i zasadę działania. Biegi wchodzą normalnie , sprzęgło miękkie. I chyba zrobię jak mówił.Obserwować i przyjechać jakby zaczęło stukać przy odpaleniu lub gaszeniu , przy przyśpieszaniu,albo jakby cały czas stukała. Na dodatek drugi mechanik w tym zakładzie jego syn ma też mdo 2002r 2.0pb + lpg chyba prinsa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Które ma już 300tys a lpg od 150tys. Silnik chodzi równiutko i cichutko , nawet do zaworów nie zaglądał odkąd go ma ani do sprzęgła czy coś.

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 16:01   #32
tktktk6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

witam, czy ktoś z Was wymieniał juz dwumase w benzynce... bo u mnie chyba już ją słychać, mam mondeo 1,8 125 KM duratec 2005 rok 200 tyś. km
Jak tak, czy myślicie , że można kupić uzywke? skoro tak często nie padają, raczej sie niby to nie zdarza, trzeba mieć pecha niby w benzynie, ale ja chyba mam. Wiec skoro sie nie zdarza to czy polecacie uzywke? Koszt nowej 4krotnie wyższy niż używki... I czy można samą dwumase wymienić czy razem z kompletnym sprzęgłem raczej???
A i co będzie jeśli będę jeździł i jeździł pomimo tych stuków? Jak się napsuje całkiem to co? Coś innego może się też przy okazji rozwalić? czy stanie tylko? dodaje , ze dzwieki slysze od 10 tyś kilometrów - ogólnie od czasu zakupu. i dodatkowo prawie zawsze mam problem z wrzuceniem 1 biegu i wstecznego po odpaleniu auta?? Czy te ,,ciężkie'' wrzucanie biegów też dodatkowo świadczy o dwumasie oprócz tych stuków???
z góry dzieki za odpowiedź
tktktk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 22:33   #33
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

Cytat:
Napisał tktktk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, czy ktoś z Was wymieniał juz dwumase w benzynce... bo u mnie chyba już ją słychać, mam mondeo 1,8 125 KM duratec 2005 rok 200 tyś. km
Jak tak, czy myślicie , że można kupić uzywke? skoro tak często nie padają, raczej sie niby to nie zdarza, trzeba mieć pecha niby w benzynie, ale ja chyba mam. Wiec skoro sie nie zdarza to czy polecacie uzywke? Koszt nowej 4krotnie wyższy niż używki... I czy można samą dwumase wymienić czy razem z kompletnym sprzęgłem raczej???
A i co będzie jeśli będę jeździł i jeździł pomimo tych stuków? Jak się napsuje całkiem to co? Coś innego może się też przy okazji rozwalić? czy stanie tylko? dodaje , ze dzwieki slysze od 10 tyś kilometrów - ogólnie od czasu zakupu. i dodatkowo prawie zawsze mam problem z wrzuceniem 1 biegu i wstecznego po odpaleniu auta?? Czy te ,,ciężkie'' wrzucanie biegów też dodatkowo świadczy o dwumasie oprócz tych stuków???
z góry dzieki za odpowiedź
kolego pytasz czy można, pewnie że można. ale pytanie ile jeszcze chcesz pojeździć autem? jeśli krótko to ryzykuj, jeśli długo to nowa. napisałem ryzykuj, bo pomimo że jak to piszesz "tak często nie padają", Tobie jednak się odzywa. a co będzie jesli kupisz taką samą, używaną? dwumasy nie padają, ale Tobie padła więc innemu też mogła paść.
kupisz używke i jak długo wytrzyma, tego nikt nie.
ja na Twoim miejscu zakładałbym nową z kompletem sprzęgła i cieszył się miła i spokojną jazdą
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 14:01   #34
tktktk6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

Cytat:
Napisał fxgold Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego pytasz czy można, pewnie że można. ale pytanie ile jeszcze chcesz pojeździć autem? jeśli krótko to ryzykuj, jeśli długo to nowa. napisałem ryzykuj, bo pomimo że jak to piszesz "tak często nie padają", Tobie jednak się odzywa. a co będzie jesli kupisz taką samą, używaną? dwumasy nie padają, ale Tobie padła więc innemu też mogła paść.
kupisz używke i jak długo wytrzyma, tego nikt nie.
ja na Twoim miejscu zakładałbym nową z kompletem sprzęgła i cieszył się miła i spokojną jazdą
To może macie jakąs stronke gdzie można kupić najtaniej, no i konkretnie co musiałbym kupić, bylbym wdzieczny za odpowedź jak dla laika, może jakiś link sklepu polecanego?

fxgold dzieki za odzwe w ogóleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tktktk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 14:46   #35
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

ja u mnie w dieslu wymieniłem wszystko, dwumasę sprzęgło, wysprzęglik
szukałem części na w sklepie FORMOT w Chorzowie, ale Ty masz tam za daleko i pewnie ceny Cię powalą. gość ma oryginalne części do fordów i tylko do fordów
poza tym zostaje allegro i tym podobne serwisy aukcyjne
jakbyś chciał numer do chorzowa to daj znać
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 16:18   #36
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

tktktk6 weź się trochę wysil i przeczytaj cały aż cztero stronowy temat. Jest podane gdzie najtaniej kupić na obecną chwile przez internet
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 20:50   #37
tktktk6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

fxgold- a jak ci rąbło to czy coś poza dwumasą ucierpiało tez? Pytam czysto teorytycznie bo ja na 100% to nie wiem czy u mnie właśnie dwumasa siada...
Są jakies tan stuki, no i ciężko wchodzą biegi po odpaleniu silnika... czy te ciężko wchodzące biegi też o tym świadczą?
tktktk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 22:16   #38
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

Cytat:
Napisał tktktk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fxgold- a jak ci rąbło to czy coś poza dwumasą ucierpiało tez? Pytam czysto teorytycznie bo ja na 100% to nie wiem czy u mnie właśnie dwumasa siada...
Są jakies tan stuki, no i ciężko wchodzą biegi po odpaleniu silnika... czy te ciężko wchodzące biegi też o tym świadczą?
mnie jak rąbało to czasami sprzęgło chciało złamać kolano, a tak na poważnie, nie zauważyłem żeby coś ucierpiało. na pewno coś dostalo w dupę, ale na tyle nieznacznie że tego na razie nie odczuwam.
ale dwumasę sobie wymień, bo prędzej czy później zerwiesz ją całkowicie i nie ruszysz z miejsca
__________________
"Dać Polsce Śląsk, to jak małpie dać zegarek" David Lloyd George, 1919
"(...) z punktu widzenia 80 lat możemy powiedzieć, że małpa zegarek zepsuła" Jerzy Gorzelik, 2001
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 16:56   #39
tktktk6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

Cytat:
Napisał fxgold Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnie jak rąbało to czasami sprzęgło chciało złamać kolano, a tak na poważnie, nie zauważyłem żeby coś ucierpiało. na pewno coś dostalo w dupę, ale na tyle nieznacznie że tego na razie nie odczuwam.
ale dwumasę sobie wymień, bo prędzej czy później zerwiesz ją całkowicie i nie ruszysz z miejsca
No będę myślał nad tymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.- troche spory koszt cholerka, to jedyne co mnie odwleka przed wymianą. No ale dzieki za odpowiedzi
tktktk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 17:51   #40
huptas
ford::average
 
Avatar huptas
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: dwumasa + sprzeglo do 1.8 PB

To ze biegi ciężko po odpaleniu chodzą to u mnie norma, jakieś tam nie regulazne stuki to tez, mam tak od początku, monedeo mam juz pare lat, zrobiłem nim jakieś 160kkm i te biegi i stuki są od początku, aktualnie auto ma 240kkm i nic sie nie rozleciało i mam nadzieje ze w najbliższej przyszłości nie rozleci sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Cytat:
Napisał tktktk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fxgold- a jak ci rąbło to czy coś poza dwumasą ucierpiało tez? Pytam czysto teorytycznie bo ja na 100% to nie wiem czy u mnie właśnie dwumasa siada...
Są jakies tan stuki, no i ciężko wchodzą biegi po odpaleniu silnika... czy te ciężko wchodzące biegi też o tym świadczą?
huptas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.