Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2008, 21:24   #1
kingadominika
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Postów: 7
Domyślnie Fusion - awaria skrzynia biegów

Fusion, rocznik 03, półautomat. Po ruszeniu nastąpiła normalana zmiana z 1/2, ale nie nastąpiło przejście z 2/3 mimo zwiększonych obrotów. Miałam wrażenie, że auto jest na pozycji neutral, ale tak nie było. OStatkiem sił zjechałam. Pojawiła się żółta kontrolka ostrzegawacza. Wyłączyłam silnik. Po chwili uruchomiłam auto i przejechałam kikanaście metrów, aż do momentu przejścia z 2/3 - znowu to samo. Dojechałam do domu na 1 biegu (było blisko). Nie mam wstecznego, czasami wyświetlacz nie pokazuje żadnego biegu. Opcja manualna nie działa. Czy grozi mi wymiana skrzyni? Byłam w salonie Forda, ale bez auta i tam usłyszałam tylko taką propozycję. Czy przyczyną usterki może być to, że zaliczyłam pół godziny wcześniej sporą kałużę? :fcp25

kingadominika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 08:07   #2
helmut012
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Jeżeli moja rada może się na coś przydać to proponuję żebyś serwis omijał dużym kołem( chyba że cię na niego stać i masz nerwy ze stali). Są na rynku specjaliści od automatycznych skrzynek.
helmut012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 18:44   #3
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Dość nietypowe autko i nietypowy problem, obawiam się, ze tu pan "Henio wymieniacz" z dużym młotkiem nie poradzi sobie.
Wjechanie w dużą kałuże nie uszkodzi szkrzyni, ...mogło dojść do zalania elektroniki i jakiegoś zwarcia.
ASO jak zwykle stanęło na wysokości zadania na oczy nie widzieli autka a juz postawili diagnozę / wymiana całej skrzyni , bo to najłatwiejsze/ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukaj porady w innych warsztatach , może specjalistycznych od automatów.
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 20:51   #4
kingadominika
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Koledzy, to co ja mam to się nazywa przekładnia sekwencyjna Durashift EST. Hmmm... moje auto ma 5 lat, i przebieg 28000 km, to chyba dosyć mało. Czy taka skrzynia może się tak zwyczajnie popsuć? A co sądzicie o hipotezie, że mam zbyt mało płynu (oleju) w skrzyni? Wypatrzyłam dziś (ktoś mi pomógł patrzeć, bo sama bym na to nie wpadła) zbiorniczek z jasną cieczą, mający jakieś tajemne powiązania ze skrzynią, który zapełniony jest jedynie w 1/4!
Boże, żeby to było tylko to ....
P.S. Właśnie ładuje mi się jakiś pdf z opisem Fiesty z taką skrzynią, może znajdę tam coś mądrego
P.P.S.Dlaczego to się stało przed Świętami :fcp11
kingadominika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 23:27   #5
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Ten samochód masz od nowości?
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 11:06   #6
kingadominika
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Nie. Kupiłam go w czerwcu tego roku. Jest sprowadzany z Niemiec, więc instrukcję do niego mam po niemiecku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przekopałam internet i nie natrafiłam na żadną konkretną pozycję na temat tego auta :567:
kingadominika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 15:26   #7
kingadominika
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów Durashift EST

Chwilowo miałam nadzieję, że wszystko jakoś samo się naprawiło. Ale jak mawiają, nadzieja matką głupich. Po rozłączeniu akumulatora i jego ponownym podłączeniu wróciły wszystkie biegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przejechałam jakieś pół kilometra do świateł, gdzie musiałam się zatrzymać. Nie udało mi się osiągnąć wyższego biegu niż 2, auto przestało jechać i zablokowałam wszystkim przejazd stając dokładnie na środku skrzyżowania!!! W serwisie był mój ojciec i jemu powiedzieli, że nie mieli u siebie takiego auta jeszcze, ale mogą je zobaczyć w nowym roku. Pomocy, kto zna taki przypadek???
kingadominika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2008, 22:55   #8
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Z tego co piszesz Koleżanko, to najprawdopodobniej problem tkwi w elektronice - rozłączyłaś akumulator, zresetowały się błędy i było O.K.
Ostatnio kolega miał podobny problem z automatyczną skrzynią, ale w Volvo. Problem tkwił w .... czujniku temperatury zenętrznej w lusterku wstecznym (zostało uszkodzone w czasie kolizji) :fcp15
Nawet w serwisie nie wpadli na to od razu.
Tak że na razie nie wpadaj w panike, bo rozwiązanie problemu może być proste i tanie.
A jeżeli chodzi o wcześniejsze moje pytanie, co do tego, czy auto masz od nowości, to nieprawdopodobny wydał mi się przebieg tego samochodu. Toż to wypada niecałe 6 000 km/rok :fcp15 . Ja jeżdże bardzo mało, ale nigdy nie robiłem mniej jak 8 000. Więc coś tu jest nie tak...
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 19:14   #9
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Cytat:
Napisał Marcin73
Z tego co piszesz Koleżanko, to najprawdopodobniej problem tkwi w elektronice - rozłączyłaś akumulator, zresetowały się błędy i było O.K.
Ostatnio kolega miał podobny problem z automatyczną skrzynią, ale w Volvo. Problem tkwił w .... czujniku temperatury zenętrznej w lusterku wstecznym (zostało uszkodzone w czasie kolizji) :fcp15
Nawet w serwisie nie wpadli na to od razu.
Tak że na razie nie wpadaj w panike, bo rozwiązanie problemu może być proste i tanie.
A jeżeli chodzi o wcześniejsze moje pytanie, co do tego, czy auto masz od nowości, to nieprawdopodobny wydał mi się przebieg tego samochodu. Toż to wypada niecałe 6 000 km/rok :fcp15 . Ja jeżdże bardzo mało, ale nigdy nie robiłem mniej jak 8 000. Więc coś tu jest nie tak...
Wiesz jak to jest z przebiegami: ma być taki, jakiego oczekuje klient. Czyli stosunkowo niski. A do tego półautomata to nigdy nie miałem zaufania, nie przekonują mnie takie wynalazki. Dobrze, że póki co skrzynia działa, ale warto już teraz poszukać jakiegoś dobrego skrzyniarza, który ma orientację w temacie. ASO zdecydowanie omijamy w tym przypadku z daleka - takie awarie to nie na ich poziom. Niestety. :fcp4
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2008, 22:33   #10
greg70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2008
Skąd: Tarnów
Model: Fusion X 100
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Re: Fusion - awaria skrzynia biegów

Ten problem ze skrzynią co opisujesz miał mój kolega dokładnie to samo,usterka była w płytce co steruje skrzynią(koleś ten co naprawił stwierdził zimny lut ) skrzynia działała w stanie awaryjnym 1/2
greg70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.