Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2010, 20:32   #1
Krzychu____82
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Busko
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1992
Postów: 6
Arrow Wibrujący Wał Napędowy

Witam wszystkich serdecznie! Mam nie lada problem z wałem napedowym w tranzicie MAX Długi. Otoz problem zacząl sie po wymianie podpory wału. Auto przy predkosci 40/h zaczyna wibrowac i przestaje przed 80/h pozniej jest ok. Co moze byc tego przyczyną. Dodaz iz przy wymianie podpory pozaznaczelem wszystkie elementy wału in złozyłem je dokładnie wten sam sposób względem siebie jek przed wymiana podpory. Problem nadal jest uciazliwy. P O M O C Y !!!


Ostatnio edytowane przez Krzychu____82 ; 13-05-2010 o 19:08
Krzychu____82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 21:11   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Musiałeś jednak złożyć go inaczej lub może na flanszy przy moście się pomyliłeś, możliwe jest także, że w trakcie naprawy odpadł któryś z ciężarków wyważających... Pozostaje tylko jechać na wyważenie wału do specjalistycznego zakładu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 18:18   #3
Krzychu____82
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Busko
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1992
Postów: 6
Question Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Gdzie moge wywazyc taki wał i ile mnie to moze kosztowac. Mieszkam niedaleko Kielc???
Krzychu____82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 18:27   #4
pawcio71
ford::average
 
Avatar pawcio71
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK3 .Galaxy 2.0i.
Silnik: 2.0TDCI,2.0i lpg
Rocznik: 2007,1997
Postów: 172
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

U kowala w Konopiskach pod Częstochową.
pawcio71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 21:21   #5
Krzychu____82
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Busko
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1992
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Konopiska to sie w fifce pali. Na na Melanżu oczywiscie!!!
Po dokładnych oględzinach auta pod spodem okazuje sie ze problem nie jest taki błachy. Powodem takich wibracji jest uszkodzone łozysko przy wejsciu wału w przekładnie mostu(dyferencjał).
Czy wie ktos moze jak sie z tym uporać przy jak najmniejszym nakladzie finansowym??? Z gory dziekuje za Podpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Krzychu____82 ; 13-05-2010 o 19:10
Krzychu____82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 03:08   #6
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Kolego ja wymieniałem obydwie podpory z łożyskami także sytuacja mniej więcej taka sama. Odkręcasz wał od dyfra (torx - numeru nie pamiętam, ale ma łebek więc nasadka), wał w połowie rozpinasz i wymieniasz całość (lepiej kupić łożysko z podporą, samo łożysko i fartuch na nic się zda kiedy podpora jest zwichrowana). Koszt ok. 30-50zł (w zależności od lokalizacji). Generalnie po wymianie jednej podpory z łożyskiem, druga pada w krótkim odstępie czasu. Wał dla świętego spokoju też można wyważyć, to przedłuży życie łożysk.
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 07:38   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Krzychu, zależy jaki masz most. Czy zwykły z kołami na pięć szpilek, czy wzmocniony na sześć.
Ten pierwszy jest łatwiejszy do naprawy, bo całą główkę z przekładnią i satelitami wyciągasz z mostu i robisz na stole. Wymiana łożyska jest możliwa w skromnych warunkach warsztatowych.
Most wzmocniony (koła sześcioszpilkowe) to wyższa szkoła jazdy i inne warunki naprawy. Wyjątkowo upierdliwa rzecz w naprawie i regulacji.

Na Forum powinieneś odszukać konstrukcyjne rysunki tych mostów, jeżeli nie znajdziesz a byłbyś zainteresowany, daj znać.

W obu przypadkach sprawdź, czy nakrętka flanszy na wałku atakującym nie jest odkręcona i czy to nie jest przyczyną luzu na łożyskach.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-05-2010 o 07:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 19:22   #8
Krzychu____82
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Busko
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1992
Postów: 6
Talking Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Witam Ponownie! Dzisiaj po paru dniach deszczu udało mi sie wejsc pod autko i co sie okazało: sruba trzymająca flansze rzeczywiscie była ostro poluzowana, widac ze jakiś mechanior mlotkiem tam przy niej majstrował. Udało mi sie dociągnąc ponad 1.5 obroty, co na łozyskach stożkowych ma duze znaczenie, potem odpusciłem z 1/4 obrotu zeby w miare lekko sie kreciło. I tutaj wielkie podziekowania dla P. Wojtka . Po przykreceniu wału wszystkie odgłosy wycia ustąpiły. autko przy zmianie biegów płynnie zaczyna przyspieszać. Problem nadal tkwi jednak w wibracach jakie towarzysza przy predkosci od 40-80/h. Dzieki za podpowiedzi. Bede dalej kombinował. Ostatecznie trzeba bedzie wał wywazyc co raczej nie bedzie nalezało do tanich zabiegów. Pozdrawiam! Dodam ze most jest na szesc srub.(szpilek).

Ostatnio edytowane przez Krzychu____82 ; 19-05-2010 o 19:30
Krzychu____82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 19:33   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Krzychu, tam jest pomiędzy łożyskami zgniatalna tuleja, która włożona nowa daje po dokręceniu określonym momentem wstępne, stałe naprężenie pomiędzy łożyskami. Teraz jest już po ptakach z tą tuleją, ale siły na ataku są bardzo duże - tak więc luzu nie rób, dokręć nakrętkę do wyraźnego oporu. I tak przy pełnym momencie na 1-ce będzie tam powstawał luz... Przy stałym luzie most może gwizdać i stukać, a simering może podciekać (no i będzie wibrował wał).
Nie wiem czy miałeś Malucha, tam w łożyskach tylnych kół było identyczne rozwiązanie z tuleją likwidującą luz między łożyskami.
Sprawdź, czy ta nakrętka nie ma ochoty sama się odkręcać, powinna być z wkładką cierną.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-05-2010 o 19:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 22:14   #10
Krzychu____82
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Busko
Model: Transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1992
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Po nie spełna 1000 km niefarownie odkreciła sie sruba łaczaca sradkową czesc wału od ostatniej tep przy moscie. Jak nie trudno sie domyslic wał zarył w aswalt przy predkosci 90-h. Fuksem udało mi sie bez problemowo wyjsc z takiej sytuacji ale po złozeniu wału do kupy okazuje sie ze wał uległ uszkodzeniu(skrzywieniu) ostatniej czesci przy moscie. Czy było by mozliwe wymienić samą ta czesc wału czy koniecznie trzeba całyt wymwymieniać. i jeszcze pytanko czy ta czesc wału przy moscie bedzie pasować od krotkiego transita czy tylko z maXa ???
Krzychu____82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.