Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2008, 21:20   #21
marek_1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Postów: 88
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Ja postawilem na Nokian V. Oponka cicha i jest bardzo dobra i bardzo dobrze sie sprawia na mokrej nawierzchni. Placilem rok temu po rabatach 310 zl za szt. w Krakowie.

marek_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 09:24   #22
grzechoo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Skąd: Wa-Ma
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Cytat:
Napisał Zajka_BBA
Ja u siebie założyłem Hankook Ventus Prime i jak do tej pory nie mam powodów do narzekań. Mało znana firma, ale VW je montuje u siebie.
Ja miałem Hankooki jak sprowadziłem samochód i nic dobrego na ich temat napisać nie mogę. Strasznie głośne i zerowa przyczepność w deszczu. Trzeba się tez było nauczyć jeździc tak aby omijać koleiny w deszczu, bo samochód zachowywał sie jakby nie obowiązywały go zasady fizyki.
Oczywiście nie były to nówki.

Bardzo szybko zmieniłem je na Dunlop SP Sport FastResponse i ukazał się inny świat. Samochód jeździł jak po sznurku. Zarówno na suchym jak i na wodzie. Rewelacja. Polecam. Szczególnie, że cena jest więcej niż przystępna.

Następnie coś mnie podkusiło, aby kupić coś innego. Wybór padł na Pirelli P7. Mam je gdzieś tak od kwietnia. No i niestety żałuję, że nie kupiłem Dunlopów. Po suchym nie moge im nic zarzucić, ale na wodzie zachowują się niezbyt ciekawie. Preferuje raczej spokojny tryb jazdy i nigdy podczas ruszania Dunlopy mi nie zamieliły. Na Pirelli non stop mi się to przydaża (oczywiście gdy asfalt jest mokry). Podczas wjazdu w koleinę też jest niezaciekawie. Trzeba uważać. I ogólnie jak siedzę za kierownicą to jakoś nie czuje komfortu, że samochód jeździ tak jak ja chcę. Może więcej w tym psychologii, no ale tak po prostu jest.

Jeszcze z innego źródła mogę polecić Nokiany H. Kolega na nich jeździ i bardzo sobie chwali.

W swojej firmowej flocie mamy też parę Mondków i poruszają się one na jakichś Continentalach. Nie pamiętam teraz dokładnego typu. Kierowcy bardzo je sobie chwalą. No ale ich cena zaczyna sie od 600zł za sztukę, a to już przynajmnie dla mnie dosyć dużo.

pozdr.
grzechoo1
__________________
„(Światem) włada ten, kto sprawniej rozłupuje innym czaszki i w szybszym tempie nadmuc***e baby. A z ludźmi, trudno konkurować, zarówno w mordowaniu, jak i w chędożeniu...” - Yarpen Zigrin
grzechoo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 12:28   #23
Humer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Skąd: Szczecin
Postów: 43
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

a przepraszam ktoś coś może powiedzieć o tych Goodyerach Hydragrip:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Humer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 12:42   #24
Humer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Skąd: Szczecin
Postów: 43
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Cytat:
Napisał grzechoo1
Cytat:
Napisał Zajka_BBA
Ja u siebie założyłem Hankook Ventus Prime i jak do tej pory nie mam powodów do narzekań. Mało znana firma, ale VW je montuje u siebie.
Bardzo szybko zmieniłem je na Dunlop SP Sport FastResponse i ukazał się inny świat. Samochód jeździł jak po sznurku. Zarówno na suchym jak i na wodzie. Rewelacja. Polecam. Szczególnie, że cena jest więcej niż przystępna.

pozdr.
grzechoo1

a jak z głośnością tych Dunlopów, bo cena rzeczywiście jest zachęcająca
Humer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 14:10   #25
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Cytat:
Napisał Humer
a przepraszam ktoś coś może powiedzieć o tych Goodyerach Hydragrip:
http://www.motostrada.pl/opony/47550_Go ... AGRIP.html
tak ja mogę, zapomnij o nich jak najszybciej :fcp2
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 14:28   #26
grzechoo1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Skąd: Wa-Ma
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 38
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Cytat:
Napisał Humer
a jak z głośnością tych Dunlopów, bo cena rzeczywiście jest zachęcająca
Porównując je do P7, które teraz posiadam, to Dunlopy wypadają gorzej. Nie są niestety najcichsze, ale da radę wytrzymać.
W TDDI głośność nie stanowi problemu, bo i tak silnik zagłusza wszystko :fcp2 .

--
pozdr.
grzechoo1
__________________
„(Światem) włada ten, kto sprawniej rozłupuje innym czaszki i w szybszym tempie nadmuc***e baby. A z ludźmi, trudno konkurować, zarówno w mordowaniu, jak i w chędożeniu...” - Yarpen Zigrin
grzechoo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 14:39   #27
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Cytat:
Napisał jvc
Cytat:
Napisał Humer
a przepraszam ktoś coś może powiedzieć o tych Goodyerach Hydragrip:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tak ja mogę, zapomnij o nich jak najszybciej :fcp2

...dokładnie :fcp7 ....zapomnij....super ZĄB :fcp27
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 15:01   #28
SuMo
ford::beginner
 
Avatar SuMo
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Skąd: Wrocław / Bełchatów
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Wprawdzie mam Mondeo Mk2, ale ze swojej strony mogę polecić oponki Fulda Carat Progresso. Dostępne są w wielu rozmiarach, więc nie powinieneś mieć problemu z ich doborem (ja za swoje 205/60/R15 zapłaciłem 198 zł/szt z montażem). Są na prawde ciche (poprzednie Continentale, które miałem wogóle się do nich nie umywają) i dobrze trzymają na mokrej nawierzchni (producent się tym chwali a ja potwierdzam skuteczność tego typu bieżnika w kontakcie z wodą). Dla mnie to były priorytety - przeczytałem masę opinii na temat różnych opon i zdecydowałem się właśnie na takie, bo ludzie je pod tym względem chwalili. Póki co zrobiłem na nich 2000 km i uważam że są w porządku przynajmniej jak na ten pułap cenowy. Jeśli chodzi o ścieranie to ciężko cokolwiek powiedzieć przy takim przebiegu, bo tego po prostu nie widać. Wcześniej miałem Fuldy w mniejszym rozmiarze w Escorcie i tam również sprawowały się bardzo dobrze.
SuMo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 15:08   #29
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Cytat:
Napisał SuMo
Wprawdzie mam Mondeo Mk2, ale ze swojej strony mogę polecić oponki Fulda Carat Progresso. Dostępne są w wielu rozmiarach, więc nie powinieneś mieć problemu z ich doborem (ja za swoje 205/60/R15 zapłaciłem 198 zł/szt z montażem). Są na prawde ciche (poprzednie Continentale, które miałem wogóle się do nich nie umywają) i dobrze trzymają na mokrej nawierzchni (producent się tym chwali a ja potwierdzam skuteczność tego typu bieżnika w kontakcie z wodą). Dla mnie to były priorytety - przeczytałem masę opinii na temat różnych opon i zdecydowałem się właśnie na takie, bo ludzie je pod tym względem chwalili. Póki co zrobiłem na nich 2000 km i uważam że są w porządku przynajmniej jak na ten pułap cenowy. Jeśli chodzi o ścieranie to ciężko cokolwiek powiedzieć przy takim przebiegu, bo tego po prostu nie widać. Wcześniej miałem Fuldy w mniejszym rozmiarze w Escorcie i tam również sprawowały się bardzo dobrze.
Ale MK2 to starsze zawieszenie jest tam opony nie ząbkują a tu przy kierunkowych szczególnie takie ryzyko istnieje , dlatego między innymi producenci teraz skłaniają się bardziej do opon asymetrycznych lub symetrycznych, opony kierunkowe generalnie z założenia będą przeznaczone do samochodów sportowych.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 16:09   #30
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie Re: [MK3] jakie polecacie letnie opony

Cytat:
Ale MK2 to starsze zawieszenie jest tam opony nie ząbkują a tu przy kierunkowych szczególnie takie ryzyko istnieje , dlatego między innymi producenci teraz skłaniają się bardziej do opon asymetrycznych lub symetrycznych, opony kierunkowe generalnie z założenia będą przeznaczone do samochodów sportowych.
nie miałem kierunkowej opony w moim służbowym aucie była to opona good year i takie piekne ząbki że hej... przy wymianie facet nawet nie zaglądając na marke zapytał good year ?? ja mówie tak! a on na to: tak myślałem ......
thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.