Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2008, 19:31   #1
chudino
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-03-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TD

Witam
Mam mondeo z 97 r z silnikiem 1.8 TD. Ostatnio miał zmieniany rozrząd i "mechanicy" sie męczyli żeby go spowrotem ustawić. Okazało się że przyczyną tego że nie mógł zapalić był zapchany filtr paliwa. Po wymianie zapalił, ale w dalszym ciągu zanim odpali to musi z 4 razy obrócić silnikiem. Przed wymianą rozrządu odpalał po połowie obrotu. Zauważyłem też że jak się przytrzyma obroty na 1300 to czuć małe drgania. Czy może to być źle ustawiony kąt wtrysku?? Jak pojechałem do tych partaczy to stwierdzili że to nie jest wina ustawienia rozrządu bo jak by przestawili o jeden ząbek na pompie to by w ogóle nie zapalił. Może mi ktoś pomóc?? Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje

chudino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 08:35   #2
mecenas5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2007
Skąd: Wyszkow
Model: mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TDI

lepiej zmień mechanika jedz do innego mechanika zeby sprawdził ci ten rozrzad bo moze cie to drogo kosztowac :fcp29
__________________
mkIII 2.0 TDDI 115KM 2001r.ghia
mecenas5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 10:34   #3
jarzab
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2007
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 133
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TDI

Dokladnie tak jak mowi mecenas5 zmien mechanika po wymianie rozrzadu autko ma chodzic jak przed wymiana musieli cos poj.......c na 100% w paru autkach wymieniali mi rozrzad i palily na dotyk :fcp26 :fcp29
__________________
Wszystkie drogi prowadządą do domu
http://img131.imageshack.us/my.php?imag ... 130ex4.jpg
jarzab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 10:57   #4
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TDI

Pasek trzeba jeszcze raz założyć tylko sumiennie, bo Twój mechanik przesuną pasek o ząb lub dwa i tu jest przyczyna. Nie zmieniaj mechanika, bo będziesz musiał ponownie płacić za ustawienie, jedź do tego co to robił i niech poprawia. W benzyniaku owszem, na źle założonym pasku auto nie zapali, chociaż myślę, że jak o jeden ząb by był przesunięty to może i by zapalił :fcp1
A i apropo Twojego silnika to masz TD a nie TDI :fcp1
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 11:16   #5
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TDI

na pewno masz przestawiony rozrząd. kiedyś widziałem golfa z przestawionym rozrządem i odpalał ale klekotał drgał i ogółem z****nie silnik pracował.

elmo_mc benzyna na przestawionym rozrządzie też odpali jak jeden ząbek będzie przestawionaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko zawory stukają a można i silnik zniszczyć.
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 11:20   #6
marek_1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Postów: 88
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TDI

Przylanaczam sie do wypowiedzi powyzej. Tez tak mialem w poprzednim aucie tzn odkupilem auto od goscia ktory wymienial rozrzad w Fordzie w Austrii i tez mu nie chial palic. Panowie w serwisie uwarzali ze wszystko zrobili dobrze i zaczeli regulowac kat wtrysku na pompie.Jak i to nie pomoglo to chcieli wymieniac pompe wtryskowa. A ja odkupilem auto za smieszne pieniadze i w Polsce mechanik zalozyl rozdrzad jeszcze raz bo byl przestawiony o jeden albo dwa zabki juz nie pamietam i autko smigalo super. Oczywiscie nie obeszlo sie bez ponownego ustawiania kata wstrysku ktory panowie przestawili. takze niech mechanik rozbiera rozdrzad i niech ustawia od nowa.

Nawet niech ci pompy wstryskowej nie ruszaja bo sie dopiero beda dzialy jaja. Jak by co to od tego jest pompiarz.
marek_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 12:13   #7
chudino
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-03-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TD

ok dzięki wszystkim za pomoc. A czy można to sprawdzić podpinając w serwisie pod kompa?? Jakbym miał jakiś wydruk to bym im kazał oddawać kase :fcp2 Sorry za te głupie pytania ale od nie dawna jestem posiadaczem mondzia i jestem całkiem zielony w jego sprawach :fcp22
chudino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 17:29   #8
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TD

Jak Twój "mechanik" będzie się upierał że jest wszystko dobrze, to zaproponuj mu wspólną wizytę w servisie, z propozycją, że jeżeli rozrząd jest dobry to Ty płacisz, a jeżeli jest źle ustawiony to on pokrywa koszty serwisu. Myślę, że przemyśli sprawę i sprawdzi ponownie swoją fuszerkę :fcp3
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 19:31   #9
chudino
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-03-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TD

a orientuje się ktoś czy można sprawdzić poprawność ustawienia rozrządu podpinając samochód pod komputer :fcp9
chudino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 20:24   #10
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [mk2] ciężko zapala po wymianie rozrządu TD

Nie jestem pewien, ale wątpię. Silniki 1.8 TD nie grzeszą nadmiarem elektroniki :fcp2
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.