Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2008, 17:45   #1
darecki1979
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Postów: 69
Domyślnie [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

Witam,mam problem z ubywającym plynem od chlodnicy ,wyciek jest niewielki rzadko dolewam plyn ale do rzeczy,mechanik stwierdzil mi wyciek od spodu auta i powiedzial ze to metalowy przewod plynu chlodniczego kolo filtra oleju lub do podstawy filtra oleju,I jest problem aby sie tam dostac i potrzeba ten przewod zespawac spawarka ale nie elektryczna lub wymienic na nowy ,Moje pytanie brzmi czy ktoś wymienial taki przewod lub spawal i czy można dostac taki przewod?

darecki1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 17:49   #2
marek_1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Postów: 88
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

Witam.
Spawania nie polecam bo pospawasz i niewiadomo na ile to wystarczy. Ja wymienial ten przewod w poprzednim Mondeo. W serwisie napewno to maja cena okolo 150 zl. Pozdrawiam
marek_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 18:08   #3
darecki1979
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Postów: 69
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

a jak z robocizna?ile kosztuje i czy duzo rozbierania bo ciezko tam sie dostac
darecki1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 18:10   #4
darecki1979
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Postów: 69
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy to jest to?
darecki1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 18:36   #5
okun911
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

to nie to.
tez miałem ten problem, nigdzie nie moglem znaleźć tego przewodu a w serwisie chcieli 300zł za samą część, więc wygiąłem kawałek rurki (ok. 1cm średnicy to ma) dokręciłem uchwyty i zamontowałem i działa bez problemu, już pół roku.
okun911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 19:38   #6
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

Witam,
kolego darecki1979 czy chodzi Tobie o tą rurkę co na zdjęciu jest u mnie na niej kropla wody? Jeśli tak to u mnie tez cieknie ta rurka. Idzie ona z boku misy olejowej i gdzieś w okolicy filtra oleju jest podłączona? Tez muszę z tym zrobić porządek i myślałem jakby kawałek cieknący uciąć a przedłurzyć wężykiem gumowym.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 20:24   #7
marek_1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Postów: 88
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

u mnie cieklo przy uchwycie mocujacym ten przewod. Wyszlo to na jaw jak mi wymieniali sprzenglo. Oczywiscie nie bylo wtedy tego przewodu i tez mi go dorabiali i jezdzilem tak jakies dwa miesiace (nic sie wtedy nie dzialo) ale w koncu go wymienilem bo nielubie jak cos nie jest pewne na 100% chociaz pewnie bym jezdzil do dzis. Decyzja nalezy do ciebie. Z wymiana jest troche ciezej ale moj super mechanik sobie z tym jak zwykle poradzil i do bardzo szybko . Pozdrawiam
marek_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2008, 21:19   #8
darecki1979
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Postów: 69
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

kolego Dempsey zdjecie jest nie najlepszej jakosci ale to jest raczej to samo,dokladnie jest tam kropla tak jak piszesz w okolicach filtru a nie wiem czy gumowy przewod dorobisz?nie wiadomo w ktorym miejscu to cieknie ale napewno przewod trzeba wyjac i moze zespawac albo nowy ,napisz jak sobie poradziles z tym i czy dużo ci ubywa plynu od chlodnicy Pozdrawiam
darecki1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2008, 06:21   #9
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

no zdjęcie nie ciekawej jakości bo robione z kanału telefonem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyciek mam dokładnie w tym miejscu gdzie jest widoczna ta kropla (na odcinku ok. 2cm skorodowana rurka) napewno wyciek nie jest z innego miejsca bo reszta rurki jest suchutka. Ubytek w płynie niewielki (w przybliżeniu na 8tys km. dolać musiałem ok. 200ml) dlatego też cały czas zwlekam z tym brak czasu na rozgrzebanie autkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale właśnie myślę, że zrobię w ten sposób jak pisałem tzn. obetnę tą końcówkę (skrócę) i połączę kawałkiem gumowego węża.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2008, 12:20   #10
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Re: [MK2] Metalowy przewod plynu chlodniczego

Cytat:
Napisał okun911
to nie to.
tez miałem ten problem, nigdzie nie moglem znaleźć tego przewodu a w serwisie chcieli 300zł za samą część, więc wygiąłem kawałek rurki (ok. 1cm średnicy to ma) dokręciłem uchwyty i zamontowałem i działa bez problemu, już pół roku.
Ja tez tak zrobiłem. Na początku miałem też taki plan jak Ty (uciąć kawałek i przedłużyć wężem gumowym), ale jak tą rurkę wybrałem i poczyściłem szczotką drucianą, to się zrobiło sito!! Byłem zdziwiony, że mi płyn nie wyleciał, wszystko sie trzymało na rdzy. Osobiście polecam Ci naprawe tego jak najszybciej, bo jak się rozszczelni na dobre, to płyn moze wyciec w kilka minut (a na temperaturę nie spoglądamy przecież co chwilę, no przynajmniej ja). Pozdrawiam.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.