Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2008, 18:42   #1
Fabek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Sobienie Jeziory
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie [Mk3] naprawa rozrusznika

Wiatm,
Posiadam Mk3 2.0TD z 2001r ( w nowej budzie) i coś mi sie rozrusznik psuje- chyba bendiks albo coś ze szczotkami. Znacie jakiś dobry serwis w wawie i oczywiści nie drogi? Jak myślicie ile bedzie kosztowała naprawa?

jak przekręcam kluczyk to tak jakby nie załapywał i sie kręcił i jest słychać tylko taki gwizd.
co to moze być?

Fabek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2008, 18:47   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

Cytat:

jak przekręcam kluczyk to tak jakby nie załapywał i sie kręcił i jest słychać tylko taki gwizd.
co to moze być?

najprawdopodobniej do wymiany bendix
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2008, 19:49   #3
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

A to bezwładnościowy rozrusznik (ze sprzęgłem bezwładnościowym), że ma bendix???

Moim zdanie to jedno kieruknowe sprzęgło zębnika czyli cały zespół sprzęgający rozrusznika się sypnął
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2008, 19:53   #4
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

Tak czy siak rozrusznik do wyjęcia i do dobrego elektryka samochodowego.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 08:35   #5
yoris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2005
Skąd: z daleka
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

Miałem ten sam problem niedawno ale problem tkwił gdzie indziej.
Przyczyną takiego działania rozrusznika było zuzyte koło dwumasowe. Opiłki metalu z koła wsypywały się do rozrusznika i blokowały bendiks. Poza wymianą koła dwumasowego, co jest na forum szczegółowo opisywane, rozrusznik udało mi sie uratować bez wiekszych kosztów i komplikacji. Wymieniłem jedynie małe łożysko przy bendiksie, dokładnie wszystko wyczyściłem i chodzi jak nowy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do przyczyny awarii jestem całkowicie pewny poniewaz gdy po raz pierwszy zamiast obracać silnik z rozrusznika słychać było tylko gwizd wyjąłem rozrusznik i po wyczyszczeniu z opiłków działał dobrze, niestety koło dwumasowe tak się ścierało że po około 3 tygodniach w rozruszniku nazbierało się znów pełno opiłków i sytuacja się powtórzyła. Po wymianie koła przyczyna ustała i rozrusznik działa jak należy.

Pozdrawiam
yoris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 09:52   #6
Fabek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Sobienie Jeziory
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

dzięki serdeczne za udzielone odp.
ile kosztuje wymiana koła dwumasowego?? droga jest to sprawa??
dziś jade do serwisu ciekawe co mi powiedzą i ile krzykną za tą przyjemność.
Pozdrawiam :fcp29
Fabek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 10:05   #7
pete2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: W-wa
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

Koło 770 zł, od razu sprzęgło kompletne z wysprzęglikiem 840 zł, wysyłka 30 zł. Robocizna 350 zł. Właśnie mi się wymienia. Czyści kieszeń lepiej niż żona ;-)
pete2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 11:27   #8
twinpoint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115PS decat
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

:fcp1
Cytat:
Napisał pete2
Koło 770 zł, od razu sprzęgło kompletne z wysprzęglikiem 840 zł, wysyłka 30 zł. Robocizna 350 zł. Właśnie mi się wymienia. Czyści kieszeń lepiej niż żona ;-)
Heh... to jeszcze nic - mogę Ci wskazac serwis który wyczyści lepiej niż Twój mechanik z żoną razem wzięci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale od początku - miałem takie objawy jak ty - zozrusznik gwiżdze - a samochód jak zaklęty - ani zaklekotać.
Telefon do serwisu: przez telefon nie ma porad - prosze przyjechac - obejrzymy. Żona pomogła popchać - jedziemy. Na ogledziny czekam godzinę - bo cały serwis szuka kluczy od samochodu po który przyjechał klient - atmosfera nerwowa - lepiej się nie narażać :fcp1 - czekamy grzecznie. Nasza kolej - idziemy do samochodu - prosze odpalić.
Sekunda i pełna diagnoza na słuch. Zalecenia doradcy zerwisowego:
- wymiana rozrusznika,
- wymiana sprzęgła,
- wymiana wysprzęglika - bo piszczy (słyszał to mimo iż samochód nie odpalił),
- wymiana koła dwumasowego, I UWAGA !!!:
- wymiana kompletu napędu osprzętu: pasek, koło pasowe, napinacz, rolka - bo jak wymienie samo dwumasowe bez pasowego i paska - to się będzie ślizgało po pasku i nie odpalę samochodu.
To powiedział doradca - ciekawe tylko jak mechanik założyłby pasek na koło dwumasowe - ale podobno nie ma rzeczy niemożliwych. Możnaby założyć nowy wątek jak to zrobicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Podsumowanie: koszt kompletu przeniesienia napędu: 1270 zł, sprzęgło: 799 zł, koło dwumasowe 1340 zł , wysprzęglik 465 zł, rozrusznik - 970 zł - pod warunkiem że zostawie swój. Robocizna: 800-900 zł. Wiedza jakiej brak doradcy serwisowemu: bezcenna. Podobnie jak mój czas, ale muszę czekać od piątku do następnego czwartku z wymianą.
Reasumując: strata czasu i pieniędzy (zwłaszcza na komplet napędu osprzętu - który nie ma nic do rozrusznika)

Jadę bez umówionej wizyty do Bratforda do Radomia w poniedziałek rano. Wymieniałem tam kiedyś wtryski - zrobili idealnie, szybko i tanio, więc może oni pomogą z rozrusznikiem. 8.00 jestem na miejscu. Pełne zaskoczenie: z prawie 6.000 zł jakie miałem zostawic w Fordzie - tu wydam tylko 2500 - oczywiście tylko na częściach oryginalnych - a nie zamiennikach.
Cała robota trwa od 8.30 do 12.00. Przy okazji chce wymienić filtr paliwa i powietrza - tak jak zalecali przy wymianie wtrysków - dostaje gratisowo. Przy okazji wymieniam olej - juz blisko do 20.000 od ostatniej wymiany - tu tez rabacik :fcp1 .

Może to tylko moje odczucie - ale w serwisach chyba coraz bardziej brak kompetentnych ludzi - albo mająprowizję od wymiany napędu osprzętu - bo delikatnie mówiąc, ktoś chciał mnie zrobic w bambuko.

Wazelina nie wazelina - i nie wiem czy ktoś nie potraktuje tego jak kryptoreklamy - ale w Bratfordzie naprawdę nie można narzekać na brak kompetencji czy to, że oleeją człowieka i powiedza, żebym wpadł za 4 dni bo są zawaleni robotą. Fakt - byli - ale wiedzą - że jak samochód nie odpala - to nie jest sprawa która można sobie odłożyć na kilka dni.
__________________
TWIN
twinpoint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 12:44   #9
Fabek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Sobienie Jeziory
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

oooo ja piepsze, Pamowie nie gniewajcie sie, ale mam nadzieje, że nie macie tacjii i to tylko ten bendix, bo jak coś to ja wale tą robote i wole opchnąć auto- kurde takie koszty- głowa mała.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fabek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 13:02   #10
Fabek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Sobienie Jeziory
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] naprawa rozrusznika

aaa, nie wiem jak było w Waszym przypadku, ale mi jak go troche pomęcze to w końcu załapuje i zapala, nieraz jest tak, że za pierwszym podejsciem pali, wiec to może jednak nie jest to koło dwumasowe, tylko cos z tym rozrusznikiem?? jak myślicie?
:fcp29
Fabek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.