Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2010, 21:21   #441
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak miałem okazję sprawdzić Vmax, to akurat żona była obok, a nie chciałem słuchać marudzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak jest w tym modelu, bo nie miałem okazji sprawdzać, czy licznik zawyża (czytaj nie zrobiono mi zdjęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ale w poprzednim modelu jak zauważyłem przenośny radar, to zdążyłem tylko spojrzeć na licznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., który wskazywał ciut powyżej 100. Zdjęcie pokazało 101, więc dokładność wskazań jest duża. Maks jaki osiągnąłem testowo w sprzyjających warunkach z silnikiem 1,25 to prawie 180.
A 6 bieg, owszem przydałby się. Słychać różnicę w hałasie.

Obawiam się, że nie kupisz następnej generacji Fiesty z 2.0 nawet w ST, prędzej 1,6turbo.
Nie nooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak 1.25 przyciąłeś prawie 180, to nie mam pytań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jestem spokojny o prawie 200 moim przyszłym 1.4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to, że w Fordach nie ma elektronicznej blokady Vmax, a 1,6 turbo w przyszłości, czemu nie ? Tylko musi mieć oficjalną Vmax przynajmniej 200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.

Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 21:30   #442
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na autostradzie jakoś tak lubię sobie spokojnie wędrować więc w 80% przypadków nie przekraczam 120km/h... jak jeżdżę max 110 to przynajmniej spalanie na kompie mam na poziomie +-5.5litra/100km

a co do hałasu to moim zdaniem jak na tą klasę auta jest lepiej niż powinno byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szóstki brakuje ale tragedii też nie ma... śmieszna sprawa jeszcze jest z tymi przełożeniami w fieście bo jak mnie natchnie na eco-driving to przy 50km/h wrzucam już 5-ty bieg i auto spokojnie brnie do przoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. A wczoraj niestety zepsuła mi się klamka od drzwi kierowcy i się nie chce zawsze otwierać:/
Eeee, to jak jeździsz na audzie prawie zawsze max.120, to szkoda dla Ciebie 1.6, Caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze spalaniem minima najlepiej bije KAczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoja opinia o hałasie jest już kolejną z licznych chwalących jego nawet niższy poziom od spodziewanego. To mnie bardzo cieszy, bo jadąc do np. Beneluxu fajnie będzie łyknąć niemieckie audy ze średnią np.155 i przy tym mieć jeszcze hałas w normie, jak przypuszczam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No eco-driving na tym polega - jak najniższa prędkość na jak najwyższym biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A klamka coś za szybko odmówiła współpracy - muszą gwarancyjnie zrobić, tylko ciekawe czy zrobią to "od ręki" max. w godzinę czy dostaniesz auto zastępcze, bo braknie im jakiejś części ?
Życzę 5 minutowej naprawy ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 23:59   #443
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Nie wiem czy takie wrzucanie wyższych biegów na zbyt niskich obrotach jest dobre. Zwłaszcza jak się wciska pedał gazu na maksa. Ja głównie jeżdżę do maks momentu. Choć też mi się zdarza schodzić do 1200obr na piątce i nawet ciągnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jest opcja, że nie naprawią Caligatorowi od ręki, ale też powiedzą, że auta zastępczego brak, jak to często u nasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam nadzieję, że tak nie będziesz miał. Napisz później co było przyczyną usterki.
Widocznie Caligator lubi liczbę 120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 17:26   #444
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Boncio, nie no, też nie jestem zwolennikiem ekstremalnie ekonomicznej jazdy, bo to przestaje być przyjemne, wlec się 50 na godz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko tak żartowałem z Caligatora, że nabył Fiestkę z max-silnikiem, a jeździ tak (po autostradzie), że by mu 1,25 spokojnie wystarczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A 1,25 ma najmniejsze spalanko z oferowanych Fi oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 19:49   #445
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Dobra mam Fiestę 2009 1.6 TDCI 90 KM

Wygład zewnętrzny 5+
Wygląd wewnątrz 5
Niestety jakość plastyków i wykonania kokpitu trochę biedna. A skórzana kierownica dziwnie sztuczna.
Co do silników to wybór jest ok (ja w poprzedniej fieście miałem 1.25 benzynę i byłem z niej baaardzo zadowolony)

Co do 6 biegu to muszę przyznać że brakuje. Przy szybkiej jeździe są za duże obroty przez co komfort jazdy spada. Ta polityka firmy nie dotyczy tylko fiesty bo w c-maxie 2007 1.8 benzynie również nie mam szóstki przez co szybka jednostajna jazda jest mniej komfortowa.

Masa jest niewielka więc 90 koni to czysta przyjemność.
W trasie pali poniżej 5l/100km.
A teraz subiektywna uwaga. Wydaje mi se że jego cena jest przesadzona. Bardzo drogo chcą za ESP ( dopiero od 2010 jest w standardzie )
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 20:14   #446
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

zaleta nowej fiesty jest zawieszenie, ktore jest bardzo wytrzymale. Dzis do prostowania oddałem felge stalową (na szczescie) i musiałem kupic nową opone (stara została przecieta z boku) , okazuje sie ze falgi sa stosunkowo miekie ...
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 21:51   #447
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra mam Fiestę 2009 1.6 TDCI 90 KM

Wygład zewnętrzny 5+
Wygląd wewnątrz 5
Niestety jakość plastyków i wykonania kokpitu trochę biedna. A skórzana kierownica dziwnie sztuczna.
Co do silników to wybór jest ok (ja w poprzedniej fieście miałem 1.25 benzynę i byłem z niej baaardzo zadowolony)

Co do 6 biegu to muszę przyznać że brakuje. Przy szybkiej jeździe są za duże obroty przez co komfort jazdy spada. Ta polityka firmy nie dotyczy tylko fiesty bo w c-maxie 2007 1.8 benzynie również nie mam szóstki przez co szybka jednostajna jazda jest mniej komfortowa.

Masa jest niewielka więc 90 koni to czysta przyjemność.
W trasie pali poniżej 5l/100km.
A teraz subiektywna uwaga. Wydaje mi se że jego cena jest przesadzona. Bardzo drogo chcą za ESP ( dopiero od 2010 jest w standardzie )
Wiadomo, koszt wykonania silnika o parę cm3 większego jest znikomy, a cena mocno rośnie, też przez takie zabiegi, jak pozastandardowe ESP = po extra cenie. Firma chce zarobić na tych, co chcą poszaleć mocniejszym autkiem - znaczy stać ich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale pocieszające, że jesteś dość zadowolony z tego dieselka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 21:56   #448
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał kuzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaleta nowej fiesty jest zawieszenie, ktore jest bardzo wytrzymale. Dzis do prostowania oddałem felge stalową (na szczescie) i musiałem kupic nową opone (stara została przecieta z boku) , okazuje sie ze falgi sa stosunkowo miekie ...
Twoja Kobitka, oprócz zrywania krawężnikami dyfuzora, gnie też felgi ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Stalowe są kowalne bardziej od alusów. Podobno alusy nie gną się, tylko przy bardzo silnym uderzeniu pękają, ale generalnie są dużo bardziej wytrzymałe od stalek. Cenka też odpowiednio wyższa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cała moja nadzieja w najmniejszej średnicy stalek (14 cali) i przez to w wysokiej oponie, no i w ostrożnej jeździe na pozimowych drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 21:58   #449
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Oj jestem i to bardzo. Tylko nie wiem czy żonie go oddam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo to jej auto. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do felgi to nowiutką felgę stalową zgiąłem pierwszego dnia roztopów. O kołpaku nawet nie wspomnę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko od razu się przyznam że to trochę moja wina bo opony nie były podpompowane żeby lepiej się trzymały w zimie.

Acha jak ktoś zainteresowany jest tanimi felgami oryginalnymi i nieoryginalnymi do forda to dajcie znać. Ja za felgę 14 " nową oryginalną szerokości 5,5" zapłaciłem 30 zł
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI

Ostatnio edytowane przez glucosum ; 02-03-2010 o 22:01
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 23:02   #450
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) I jestem spokojny o prawie 200 moim przyszłym 1.4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(...).
Nie liczyłbym nawet na 180 km/h. 1.4 w manualu ma v-max 175 km/h. Także w najlepszym przypadku na liczniku będziesz miał jakieś 190 w wyniku przekłamania wskazań.

Zresztą po co ta prędkość? Moja fiesta powyżej 130 km/h staje zwyczajnie nieekonomczna. Chociaż, tu wielka pochwała małego auta, nawet przy 170 km/h (i więcej) na zegarze, jazda jest równa i stabilna.

Co do indeksu prędkości to w letnich Continentalach, które przyszły z autem mam 210, ale na zimę kupiłem 190, bo szkoda dopłacać do samego indeksu.


A teraz łyżka dziegciu! Zaliczyłem dziś (choć patrząc na datę umieszczenia postu to wczoraj) mega wpadkę. Otóż auto po tygodniowym postoju na parkingu nie chciało się nawet otworzyć. Aku rozładowany dokumentnie.

Wezwałem Ford Pomoc, zjawili się szybko, po ok 20-25 min, i udało się auto uruchomić zasilając akumulator. Okazało się nie wyłączają się przednie (tylko) światła mijania, mimo przełącznika w pozycji 0 i zamkniętego auta. Wróciłem do domu, Poznań - Śląsk, i w Rencarze w Rybniku, wymieniono mi przekaźnik z funkcji "follow me home". Problem zniknął, auto hula, zobaczymy jutro co z aku.

Hipoteza jest taka, że po odstawieniu auta na parking poszedł przekaźnik i włączyły się światła "follow me home" co rozładowało akumulator. Ciekawe jest jednak to, że gdy zostawiałem auto to światła nie świeciły, więc przekaźnik zepsuł się, gdy auto po prostu stało... Zobaczymy co dalej...

Ostatnio edytowane przez mancat ; 02-03-2010 o 23:07
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.