Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2016, 09:01   #501
lampa naftowa
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: TDCI 1997 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto-rap Terenowa. Tylko nie licz na termin typu dwa dni tydzień, a raczej miesiąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a masz może kontakt do tego warsztatu ? , dzwonie na ten z internetu (364 44 02) ale nie nikt nie odbiera , być może przerwa świąteczna

pozdrawiam

lampa naftowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 09:40   #502
thed
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-09-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Wrocław i okolice --> zależy mi na regulacji luzów zaworowych w silniku Duratec 2.0 HE Pb 145KM, samochód Ford Focus MK2 2008-2011.
Czy są tutaj na forum klubowicze, którzy korzystali z takiej usługi i polecają mechaników konkretnie co do tego modelu silnika?

Pytanie techniczne: czy przy regulacji tych luzów należy spuścić i wymienić cały olej + filtry, czy operacja wiąże się tylko ze zdjęciem górnej pokrywy + wymiana uszczelki?

Ostatnio edytowane przez thed ; 30-12-2016 o 10:40
thed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 16:03   #503
Gresos
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 28-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 ON
Rocznik: 2010
Postów: 90
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Macie jakiegoś dobrego blacharza/lakiernika ? Mam uszkodzony zderzak , drzwi pasażera i błotnik po stronie pasażera tył.
Gresos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 17:47   #504
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Kiedyś dobrze robili w Auto Klinice przy Prudnickiej, ale nie wiem czy jeszcze działają.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 23:19   #505
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Gresos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Macie jakiegoś dobrego blacharza/lakiernika ? Mam uszkodzony zderzak , drzwi pasażera i błotnik po stronie pasażera tył.
Pan Artur Mazur, na Pełczyńskiej 98 bodaj. Reszta do znalezienia w internecie.
Prostował mi wgnieciony próg, pomalował, zakonserwował...wziął za to 150 zł.
Inni śpiewali nawet po 600 zł.
Robi porządnie i uczciwie, co najważniejsze nie zdziera. Dlatego czeka się u niego na termin tygodniami.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 07:37   #506
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Chcę serwisować już drugiego Forda u p. Andrzeja Pacuły - serwis RAP Wrocław ul. Terenowa. Terminy ma dość odległe - kilkanaście dni, 2 tyg, ale do tej pory byłem bardzo zadowolony z umówionych terminów i jakości prac.

Jedyne zastrzeżenie to do cen części.. Trochę sobie strzela w stopę bo daje dokładną rozpiskę długopisem z numerami wymienionych części i numerami oryginalnych -

olej silnikowy 5w30 3,8L - 126zl
filtr oleju - 53zl
filtr powietrza - 48zl
filtr paliwa - 231zl
plyn do chlodnic 75zl

porownalem ceny w sklepach internetowych no to wszystkie jego ceny sa 40-50% wyższe. Mechanicy chyba mają zniżki w hurtowniach?

Nie chcę robić tak że iść do niego z częściami kupionymi w internecie, ale to jest chyba jawne dokręcanie zarobku na częściach.. Tym bardziej że robocizna u niego też tania nie jest.

Co sądzicie?
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 08:15   #507
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co sądzicie?
Ja sądzę, że mechanik to nie instytucja charytatywna i jeść musi. Narzędzia się same nie kupią itp... Porównujesz ceny do cen z netu ale On tam raczej nie kupuje. Jedź do sklepu motoryzacyjnego i np. kostka stacyjki tam kosztuje 65zł, a w necie 29,90. Do nich też pretensje będziesz miał że zarobić chcą? Tylko jeszcze do ceny z netu dolicz 19zł za kuriera to już różnica maleje.

Zacznij robić sam to jeszcze na robociźnie oszczędzisz.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 15:10   #508
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę sobie strzela w stopę bo daje dokładną rozpiskę długopisem
no trochę strzela bo w tych warsztatach co znam to klient dostaje fakturę ze sklepu/hurtowni a nie "długopisem"
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 16:37   #509
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Mechanik ma zarabiać przede wszystkim na USŁUDZE, a nie na częściach. Cena detaliczna w sklepie jest dla detalisty. Warsztat ma duże rabaty w hurtowniach, więc na pewno nie ma cen detalicznych na części. Stąd też mechanik zawsze ma swoją marzę. Grunt, żeby nie przeginal, bo klientowi musi się jednak opłacać brać części u mechanika, a nie kupować samemu.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 19:53   #510
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warsztat ma duże rabaty w hurtowniach
Takie same jak sklep, a do sklepu nikt pretensji nie ma.
Żeby nie było to nie mam warsztatu itp..
Rozumiem jak to zwyczajnie działa. Nie budzi to we mnie emocji.
Od lat robię sam, a do mechanika jadę z konkretnymi naprawami, przy których nie urobię się po łokcie bez kanału.

Jakby mnie się coś nie podobało to mechanika bym zmienił, a nie mu tyłek na forum obrabiał.Tak błahe sprawy jak olej i filtry to praktycznie każdy zrobi.
Zapewne ceny części i usługi można poznać przed naprawą?

Cytat:
Napisał Harun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik ma zarabiać przede wszystkim na USŁUDZE
To raczej ON decyduje na czym chce zarobić. Jego prawo bo to jego biznes.
Jakoś zawsze tam jest pełne podwórko i na brak klientów nie narzeka. Gdyby było tak źle to już by dawno kłódka wisiała na bramie.

Na forum każdy wyliczy gościa co do złotówki tylko jeszcze niech nie zapomina,że zus nie zus itp.. a po coś człowiek tyra żeby mieć na coś więcej niż chleb.

Pracowałem jako przedstawiciel swego czasu. Jedną rzecz(PALETĘ TOWARU) sprzedawałem na 5% marży a kolejną na 45%. Tym tokiem myślenia powinienem jeszcze tych ludzi teraz odwiedzić i przeprosić.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-01-2017 o 19:57
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.