Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Explorer
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2008, 14:43   #1
przemmm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Postów: 4
Domyślnie chce kupic explorera i szukam pomocy!

witam jestem nowy i na wstepie chcialem sie przywitac ze wrzystkimi!

chcialbym kupic explorera po 98r.a z tego co wyczytalem na forum wynika ze jet to dosc awaryjny samochod szczegulnie obawiam sie o skrzynie i naped.generalnie bardzo mi sie podoba to auto i wiem ze jak go kupie to sie w nim zakocham,ale zdaje sobie sprawe ze to moze byc''trudna milosc''..prosilbym o pomoc na co zwracac uwage,a czego sie wystrzegac przy zakupie auta.z gory dziekuje i pozdrawiam

przemmm jest offline  
Stary 17-01-2008, 22:06   #2
kedlaw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 37
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

Napisz dokladnie jaki model ciebie interesuje. Ford Explorer przychodzi w
wielu "kolorach". A wiec w roku 1998 byly dostepne naspepujace wersje Forda
Explorera
1. Sport RWD 4.0L V6
2. XL RWD 4.0L V6
3. Sport 4WD 4.0L V6
4. XL 4WD 4.0L V6
5. XLT RWD 4.0L V6
6. XLT AWD 5.0L V8
7. XLT 4WD 4.0L V6
8. Eddie Bauer RWD 4.0L V6
9. Eddie Bauer AWD 5.0L V8
10. Eddie Bauer 4WD 4.0L V6
11. Limited RWD 4.0L V6
12. Limited AWD 5.0L V8
13. Limited 4WD 4.0L V6
__________________
Auta z USA, Konkretne zapytanie, konkretna odpowiedź. Szczegóły na priv.
kedlaw2 jest offline  
Stary 17-01-2008, 23:26   #3
przemmm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

w sumie to nie mam zabardzo orientacji nie chce napedu na sam tyl interesuje mnie 4wd,a ty p nadwozia ten krotszy,a ta wersia eddie bauer nawt niewiem co to jest...wlasnie chodzi mi o porade jaka wrsje kupic zeby w kupe jakas nie wdepnac..bardzo lubie amerykanskie czolgi tego typu i mysle ze cos w tym stylu jest mi potrzebne ze wzgledu na moj zawod,zdaje sobie sprawe ze ze bedzie to auto dosc drogie w utrzymaniu ale cos takiego mi sie podoba i nic na to nie poradze..ehh sam nie wiem co poradzic,jest to auto dosc tanie w stosunku co do rocznika i naprawde mam obawy,a najgorsze jest to ze potzrebuje auto do wiosny!.zainteresowalem sie tym egzemplarzem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] doradzcie ,pozdrawiam
przemmm jest offline  
Stary 17-01-2008, 23:40   #4
przemmm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

aha tak dla scislosci to zajmuje sie architektura zieleni wiec mile widziany bylby samochod nadajacy sie do ciagniecia przyczepy,wiec mam pytanie czy te samochody ze wzgledu na auto skrzynie sie do tego nadaj,bo slyszalem rozne opinie na ten temat..i wczesniej nie napisalem ze interesuje mnie silnik 4.0L a ze wzgledu na to ze dosc czesto poruszam sie poa autostradzie lodz-poznan mam tez kolejne pewnei glupie pytanie czy tym samochoden da sie pocisnac ponad 160km\h.no i kolejne glupie pytanie slyszalem o jakis nietypowym rozmiarze felg w tym samochodzie,jak to jest w rzeczywistosci.to chyba natyle chociaz znajac zycie to bede mial w przyszlosci jeszce mnóstwo glupich pytan do wasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....pozdrawiam
przemmm jest offline  
Stary 18-01-2008, 00:12   #5
kedlaw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 37
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

Jak już mówimy o wykonywanej pracy to odradzam Explorera a polecam:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przy tym autku polecam pierwsze video.
__________________
Auta z USA, Konkretne zapytanie, konkretna odpowiedź. Szczegóły na priv.
kedlaw2 jest offline  
Stary 18-01-2008, 16:40   #6
lysywujta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2007
Skąd: Będzin
Postów: 23
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

Witaj przemmm!
Z przyjemnością odpowiem Ci na pytania dotyczące Forda Explorera.Od listopada 2007 jestem szczęśliwym jego posiadaczem,ale przez pół roku analizowałem czy warto?Co do Twoich wątpliwości to je trochę rozwieje.
Awaryjność tego samochodu jest jak każdego innego.
Co do skrzyni biegów to jest to automat i dbając o regularną wymianę oleju i filtra,będzie Ci na pewno długo służyła.
Co do napędów także jest więcej mitów niż faktów.
Nadwozie jest jedno i niema tutaj wersji długiej czy krótkiej.
Wersja Eddie Bauer to wersja najbogatsza i charakteryzuje się luxusowym wyposażeniem wnętrza.
K9oszty utrzymania tego auta sukcesywnie się zmniejszają,poprzez napływ samochodów z zagranicy,najwyższe koszty to paliwo,ale jak go zagazujesz to już masz z górki.Co do części typowych typu klocki hamulcowe,oleje ,filtry to jest ich mnóstwo ,łącznie z zamiennikami.
Auto jest dość tanie w stosunku do rocznika ,dlatego że musisz się liczyć z dużymi kosztami paliwa i kwestią zagazowania , a to wydatek od 3000.
Auto spokojnie nadaje się do ciągnięcia przyczepy i jest do tego przystosowane i wyposażone w fabryczny hak.
Autko oczywiście pociśnie powyżej 160km\h .
Felgi to normalne 16 i niewidze zadnego problemu z dostępem opon do nich w zależności od zasobności Twojego portfela.
A żeby uniknąć takich niekompetentnych odpowiedzi, ludzi takich jak kedlaw2 zapraszam na forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dowiesz się tam wszystkiego co Cię interesuje na temat Explo.


kedlaw2 chciałbym się dowiedzieć na podstawie jakich doświadczeń z Explorerem, posiadasz tak "bogatą " wiedzę na jego temat?
__________________
Nigdy nie kłóć się z kretynem - sprowadzi cię do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.
lysywujta jest offline  
Stary 19-01-2008, 00:22   #7
kedlaw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 37
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

Cytat:
Napisał lysywujta
Witaj przemmm!
A żeby uniknąć takich niekompetentnych odpowiedzi, ludzi takich jak kedlaw2 zapraszam na forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dowiesz się tam wszystkiego co Cię interesuje na temat Explo.


kedlaw2 chciałbym się dowiedzieć na podstawie jakich doświadczeń z Explorerem, posiadasz tak "bogatą " wiedzę na jego temat?
Podtrzymuję to co napisałem. Przemm do Twojej pracy nie polecam Explorera. Polecam to co poleciłem bo oba auta, zarówno F150 jak i Ford Sport Track oferują w Twojej branży dużo więcej niż Explorer, a do holowania jak najbardziej polecam silnik V8. Ford F 150 jest od 30 lat najlepiej sprzedajacym się za oceanem autem zarówno wśród osobowych i pickup'ów.

Lysywujta, Tobie chyba coś się pomyliło. ja ani nie chwaliłem Explorera ani nie krytykowałem a ty mnie obrzucasz epitetami typu dyletant.
Zachowuj się grzecznie, jak przystało na forum publicznym. Argumenty poproszę a nie epitety. I czytaj posty uważnie, a nie jak dyletant towarzyski.
Jeżeli już mamy wykazać za i przeciw do czego zmierzasz to proszę bardzo 11 usterek fabrycznych [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gdybyś nie wiedział to fabryczne usterki, które Ford naprawia na swój koszt. Zgłoś się do dealera czy zostały wszystkie dokonane, jeżeli nie to domagaj się naprawy za free.
Co do fabrycznego haka nie każdy jest wyposażony w towing hitch

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

może być wydatek ekstra na zakup [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Reasumując Ford w ostatnich latach zrobił duży krok naprzód jeżeli chodzi o jakość, a ostatnie roczniki przewyższają japończyki.
__________________
Auta z USA, Konkretne zapytanie, konkretna odpowiedź. Szczegóły na priv.
kedlaw2 jest offline  
Stary 19-01-2008, 12:50   #8
BliG
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2007
Skąd: Małopolska
Model: Explorer
Silnik: 4.0 SOHC
Rocznik: 2000
Postów: 110
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

Ja jednak, w kilku kwestiach mam troszke inne zdanie niz lysywujta :fcp20

Po pierwsze, oczywiscie pocisniesz 160 km/h (i wiecej), ale to tylko na bardzo krotka chwile, gdyz jezeli bedziesz tak jechal przez dluzszy czas, to skrzynia bedzie miala wysoka temperature, przez co drastycznie zmniejsza sie jej wytrzymalosc; w przypadku krytycznym mozesz nawet zagotowac skrzynie. Po prostu to auto nie jest do szybkiej jazdy na trasie (do tego sa Cayenne, X5, etc...).

Co do przyczepy (raczej ciezkiej, np. campingowej), to uwazam tak samo jak wyzej, ze nie jest to zalecane (szczegolnie po gorkach).

Te dwie niedogodnosci mozna ominac, montujac dodatkowa chlodnice.
Wszystko na temat chlodzenia skrzyni znajdziesz na ECP (np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )

Co do wyposazenia, to mi takze zdawalo sie ze Eddie bylo najwyzsza wersja, ale w tym watku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jankes zmienil moje zdanie ;-)

Nadwozie w wersji 3dr. wystepowalo pod nazwa "Explorer Sport" - np. tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam,
BliG
BliG jest offline  
Stary 19-01-2008, 14:57   #9
lysywujta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2007
Skąd: Będzin
Postów: 23
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

BliG masz trochę odmienne zdanie niż ja ,ale zgadzasz się że pociśnie więcej niż 160,ale oczywiście oboje wiemy ,że potrzebna jest chłodnica ASB,ale nie pisząc wszystkiego chcialem kolege zmusić do zajrzenia na stronke klubu explorera.
Co do kwestii przyczepy kolega przemmm,napisał wyżej ,że zajmuje się architekturą zieleni, a więc przyczepe może spokojnie ciągnać,tym bardziej ,ze porusza sie po plaskim przeważnie(lodz-poznan).

kedlaw2 sorki,nie miałem zamiaru Cię obrazić.Ty masz bogatą wiedzę teoretyczną ,a ja użytkową,ale oboje i tak dążymy do jednego ,aby pomóc koledze przemmm.
__________________
Nigdy nie kłóć się z kretynem - sprowadzi cię do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.
lysywujta jest offline  
Stary 19-01-2008, 16:48   #10
kedlaw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 37
Domyślnie Re: chce kupic explorera i szukam pomocy!

Cytat:
Napisał lysywujta
kedlaw2 sorki,nie miałem zamiaru Cię obrazić.Ty masz bogatą wiedzę teoretyczną ,a ja użytkową,ale oboje i tak dążymy do jednego ,aby pomóc koledze przemmm.
Nie wiem czy pomocnymi dla przemmm są wypowiedzi na temat moich kompetencji (bądźmy konsekwentni wcześniej brak kompetencji a teraz bogata wiedza teoretyczna), domagam się usuniecie epitetów pod moim adresem które wpisał lysywujta.

Nie wypowiadałem się ani krytycznie ani pochwalnie na temat Explorer'a a nawet jakbym krytykował Explorer'a to wolno mieć opinię taką czy inną na temat auta. Epitety typu "niekompetentny" komentarze jak poniżej:
"A żeby uniknąć takich niekompetentnych odpowiedzi, ludzi takich jak kedlaw2" są nie na miejscu i wyrządzają dużo szkody zawodowej. Są bezpodstawne i nie mogę sobie pozwolić aby ktoś nie znając moich kompetencji niszczył moją reputację.
__________________
Auta z USA, Konkretne zapytanie, konkretna odpowiedź. Szczegóły na priv.
kedlaw2 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.