Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Explorer
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2007, 15:13   #1
rozenbaum
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Gdańsk
Postów: 9
Domyślnie licznik

Na dole pod licznikiem mam oznaczenia biegów. U nas (rocznik 1994) jest D w kółeczku i D normalne. Pytanie: czy D w kółeczku to jest napęd na przód, czy coś może innego?

__________________
stare nudne małżeństwo
kochamy "bałerka"
rozenbaum jest offline  
Stary 28-12-2007, 15:56   #2
BliG
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2007
Skąd: Małopolska
Model: Explorer
Silnik: 4.0 SOHC
Rocznik: 2000
Postów: 110
Domyślnie

D w koleczku to OverDrive czyli wszystkie biegi sa uzywane lacznie z nadbiegiem (z ang. "overdrive"), natomiast D bez koleczka to Drive czyli skrzynia nie uzywa najwyzszego biegu (nadbiegu).

Dla pewnosci zamiesc jeszcze jakies zdjecie lub rysunek (bo jest mozliwosc, ze jest odwrotnie niz napisalem, jesli np. jest jeszcze przekreslenie).
__________________
Pozdrawiam,
BliG
BliG jest offline  
Stary 28-12-2007, 17:33   #3
rozenbaum
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Gdańsk
Postów: 9
Domyślnie fotka do licznika

na fotce biegi pod licznikiem - tak jak mówiłeś, jest overdrive - czy to znaczy, że ma tak jak np. Volvo dodatkowy nadbieg - i do czego sie ten bieg stosuje?
A czy możesz mi jeszcze powiedzieć co to takiego Low Range.
__________________
stare nudne małżeństwo
kochamy "bałerka"
rozenbaum jest offline  
Stary 29-12-2007, 10:39   #4
Mikado
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2007
Model: explorer
Silnik: 4,0
Rocznik: 1993
Postów: 146
Domyślnie

tak jak BliG napisał wcześniej D w kółeczku to nadbieg
Normalnie jeździsz włączając właśnie OD i jak silnikowi jest lekko to skrzynka sobie przerzuca na OD. Jeśli jedziesz z przyczepą czy np. pod dużą górę naładowanym samochodem dobrze jest na silniku wymusić zredukowanie biegu na D czy nawet 2 żeby go nie męczyć (skrzynia może jeszcze "chcieć jechać" na tym przełożeniu ale lepiej dla niej będzie jeśli zredukuje i na wyższych obrotach wjedzie jak po maśle :fcp12 ).

Low jest to praca układu napędowego poprzez niskie przełożenie reduktora. Załącza się go po włączeniu 4x4 na N na postoju. Nie należy włączać na twardym podłożu bo grozi rozwałką mostów i nie tylko. W pozycji low samochód uzyskuje zwiększenie momentu napędowego kosztem prędkości i stosoane jest do jazdy terenowej.
Mikado jest offline  
Stary 29-12-2007, 12:33   #5
rozenbaum
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Gdańsk
Postów: 9
Domyślnie

dzięki za informacje - ogromne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale mam jeszcze jedno pytanie: czy wiecie gdzie w skrzynce na lewarek lub w okolicach jest sterownik low range?
tak jest w wersji 3-drzwiowej, w moim do tej pory nie znalazłem, a mam z tej strony butlę gazową - gdzie szukać tego ustrojstwa? - bo low range nam sie nie zapala, a 4x4 chodzi poprawnie...

dzieęki i pozdrawiamy
__________________
stare nudne małżeństwo
kochamy "bałerka"
rozenbaum jest offline  
Stary 29-12-2007, 14:27   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

rozenbaum, prosze sprecyzowac temat.


prosze przeczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=7202
 
Stary 30-12-2007, 19:35   #7
rozenbaum
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Gdańsk
Postów: 9
Domyślnie

ok dzieki - już jeden z forumowiczow pomogl mi - sorki za zamieszanie
__________________
stare nudne małżeństwo
kochamy "bałerka"
rozenbaum jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.