Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2009, 17:58   #1
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

Witam,
temat ten przewijal sie w innym watku, ale chcialbym tu zebrac wszystkie informacje, i sprobowac powalczyc z tym problemem.
W nowej fiescie w niektorych wersjach wystepuje problem z mocno nagrzewajacymi sie plastikami przy prawej nodze kierowcy. Z moich wizyt w ASO, finalnie w KS dostałem wpis ze problem ten został rozwiazany, przez izolacje ciepla trzpienia nagrzewnicy i rur.
Niestety mimo wszystko dalej sie te plastiki nagrzewaja... w zwiazku z tym chcialbym zebrac tu wasze informacje w tym temacie, tzn..
- prosze o informacje czy w "twoim" modelu ten problem wystepuje - jesli tak to jaka wersja auta
- jesli nie wystepuje to prosze o informacje jaka wersja auta i czy rury idace do nagrzewnicy są osloniete czy nie oraz czy sa gorace (obie, jedna..)
- jakie jest stanowisko ASO. (ps. ja był w ASO Lipski - załozyli osłone na rury, nagrzewanie pozostało, nastepnie byłem w ASO OMC na Torunskiej - najpier mowili ze ten typ tak ma, po dluzszej wymianie zdan w^$ klienta, samochod stal u nich przez 7 dni. W tym czasie obkleili gąbka nagrzewnice z boku i oslonili wchodzace do niej dwie rurki kawalkami gabki termoizolacyjnej.) Dostalem wpis do KS, ale mimio wszystko problem w mniejszym stopniu pozostał.

W calej tej historii, zastanawiajace jest iz problem pojawił sie nieoczekiwanie po 2 miesiacach od odbioru auta. Nie bylo tego na poczatku. Zastanawiam sie takze czy w Fiescie jest zamontowany dodatkowy zawor, ktory odcina przepływ płynu przez nagrzewnice jesli jest temp. ustawiona na niebieskim polu.

Moje auto - 1.2 z klima manualna.

__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 11:36   #2
picku
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: C-Max Trend
Silnik: 1,6 Ecoboost 150kM
Rocznik: 2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

moja wersja to trend z pakietem silver x plus silnik 1.25 82kM

Na nagrzewanie nie zwrocilem uwagi. Powiedzieała mi o tym znajopma (model fiesty nieznany mi). Twierdzila iz u niej plastik jest gorący. Obserwacje moje wykazały iz przy jezdzie szybkiej czy wieczorem czuc bylo delikatne cieplo. Przy jezdzie w dzien, w korku w goracy dzien plastik byl bardzo cieply (ale nie nazwalbym go goracy). Znajoma byłazbywana ale w koncu serwis w Sosnowcu zalozyl jej rzekomo jakas matę. Ja narazie oddalem raz auto do serwisu w Chorzowie i powiedziano mi iz tam jest nagrzewnica i chcac nie chcac musi sie plastk nagrzewac. Podobno sprawdzno zabezpiczenia i wszytskie oslony były ok. Od tego momentu mam jednak wrazenie iz nagrzewanie znacznie sie obnizylo (ale jednak ciagle wystepuje) - moze to cos jak placebo? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecnie naisalem maila do serwisu z cytatme z tego forum o wpisei do ksiazki serwisowej z wykonaymi czynnościami - narazie bez odpowiedzi.

Po kilku dniach od napisania maila zadzwonił do mnie serwisant z autobossa i powiedzial, że zamowili czesci zebym przyjechal to powinni zlikwidowac to przegrzewanie. Umowilem sie na wizyte i w ok 1,5h było po sprawie. Jesli dobrze kojarze zalozyli jakies gabki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Obecnie grzanie ustąpiło. Czeka mnie dluzsza jazda z Sosnowca za Warszawę wieć zobaczymy jak to będzie się sprawowało.

Ostatnio edytowane przez picku ; 12-09-2009 o 14:02
picku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2009, 08:23   #3
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

Cytat:
Napisał picku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po kilku dniach od napisania maila zadzwonił do mnie serwisant z autobossa i powiedzial, że zamowili czesci zebym przyjechal to powinni zlikwidowac to przegrzewanie. Umowilem sie na wizyte i w ok 1,5h było po sprawie. Jesli dobrze kojarze zalozyli jakies gabki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Obecnie grzanie ustąpiło. Czeka mnie dluzsza jazda z Sosnowca za Warszawę wieć zobaczymy jak to będzie się sprawowało.
no to super, aczkolwiek powiem ci, ze niestety po złozeniu tych gabek, grzanie pozostje, choc w mniejszym stopniu i troche sie przemiescilo blizej kolumny kierownicy.


Jestem ciekawy czy da sie cos z tym zrobic i czy wystepuje tez w innych wersjach silnikowych i czy obie rurki aluminiowe idace do nagrzewnicy sa cały czas gorące po nagrzeaniu silnika. Po za tym sparwdz czy zalozyli ci takze oslone (gabka z plastikiem na same rurki blizej pedała gazu.
U mnie tam najpierw zalozolyli to w ASO LIPSKI, a pozniej w ASO OMC przykleili gabki na na nagrzewnice i zalożyli gabki na rury przy samej nagrzewnicy.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2009, 08:46   #4
Anka81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

Fiesta titanium + platinum X, 1,6 TDCi
Jeżdżę już 6 miesiąc i nic się na szczęście nie nagrzewa.
Życzę Wam powodzenia w walce o wyeliminowanie tego problemu!
Anka81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2009, 16:57   #5
emarecki
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-05-2008
Skąd: Legnica
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

No ale może to nie problem na zime bedzie dodatkowe grzanie:-)
emarecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2009, 18:09   #6
drozdek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

Silnik 1,4, wersja trend, klima manualna. Auto odebrane dwa tygodnie temu z salonu, przejechane 900 km. Plastik lekko ciepły, szczególnie w korkach, nie sprawia to jednak problemów, można się przyzwyczaić. Z tego co czytałem na forach niemieckich problem nadmiernego grzania przy prawej nodze kierowcy wyeliminowano ( a raczej zmniejszono temperaturę grzania) w autach wyprodukowanych po 1 czerwca. Moją Fiestę wyprodukowali 15 sierpnia, grzanie lekkie, niedokuczliwe. Przynajmniej na razie...
drozdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2009, 08:28   #7
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

a czy masz osłoniete rurki aluminiowe idace do nagrzewnicy (obok pedału gazu z prawej strony) plastikową osłoną, i czy za oslona masz założone gabi ?
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2009, 14:56   #8
drozdek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

Ten fragment rurki aluminiowej, który jest widoczny, nie jest niczym osłonięty...
drozdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 11:15   #9
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

a czy obie rurki sa gorace ?
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 08:58   #10
tadmar8
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2009
Model: fiesta trend
Silnik: 1.25/82km
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nagrzewajace sie plastiki przy nodze kierowcy

Witam.
Mój samochód to Fiesta wersja trend rok 2008 silnik 1.25/82KM.
Na to nagrzewanie nie zwróciłbym uwagi, gdyby nie to forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie jak się schyliłem by poszukać tej nagrzewnicy, to i u mnie jest ten sam problem. Gołe rurki wręcz parzą, plastik zaraz za rurkami jest "tylko" ciepły, gorącym bym go nie nazwał.
Pytanie do was: czy nagrzewają się wam tylko te dolne części przy pedale gazu, czy ciepło rozchodzi się dalej na lewy bok środkowej konsoli?
Jak będę w serwisie zmieniał opony na zimowe, poruszę ten problem i zarządam przynajmniej dokonania termoizolacji.
tadmar8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.