Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2017, 19:49   #11
Carloss
ford::beginner
 
Avatar Carloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WLKP
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 07.2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria większości systemów - unieruchomienie auta

Niestety ubezpieczenie oczywiście obejmuje auta zastępcze w przypadku kolizji/wypadku - bo koszt wynajmu auta zastępczego idzie z OC sprawcy. Ford nie daje aut zastępczych na okres dłuższy niż 4 doby - trochę to dziwne, bo wczoraj się dowiedziałem, że padł moduł ABS, więc go zamówili i będzie w ciągu tygodnia, a później dalsze testy, więc może się okazać, że auto będzie stało w serwisie przez jeszcze dłużej.

Próby dodzwonienia się do obsługi Ford Polska to wyzwanie dla normalnego człowieka, straciłem w sumie ok. 2h na słuchawce i niestety wszyscy konsultanci byli cały czas zajęci...

Zasadniczo lekka lipa, bo auto jest mi potrzebne do pracy. Kontakt i obsługa klienta to chyba jeszcze nie klasa średnia.

Carloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 20:57   #12
Carloss
ford::beginner
 
Avatar Carloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WLKP
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 07.2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria większości systemów - unieruchomienie auta

Auto odebrane z serwisu w środę (po 2,5 tyg.). Usterki jakie stwierdzono to uszkodzony sterownik pompy ABS, niestykające piny przy komputerze silnika. Usterki usunięto - tak napisali...
Odbiór auta gość z serwisu zakończył podając mi kluczyki, gdy zapytałem gdzie jest auto odpowiedział, patrząc na mnie wzrokiem tęskniącym za rozumem "na zewnątrz". Szczerze nie miałem chęci i czasu, żeby się z osłem użerać. Gdy znalazłem na parkingu moje auto stwierdziłem:
1. nie zamontowana półka nad bagażnikiem - leżała luzem w bagażniku,
2. złącze OBD - nawet kapturka nie założyli,
3. nie podociskane zatrzaski tapicerki,
4. plamy po jakimś środku na konsoli centralnej po ich "myciu" czystego auta.
Mam nadzieję, że (pomijając fatalną obsługę, kompletny zlew na klienta) mechanicy ogarnęli problem.
Reasumując nigdy nie pojadę do Auto Watin z własnej woli. No i oczywiście czekam na tel. z FP, chociaż wiem, że to też dealerzy mają gdzieś.

Pozdrawiam
Carloss
Carloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 22:02   #13
Bartolomeusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2021
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBoost 250KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria większości systemów - unieruchomienie auta

Hej Carloss,
czy to był faktycznie koniec Twojej historii z tą usterką?
U mnie pojawiły się identyczne objawy. Po analizie błędów z komputera stwierdzono zaniki napięcia, które skutkowały faktycznie odłączaniem kolejnych systemów, które wymagają dużo prądu.
Natomiast diagnoza była taka, że wszystko jest dobrze podłączone i innych błędów nie ma. Naładowali mi akumulator i problem zniknął.
Auto jest pełne elektroniki i jeździł zimą na dość krótkim dystansie, więc założyliśmy, że akumulator po prostu powoli się rozładował.
Niestety ta sama awaria wróciła jesienią, więc zgodnie z sugestią serwisu wymieniłem akumulator na markowy, ale nie w ASO.
Po pół roku znów to samo i teraz to już naprawdę słabo wygląda.
Bartolomeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 12:49   #14
Carloss
ford::beginner
 
Avatar Carloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WLKP
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 07.2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria większości systemów - unieruchomienie auta

Cześć,

u mnie problemy się skończyły. teraz mam ponad 240kkm i usterki się nie pojawiły więcej.
Carloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.