Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2006, 18:29   #1
Jagger
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2004
Model: FF
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Parafina w baku = nowe koszty...

dzisaj rano zrobiłem koło 30 km po mieście, FF chodził bez zarzutu, ale jak już pod domem zatrzymałem się przy sklepie i po raz ostatni dzisiaj zamierzałem odpalić mojego Fusiona dieselka i wjechac do garażu, to...
po puszczeniu sprzęgłą - zgasł mi!! kurcze... myślę sobie... trochę już jeżdżę i żeby taki błąd robił jak to się kiedyś jeżdziło nauką jazdy, gdzie co chwila autko gasło... hmmm...! ok! odpalam ponownie... a tu ZONK!!! tylko rozrusznik się kręci ale silnik nie chce wogóle zaskoczyć!!!
no i skończyło się holowaniem do serwisu Forda (oczywiście wspomaganie nie działa i hamulec praktycznie też nie), a niedawno dowiedziałem się przez telefon, że skończy się wymianą filtra paliwa z ogrzewaczem, bo wytrąciłą się parafina! akumulator też będę musiał wymienić! oczywiście do tego diagnostyka i całkowity koszt ponad 700 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((
a dodam, że od roku tankuję tylko i wyłącznie na Shellu!!!
zanim jutro odbiorę FF kupię sobie preparat przeciwko żelowaniu paliwa... szkoda tylko, że o tym dowiedziałem się dzisiaj że coś takiego może się zdarzyć!!!

p.s. mam nadzieję, że mój post przyda się dieslowcom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jagger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2006, 19:44   #2
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie

Ciekawe dlaczego akumulator też wymienili ? przecież jak go wyładowałeś to zawsze można naładować.
Co do filtra to w moim starym dieslu filtr z podgrzewaczem był rozbieralny, nawet jak wytrąciła się parafina to wymieniało się wkład i czyściło obudowę filtra i wszystko chodziło bez problemu.
Poźniej złożyłem sobie elektryczny podgrzewacz paliwa montowany na przewodzie paliwowym. Czyzby ten patent trzeba było założyć w tak nowoczesnym silniku jakim jest TDCi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie też jedno skoro miałeś przejechane ok 30 km to jakim cudem wytrąciła ci sie parafina skoro układ ogrzewania filtra działał i powinien być już zupełnie gorący po takim przebiegu, a może masz zatkane przewody wodne od cieczy chłodzącej?
SpEcMeN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2006, 21:06   #3
jokrzycho
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-09-2004
Skąd: Karczew
Model: SEAT Toledo III
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2008
Postów: 222
Domyślnie

Czołem,
swoje problemy z zamarzającym paliwem już miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i z doświadczenia wiem, że wystarczy dolać do baku uszlachetniacza lub inaczej dodatek do oleju napędowego, tylko dobrej firmy, np. Xeramic lub STP. Nie trzeba wymieniać filtra, wystarczy żeby samochód postał w temperaturze powyżej 0 i odpalić motor :idea: , a dodatek swoje zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
jokrzycho, FFu"100" 1.4 TDCi
jokrzycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2006, 21:28   #4
Jagger
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2004
Model: FF
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie

...to że wymienią akumulator to i bardzo dobrze.
FF kupowałem rok temu jako stuknieętego w Belgii i zrobionego w Polsce, i ci co go naprawiali włożyli mi jak najtańszy aku Akuma.
dlatego dobrze, że będę miał teraz coś porządniejszego i fordowskiego z 60mAh.
a co do filtra to niestety nie porozmawiam szczegółowiej, bo po prostu w mechanice samochodowej jestem kompletnym laikiem!!
zdałem się na ASO...
Jagger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2006, 05:06   #5
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie

a to mogłeś pisać ze akumulator miałeś jaki miałeś. Powiązałem akumulator z problemem zamarzającego paliwa, co nijak ma się jedno do drugiego, stad moje pytania.
SpEcMeN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2006, 19:29   #6
Jagger
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2004
Model: FF
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie

ale już się wyjaśniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jagger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 14:28   #7
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

Cytat:
Napisał jokrzycho
Nie trzeba wymieniać filtra, wystarczy żeby samochód postał w temperaturze powyżej 0 i odpalić motor :idea: , a dodatek swoje zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj, obawiam się, że nie zawsze tak łatwo. Jak tylko trochę zgęstnieje to owszem, ale jak parafina zatka filtr, to nawet jak go wyjmiesz i położysz na kaloryferze, to nie tak szybko i chętnie to wraca do stanu ciekłego.
Po za tym często parafina stopniowo wytrąca się i zatyka przewody paliwowe przed filtrem - wówczas nawet jego ogrzewanie nie pomoże.
W Transicie (diesel) miałem takie przejścia z zamarzającą "zimową" ropą, że dotąd się nie mogę przełamać co do użytkowania diesla w Polsce.
Zobaczycie co się będzie teraz działo, jeżeli rzeczywiście przyjdą mrozy ok. -25 stopni. Przypuszczam, że większość stacji ma paliwo wcale nie zimowe i nie zdąży się na takie przestawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dolewajcie dodatków, dolewajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to najlepiej przed zatankowaniem większej ilości paliwa, żeby się dobrze "wymieszał".

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2006, 17:58   #8
jokrzycho
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-09-2004
Skąd: Karczew
Model: SEAT Toledo III
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2008
Postów: 222
Domyślnie

Czołem,
zgadzam się, że jeśli parafina wytrąci się i zatka przewód paliwowy, to już nic nie pomoże ;( Dlatego lepiej wlac dodatek wcześniej :idea: A stacje paliwowe zawsze czekają do ostatniej chwili, bo wcześniej sprzedają paliwo "jesienne" w cenie zimowego i dodatkowa kasa się kręci, pomijam tutj chrzczenie, które też wchodzi w rachubę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
jokrzycho, FFu"100" 1.4 TDCi
jokrzycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.