Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2007, 10:39   #1
tothie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie [mk3] Czy uszkodzony centralny zamek - Dziwne zachowanie

Witam wszystkich,
wczorajszego pieknego dnia zamek w tylnych prawych drzwiach w moim Mondeo'04 przestal dzialac. Zablokowal sie w pozycji otwartej bez mozliwosci zaryglowania drzwi ani z kluczyka ani od srodka samochodu (nawet na sile :>).
Oczywiscie juz umowilem sie w serwisie. Poinformowano mnie ,ze wymiana zamka bedzie mnie kosztowac 600zl. Zeby tego bylo malo Pani z dzialu serwisu (z naciskiem na slowo Pani) pocieszyla mnie mowiac mi ,ze skoro jeden zamek juz nie dziala to z doswiadczenia wie, ze nawet po jego wymianie prawdopodobnie zaraz poleca nastepne.
Ale nie w tym rzecz. :>
Pomyslalem ,ze skoro i tak mi jutro drzwi rozbiora to moge zrobic to jeszcze przed nimi. A noz widelec cos sie naprawi. I sie naprawilo!!! :> Niestety nie od rozbierania drzwi. :>

Kiedy otworzylem drzwi kierowcy i przy otwartych sprobowalem zamknac drzwi z pilota, zamki sprobowaly sie zaryglowac i zaraz sie otworzyly jak to sie zazwyczaj dzieje. Ale dodatkowo nagle zamek tylnych prawych drzwi nagle ZACZAL DZIALAC!!!!
Czy to jest normalne???
Czy jest mozliwe ,ze centralka sie rozprogramowala i teraz juz jest wszystko w porzadku???
Czy moze powinienem zaczac szukac uzywanego zamka bo ten jest na wykonczeniu a cala sytuacja byla zwyklym przypadkiem???

Szukalem podobnych informacji na formum ale postow na temat centralnego zamka jest od groma i ciut ciut :> Nic nie znalazlem.

Jeszcze raz chcialem wszystkich przywitac jako ,ze jest to moj pierwszy post.
Pozdrawiam!

__________________
In every difficulty lies opportunity.
tothie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2007, 12:27   #2
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

W MKII kiedyś mi się podobnie stało. Z tym, że u mnie drzwi pasażera się na stałe zamknęły i nie dało się ich nijak otworzyć, a pozostałe się nie ryglowały. Pojechałem do elektryka samochodowego, ten podłączył się laptopem i tym sposobem wszystko naprawił. Żadnego grzebania w drzwiach czy temu podobnych cudów. Wziął drogo - stówkę. A przyczyną tego u mnie była nieumiejętna wymiana akumulatora. Przy podpinaniu klemy poszło jakieś przepięcie i centralny zgłupiał.

[ Dodano: 2007-09-11, 12:28 ]
No ale w MKIII może trzeba wymieniać zamki...
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2007, 14:22   #3
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie

u mnie była sprawa taka ze sie nie dało zamknąć drzwi lewych z tyłu od wewnatrz z kluczyk wszystko oki. nawet nie wiem co było przyczyna bo musiał jechać i wziąłem samochód zastępczy. Koszt naprawy w moim przypadku to 30 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2007, 14:48   #4
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Zobacz tu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jedna stówa to nie sześć.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2007, 15:29   #5
tothie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie

Tak naprawde to chcialem sie dowiedziec czy mozliwe ,ze centralka zamku sie rozprogramowala i teraz juz wszystko bedzie ok, czy moze zamek jest juz na wykonczeniu skoro zrobil mi taki numer.

Od wczoraj mi sie nie zacial wiec jeszcze nie wiem czy patent z zamknieciem samochodu z pilota kiedy drzwi kierowcy sa otwarte ponownie wypali :>.

Po prostu kumpel powiedzial mi ,ze istnieje mozliwosc ,ze centralka zglupiala kiedy ktos np. zlapal za klamke w trakcie otwierania drzwi z pilota.

Dzieki bary za link. Juz znalazlem wczesniej inny zamek, ten niestety jest do przednich a ja mam problem z tylnymi :>

Pozdr.
__________________
In every difficulty lies opportunity.
tothie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2007, 10:00   #6
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie

panowie jedna uwaga !!
jak będziecie kupować z allegro zamki (przednie) to się dobrze popytajcie czy nie są z anglika!
jak z anglika wsadzisz zamek od kierowcy to on nie ma wszystkich sterowań wyprowadzonych i może centralny nie działać ! niestety allegrowicze są przeważnie nie uczciwi i nie piszą że cześć pochodzi z anglika
przestrzegam bo jak przerabiałem anglika u siebie to musiałem kupić lewy zamek z wersji kontynentalnej żeby wszystko działało

pozdrawiam
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2008, 15:33   #7
jacedere
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Postów: 7
Domyślnie Re: Czy uszkodzony centralny zamek - Dziwne zachowanie - MK3

Witam!
Moze mi ktos cos podpowie? Jak poczytalem ze wymiana zamka 600zł to postanowilem sam rozebrac drzwi. Tylne prawe w MK3. Nie reaguja na zamykanie i otwieranie. prad do zamka dochodzi. Sprawdzilem miernikiem, impulsy 12V docierają. Juz bylem blisko wyciagniecia, ale jest polaczenie z klamką i nie wiem jak to odczepic! Nie chce polamac. Moze ktos wie jak sie do tego zabrac?
jacedere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2008, 11:19   #8
YOGIMAN
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-07-2008
Skąd: zawiercie
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Re: [mk3] Czy uszkodzony centralny zamek - Dziwne zachowanie

Witam wczoraj miałem taki przypadek ,wyjechałem autkiem z garażu i poszedłem zamknąć brame (kluczyk w stacyjce silnik pracuje) wracam do autka ,a tu niespodzianka drzwi pozamykane. Więć powrót do domu po zapasowy kluczyk ,żaby się dostać do środka, w trakcie jazdy z garażu zamki jeszcze raz zamkneły drzwi, ale ze mną w środku.
CZY KTOŚ WIE CO SIĘ DZIEJE I JAK TO WYLECZYĆ
YOGIMAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2008, 13:12   #9
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Re: [mk3] Czy uszkodzony centralny zamek - Dziwne zachowanie

Też tak dzisiaj miałem i też się zastanawiam o co chodzi :566:
__________________
Pozdrowionko
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2008, 18:10   #10
jacedere
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Postów: 7
Domyślnie Re: [mk3] Czy uszkodzony centralny zamek - Dziwne zachowanie

to chyba te typy tak mają. Ja w czasie jazdy lub postoju, prawie codziennie slysze jak zamki sie zamykają lub probują otworzyć. Jakby gdzies ktos stał z pilotem obok. Czekam tylko na moment jak sam sie zamknie a kluczyki zostaną w srodku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. brr....
Niech ktoś podpowie co z tym mozna zrobić i gdzie szukać przyczyny.
jacedere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.