Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2015, 11:22   #971
vikinger79
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Gliwice
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

No, zadzwonię jak kupię kierownicę. Teraz nie będę mu zajmował cennego czasu.

vikinger79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 13:04   #972
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Ja mogę potwierdzić ze w mk2 polift 1.8 tdci wystarczy aktywować w GEM i HEC. Niestety ciekawość wygrała nad rozsądkiem i zamiast udać się do kogoś na kabel aktywacji dokonałem ELM'em na Bluetooth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście w PCM bym się nie odważył.
Przy okazji aktywowałem czujnik zmierzchu, włącznik zmieniony na AUTO i wyjęte bezpieczniki 110 i 113 (chociaż 113 chyba nic nie zmienia, ale sprawdzałem tylko przed aktywacjią).

Dzięki wszystkim za informację odnalezione na forum, które pomogły w realizacji zmian.
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 17:43   #973
robdol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 tdci 115 ps
Rocznik: 2008
Postów: 230
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

potwierdzam w moim 1.8tdci wystarczyło także tylko w hec i gem
__________________
Były//FF MK1 1.6 16V 2000 oraz FF MK1 1.6 16V 2003
Jest
FF2 FL 1.8 TDCI 2008
robdol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 20:58   #974
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

W 1.8 TDCi wystarczy faktycznie GEM i HEC, z tym że ja miałem soft PCM-a taki, jaki wyjechał z fabryki w 2008 roku, czyli bodajże 7 wersji do tyłu, więc zrobiłem przy okazji upgrade.

Po aktualizacji albo modyfikacji ze starych wersji softu PCM-a rozjedzie się immobilizer, więc trzeba będzie go stawiać od nowa (ELMConfig o tym wyraźnie ostrzega, jakby co). Jeśli mamy komplet kluczyków, to da się temat ogarnąć bezproblemowo Forscanem.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 00:35   #975
Wojata
ford::amateur
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 02-09-2015
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 150 KM Duratorq
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Dzien dobry, troche oficjalnie bo pierwszy post, ale jestem świeżo po dołożeniu tempomatu. Technicznie było prosto - bo okazało się, że wiązka była w swoim miejscu. załączam zdjecia, może komuś pomogą. NIestety trzeba było przeprogramować computer- ale warsztat poradził sobie wyśmienicie i w sumie za rozsądne pieniądze. (na priva - przekażę gdzie się to zadziało w Warszawie).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Manetka kupiona na Ali- działa bez zarzutu.

:-)

Pozdrowienia!
Wojata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 22:01   #976
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Ta manetka, rozumiem, nie ma + i - ?
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 22:57   #977
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

ma z tyłu
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 11:33   #978
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał Wojata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...NIestety trzeba było przeprogramować computer- ale warsztat poradził sobie wyśmienicie i w sumie za rozsądne pieniądze. (na priva - przekażę gdzie się to zadziało w Warszawie).
...
Dlaczego "NIestety"? Praktycznie standardowa procedura... Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Warszawie takie sytuacje ogarnia "bez napinki"
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 19:56   #979
behiemot
ford::amateur
 
Imię: behiemot
Zarejestrowany: 11-04-2014
Skąd: Toruń
Model: Focus Mk2 FL Silver X+ tempomat :)
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Witam, to mój pierwszy post, ale mam nadzieję pomocny dla innych również mniej zaawansowanych osób.
Ponieważ mój montaż tempomatu skończył się uziemieniem na 2 dni auta, zacznę od najważniejszej rzeczy: wielkie podziękowania za pomoc dla kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wniosek najważniejszy z mojego całego przypadku:
uważajcie na stan akumulatora przy aktualizowaniu softu

Moja historia:
1. Samodzielna wymiana kierownicy na zawierającą przyciski do tempomatu. Tutaj wszystko OK. Moja przy okazji porada, szerokość płaskiego śrubokrętu do zdejmowania poduszki powinna być naprawdę duża myślę że min 5-6 mm.
2. Po tygodniu zakup interfejsu USB: ELM327 v3 FORD MSCAN HSCAN Euroscan (viaken)
3. Udane skonfigurowanie autoamtycznego blokowania drzwi przy prędkości 20km/h
4. Udane skonfigurowanie tempomatu w GEMi i HEC.
5. Dalej przygotowania do wgrania PCM, spora posiadówka w samochodzie, słuchanie radia czytanie instrukcji itpitd. Znaczy akumulator troszkę zmarnowany.
6. Odczyt konfig PCM i BIN PCM i zapis plików. Wgranie BIN z zazancząną konfiguracją i opcją tempomatu. Na dodatek skasowałem KAM, choć to raczej zbędne.
7. Odczyt trwał około 18 min (nie dało się w Elmconfigu przestawić combobox 128B na wyższy). Zapis trwał około 2 min z komunikatem że OK.
8. Przekręcam kluczyk i słyszę tylko cykanie spod maski. Pierwsze myśli to że coś źle wgrałem. Więc dawaj zacząłem wgrywać soft jeszcze raz, potem nowszy firmware ze strony rosyjskiej itd. Za każdym razem tylko cykanie. Odpuszczam sobie wkońcu gdyż robi się późno i stwierdziłem ze poczytam forum.
9. Następny dzien koresponowałem z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , który pytał m.in. o odczyt błędów akumulator. Akumulator wtedy jeszcze byłem przekonany że był ok, bo niestety taki akurat miałem zbieg wydarzeń. Ja raczej obstawiałem opisywany na forum immobilizer...
10. Wieczorem zdążyłem odczytać błędy:
B1318, 20, - (HEC) - Zbyt niskie napięcie akumulatora, Battery Voltage Low
B1681, 20, - PATS Transceiver Module Signal Is Not Received - moduł nadajnika-odbiornika PATS sygnał nie jest odbierany
B2103, 20, - Antenna Not Connected
Android bluetooth : dtcstatus: errorMIL: off Spark ignition -- wyłączony zapłon iskrowy
11. Po kilku min samochód przestał już zupełnie współpracować, więc już wiedziałem że się rozładował aku. Naładowałem prze noc.
12. Rano samochód odpalił, wszystko ok. Tempomat działa, przejechałem 200 km, wszytko OK.

W książce "Sam naprawiam focus II" wyczytałem, że gdy napięcie spada poniżej jakiegoś progu, auto odcina paliwo automatycznie.
U mnie stało się to akurat po wgraniu softu do PCM, stąd uznałem że to przez moje operacje...
Wystarczyło więc w sumie podładować aku, skasowac błędy (u mnie akurat skasowały się samo po odłączeniu na dłużej aku).

A więc podsumowując:
- wgrywanie softu należy robić szybko i sprawnie, a posiadówy w samochodzie zastapić wcześniejszym przygotowaniem w domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- słabnący akumulator daje dziwne objawy, niby wszystko ładnie działa a samochód nie odpala, mógłby się jednak pojawić komunikat "Słaby akumulator", u mnie akurat stało się to w trakcie aktualizacji komputera, co spowodowało niepotrzebną panikę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
behiemot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 21:19   #980
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał behiemot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- słabnący akumulator daje dziwne objawy, niby wszystko ładnie działa a samochód nie odpala, mógłby się jednak pojawić komunikat "Słaby akumulator", u mnie akurat stało się to w trakcie aktualizacji komputera, co spowodowało niepotrzebną panikę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak tedi_k robił mi tempomat, to podłączył inteligentną ładowarkę pod aku.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.