Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2015, 13:31   #21
mataman
ford::beginner
 
Avatar mataman
 
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie

U mnie ćwierkanie na nierównościach też występowało. Okazało się że plastikowy zatrzask od kanapy, ocierał o ten metalowy element na którym się zatrzaskuje. Owinąłem go izolacja i jest spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mataman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 17:50   #22
ARF
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-02-2007
Skąd: HOLANDIA
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 Eco Blue 120 km
Rocznik: 2019
Postów: 126
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Witam,

Nie kombi ale też skrzypiało ze trzy lata...
Kombinowalem że hej,nawet cały środek bagażnika wyj....em. Nic....
5 centymetrów bylejakiej tasmy izolacyjnej "czarnej" w zielonym miejscu załatwiło sprawę...Haha!(zdjątko niewyraźne sorki)

Pozdro.
Arf
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zamek klapy.jpg (43.7 KB, 139 wyświetleń)
__________________
Było MkI 1.8 16v.Było mk2 1.6 90KM i średnie na 367500km koło 4.1l/100km
Były 2x MkIII 1.6 TDCI 105 KM (4,4l/100km)
Teraz MkIV 1,5 EcoBlue i zaczynam jeżdzić...
ARF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2015, 12:53   #23
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Cytat:
Witam,

Nie kombi ale też skrzypiało ze trzy lata...
Kombinowalem że hej,nawet cały środek bagażnika wyj....em. Nic....
5 centymetrów bylejakiej tasmy izolacyjnej "czarnej" w zielonym miejscu załatwiło sprawę...Haha!(zdjątko niewyraźne sorki)

Pozdro.
Arf
Chciałbym żeby to było to. Spróbuję, ale wątpię, że pomoże. Jakby to było to to odgłos dochodziłby albo w tym miejscu, albo rozchodziłby się na obie strony, a u mnie jest tylko po prawej. Specjalnie jechałem z żoną. Ona kierowała, a ja słuchałem i to z tego miejsca, które mam zaznaczone na zdjęciu dochodzi ten odgłos. O ile pamiętam przejechałem się raz z otwartą klapą żeby sprawdzić czy to nie wina tego zatrzasku klapy bagażnika i niestety ćwierkanie było chyba cały czas.

Czy do tych gum od amortyzatora jest jakieś dojście? Czy lepiej za to się nie zabierać.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2015, 13:35   #24
MarioKrk
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 1.6 Duratec 16v Ti-VCT 115 KM
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Cytat:
Napisał wojciech.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym żeby to było to. Spróbuję, ale wątpię, że pomoże. Jakby to było to to odgłos dochodziłby albo w tym miejscu, albo rozchodziłby się na obie strony, a u mnie jest tylko po prawej. Specjalnie jechałem z żoną. Ona kierowała, a ja słuchałem i to z tego miejsca, które mam zaznaczone na zdjęciu dochodzi ten odgłos. O ile pamiętam przejechałem się raz z otwartą klapą żeby sprawdzić czy to nie wina tego zatrzasku klapy bagażnika i niestety ćwierkanie było chyba cały czas.

Czy do tych gum od amortyzatora jest jakieś dojście? Czy lepiej za to się nie zabierać.
Obkleiłem zaznaczony fragment taśmą i u mnie nic nie pomogło dalej piszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba szukać dalej...
MarioKrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 16:18   #25
chala9
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 21-09-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus Kombi
Silnik: 1,6 TDCI 105KM
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Przerabiałem to w moim focusie.Też takie "ćwierkanie" słyszalne było. Na fotce od ARF jeden odbojnik widać z prawej strony. Dwa są w klapie i dwa w zamku.Przesmarowałem je silikonem w sprayu i się ćwierkanie skończyło.

Ostatnio edytowane przez chala9 ; 15-02-2015 o 16:19 Powód: dokonczenie
chala9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 22:51   #26
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Ja już przesmarowałem i dwa odbojniki i obklejałem mechanizm zamka. Niestety nic to nie zmienia.

Myślę, że winowajcą jest ten styrodur, który jest wylany w słupku między blachami. Możliwe, że puściły w którymś miejscu i zaczynają obcierać, nie wiem czy nie potraktować tego lekko opalarką.

Ostatnio edytowane przez wojciech.k ; 17-02-2015 o 11:36
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2015, 17:49   #27
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Witam, nie mam już pomysłów co dokładnie mi tam ćwierka w bagażniku. Po wyjęciu tylnej lampy i rozebraniu plastików nie mam praktycznie żadnego dostępu do miejsca, z którego wydobywa się ten wkurzający odgłos. Wczoraj przesmarowałem wszystko co mogłem. Rozginałem blachy w słupkach środkowych drzwi, ale to usunęło tylko innego odgłosy skrzypenia. Smarowałem tak samo i rozginałem blachy w uszczelce bagażnika, również nic nie pomogło na ten odgłos. Uszczelki również są przesmarowane. Cholera mnie już bierze ;/.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2015, 05:57   #28
Mateo
ford::beginner
 
Avatar Mateo
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Jeżeli to MK2 przed FL w kombi, to ćwierkać mogą tylko odboje wewnętrzne zamka.
Ja przyklejam do nich filce, takie pod meble, jak zaczyna ćwierkać znów, to wymieniam na nowe.
__________________
Ford kolejny i kolejny
Mateo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2015, 12:25   #29
siwy__
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Witam
Też mam ćwierkanie w kombi dochodzące z tylnej części samochodu - bardziej od strony kierowcy.Zauważyłem że jak ktoś siedzi z tyłu i ma zapięte pasy to ćwierkanie ustaje. Jak siedzi bez pasów to ćwierkanie znowu jest. Może gdzieś przy pasach szukać przyczyny? Niestety brakuje czasu na zgłębienie problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siwy__ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2015, 13:30   #30
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.

Też mam hałasy z tyłu. Na razie nic z tym nie robię. Na pewno jednym ze źródeł jest kanapa, ta jej część za kierowcą. Stuka na nierównościach. Drugie źródło to schowek gaśnicy. Uchwyt do którego zamocowana jest gaśnica lata dość luźno i nie da się go przykręcić. Dodatkowo płytka do której przymocowany jest uchwyt jest przytwierdzona do całości na jakieś głupie kołki rozporowe - wkręty i nie da się jej dokręcić. Żeby się tak strasznie nie tłukło upchałem w ten schowek koło gaśnicy linkę i kamizelkę odblaskową, trochę pomogło.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.