Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2014, 17:26   #31
Piotjak
ford::beginner
 
Imię: piotjak
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Kielce
Model: było mondeo mk1, jest mk2 i mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 97, 01
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Dzisiaj padła diagnoza - uszkodzony rezystor w chłodnicy. Wtyczka rezystora już była kiedyś przerabiana. Tym razem czeka mnie wymiana. Może ma ktoś taki rezystor na sprzedaż?

Piotjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 16:19   #32
fabi36
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2014
Model: mondeo
Silnik: 2ooo dc
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

mam pytanie wymieniłem koło dwumasowe ,sprzęgło przy okazji rozrząd aby było łatwiej wyjąłem cały silnik, został poskładany jak książka pisze pięknie odpala ale zauważyłem podczas jazdy jak dodaję gazu to zwiększają się obroty dmuchawy im więcej gazu obroty wyższe mam diezla 90 km spotkał ktoś się może z takimi objawami?
fabi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 09:56   #33
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,715
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

dmuchawa wewnętrzna czy wentylator chłodnicy ? Klima manual czy auto ?
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 15:31   #34
Piotjak
ford::beginner
 
Imię: piotjak
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Kielce
Model: było mondeo mk1, jest mk2 i mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 97, 01
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Samochód trafił do specjalisty od forda, który stwierdził, że pompa wody działa prawidłowo, rezystor na chłodnicy został sprawdzony przez elektryka i też działa dobrze. Wentylator mimo niskich temperatur zewnętrznych nadal załącza się w czasie normalnej jazdy (przy temp. ok 94 C). Problem ten pojawił się po wymianie termostatów. Czy można w tym modelu źle zamontować termostat? Zastanawiam się też, czy może termostat nie miał wady fabrycznej i nie zacina się teraz zamiast się otwierać przy określonej temp. płynu?
Piotjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 15:43   #35
Piotjak
ford::beginner
 
Imię: piotjak
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Kielce
Model: było mondeo mk1, jest mk2 i mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 97, 01
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Problem został rozwiązany. Wymieniona została chłodnica na nową, ponownie płyn chłodniczy, oba termostaty i zaślepione zostało egr. Po wymianie wszystkiego oprócz małego termostatu samochód nie mógł wogóle złapać 80 stopni. Przy jego wymianie okazało się, że tylko obudowa z niego została, a gdzie reszta - nie wiem. Stara chłodnica była dosyć ciężka ale po przelewaniu jej wodą pod ciśnieniem wypłyneło troche rudego osadu (prawdopodobnie pozostałość po płukance układu) ale nie zauważyłem aby coś blokowało przepływ wody. Teraz podczas podjazdu pod górki na rozgrzanym silniku temperatura dochodzi do 91 - 92 stopni. Silnik jednak wolno się nagrzewa. Wcześniej max po przejechaniu 10 km spokojnej jazdy wskazówka stała w pionie i po osiągnięciu tej pozycji nie wychylała się w czasie jazdy w lewo, teraz czasami po dopiero 20 km wskazówka osiąga pion (min. 80 stopni) ale po załączeniu nawiewu potrafi cofać się. Dopiero po dłuższej jeździe jest stabilna. Nadal zastanawiam sie, czy ten typ tak ma czy kolejny raz musze wymienić duży termostat?
Piotjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 16:20   #36
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Piotjak wymień mały termostat, a zobaczysz, że silnik wróci do normalnej temperatury i nie będzie problemu ze spadkami temperatur na zegarze.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 16:35   #37
Piotjak
ford::beginner
 
Imię: piotjak
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Kielce
Model: było mondeo mk1, jest mk2 i mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 97, 01
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Mały termostat właśnie był wymieniony, poraz drugi w czasie może 7 tys. przebiegu. Założony jest originał forda. W starym poprostu nie bylo tego metalowego srodka...
Piotjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 16:40   #38
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Mój mały termostat, oryginalny, fordowski szlag trafił po ok. 20kkm nie wiedzieć dlaczego. Zaciśnij w takim razie porządnie ścisk stolarski na wężu idącym do niego i sprawdź czy się poprawi.
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 18:45   #39
radiowit
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

Kurna napisałem mega długi wątek na temat problemów z wentylatorami tylko po to żeby mi wyskoczyło że temat długo nie odświeżany i trzeba jeszcze raz. Do rzeczy:

MK3 2.0 Duratec, automat, z klimatyzacją (niesprawną przez nieszczelność)

Wentylatory nie startują aż wywala wodę, doraźnie walczę z tym używając nagrzewnicy.

Przekaźniki od obu biegów testowane, sprawne. Przy ominięciu przekaźników działają oba biegi bezproblemowo.
Czujnik temperatury z tyłu głowicy sprawdzony omomierzem, opór w normie. Na komputerze pokazuje temperaturę bezproblemowo aż do 105*C, więcej nie chciałem grzać żeby podnośnika nie zalewać bez potrzeby. Po jego odpięciu wentylator odpala na 1 a po chwili na 2 biegu i wywala check engine dot. uwalonego czujnika temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rezystor w obudowie sprawdzony, ma przejście, wtyczka nie jest upalona ani zielona.

I teraz do rzeczy, po gmeraniu przy przekaźnikach i tym czujniku temperatury udało mi się kilka razy wywołać jakiś problem z ECU, na zegarach zamiast przebiegu i temperatury zewnętrznej zegary pokazywały tylko '---' i komputer nie chciał się z ECU połączyć, pomagało wyłączenie i włączenie zapłonu.

Domyślam się że gnije jakaś linia pomiędzy skrzynką przekaźników pod maską a ECU, jest jakieś standardowe miejsce dla takich akcji w tym aucie? Gdzie znajduje się ECU bo wiązka ze skrzynki pod maską prowadzi pod nogi kierowcy, tam nic nie widać niestety a chciałem pomierzyć przewody pomiędzy kompem a przekaźnikami, coś mi pewnie je zalało bo czasem zdarza mi się też zgubić kontrolkę ciśnienia oleju.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka, na przekaźniku 2 biegu jest napięcie (teraz już nie pamiętam czy próbowałem z wyłączonym zapłonem też). Napięcie które powinno załączyć przekaźnik, nie wiem czy to jest sterowane plusem czy masą ale oba są, sprawdziłem żarówką ale dość mocną i nie dało rady jej zapalić więc domyślam się że pewnie jakieś przebicie.

Jest gdzieś jakieś popularnie miejsce gdzie gniły wiązki w mk3? Tak żeby pół elektryki na darmo nie wypruć? Bo tak się skończy że zrobię sterowanie wentylatorów z zasilania świateł mijania albo na przycisk w kabinie a szkoda mi wiercić dziur w panelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: jeszcze o termostacie słów kilka, przy podpiętym kompie auto rozgrzewa się do 92-93 stopni i temperatura spada o kilka stopni żeby znów zacząć powoli rosnąć więc nie tędy droga, z drugiej strony gdzieś słyszałem że czasem mk3 miało jeszcze jakiś czujnik temperatury w termostacie?

Skąd deska rozdzielcza bierze temperaturę bo po odpięciu czujnika w głowicy dalej mi pokazywało połowę skali (na rozgrzanym silniku)

Ostatnio edytowane przez radiowit ; 11-08-2017 o 18:50
radiowit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 18:59   #40
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wlącza sie co chwilę

W teście zegarów możesz podejrzeć temperaturę. Sprawdzałeś diodę w skrzynce bezpieczników w komorze silnika? Są dwie. Może wiązka, która idzie od skrzynki i schodzi pod chłodnicę.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.